bugün

entry'ler (239)

sözlüğe hiç katkısı olmayan yazar

Benim o. Benim sözlüğe niye faydam olsun bre kardeş? Sözlük benim için faydalı olmalı. Arada gelirim dikkatimi çeken mevzularda yazar giderim. Arada gelir merak ettiğim mevzularda okur giderim...

sözlüğe hiç katkısı olmayan yazar

Benim o. Benim sözlüğe niye faydam olsun bre kardeş? Sözlük benim için faydalı olmalı. Arada gelirim dikkatimi çeken mevzularda yazar giderim. Arada gelir merak ettiğim mevzularda okur giderim...

arifay

Berbat bir antidepresan... Ekşi'den öğrendiğime göre piyasaya bu sene sürülmüş. Kutunun üzerinde "Aripiprazol" yazıyor, ne demekse artık... 4 gündür kullanıyorum, hayatımı zehir etti. Hali hazırda zaten 2 ilaç kullanıyordum. Yemekten sonra akşam 8'de bir adet Seroquel 50 mg. Gece 10'da da bir adet Cedrina 25 mg. Kontrole gittiğimde doktora ek olarak sadece ilgisizlik durumumdan bahsettim. Tutturdu ilaç yazacağım diye... Peki dedim, yaz hocam... Ama allah kahretsin ki şu ana kadar -eğer varsa- gerçek etkisini göstermiş değil. Aşırı derecede huzursuzum şu an. Ciddi derecede odaklanma sorunu yarattı. Halsizlik var. Ama bir yandan da bacaklarımı durduramıyorum, oynaşıp duruyorlar; ters dönmüş böcek gibi... Son olarak diyeceğim şu ki, çok çok etkili bir ilaç. Sadece 10 mg günümün içine ediyor, varın siz düşünün. Mümkün mertebe uzak durun bu ilaçtan...

tüfek mikrop ve çelik

Jared Diamond'a Yeni Gine'li bir siyaset adamı olan arkadaşı sorar: "Neden batılıların bu kadar çok kargosu(mal, mülk) var da bizim yok?" Bu sorudan hareketle Jared Diamond araştrımalara başlar ve kitabın temel sorusu şekillenir: "Neden avrupa kıtası önce gelişip diğer kıtaları sömürgeleştirmiştir de, diğer kıtalar bunu yapamamıştır?" Diamond, soruyu tüm insanlık tarihini inceleyerek cevaplamaya çalışır, insan öncesi türlerden itibaren insan türünün hareketleri, biyolojik ve sosyal evrimi incelenmiştir. Tüfek, mikrop ve çelik insanlık tarihine en derin etkileri yapan etkenlerdir. Tüfek, savaş silahlarının gelişmesiyle sarsılan güç dengesini; mikrop, nüfus artışıyla kalabalıklaşan şehirlerdeki hastalık ve salgınları, bireysel olarak doğal hayattan kopmayı veya bağışıklık kazanılması durumunu; ve çelik kısmı, çeliğin icadıyla yolu açılan sanayiyi ve ifade eder. Aslına bakarsanız kitapta hemen tüm bilimlerden faydalanılmıştır. Esas bilim olarak sosyoloji, yardımcı olarak biyoloji, antropoloji, coğrafya vs. birçok bilim bu kitapta bir bütünü açıklamak üzere birleşir -ki bilimsel eserlerde bu durum nadir görülür. Yani kitap, kesinlikle okunması gereken bir ders kitabı niteliğindedir. Bunun yanında National Geographic kitabı belgesel şeklinde sunmuştur ancak kitabın özetinin özeti kadar bir bilgiyi ancak sunabiliyor. Güzeldir işte efendim, okuyun yani. Alın dursun kitaplığınızda ömürünüzün her döneminde açıp açıp faydalanabileceğiniz bir kitap.

akp dönemini anlatacak filme isim önerileri

ileri geri demokrasi.

50 bin tl ye alınan kızın patlak çıkması

sayın bayım, 50 bin tl'ye audi aldın da lastiği mi patlak çıktı? (bkz: Bi siktiriniz gidiniz efendim)

sevgiliyle uyanmak

Dünyanın en tatlı, huzurlu uykusunu uyuduktan sonra, uyanırsınız, o güzel yüzü görürsünüz, iyice sarılırsınız, öpersiniz, gülümser. ikiniz de uyanıksınızdır ama güzelce bir şekerleme yaparsınız. Güzeldir ya, çok güzeldir hem de...

Düzenleme: Bana bu hisleri yaşatan zatı muhteremden birkaç ay önce ayrıldım. Ben terkettim kendisini. Ama özlüyorum amına koyayım. Uyuyamıyorum geceleri. Nerdesin sevgili?

daha önce okşanmış insan

Buradaki asıl sorunumuz insanın bir nesne haline gelmiş yahut getirilmiş olmasıdır. Çünkü dostlarım, birçoğumuz bilmese de insanın "ikinci el"i olmaz. insan tüm yaşamı boyunca deneyimlerden geçer. Cinselliğin bir tabu olması onu yozlaştıran esas nedendir. Korkuyoruz, kabul edelim. Hele biz erkekler! işi kendimizden biliyoruz kabul edelim. Gördüğü her kızla elli farklı pozisyonda fanteziler kuran, hatta bunları gerçekleştiren bir kafa, elbet kendi sevgilisi olacak insan için de bu ihtimalleri düşünür ve tir tir titrer sonucunda. Korktuğu kendisidir aslında. Kızlara, kadınlara çamur atmayı bırakın. Kirli olan sizsiniz, kabul edin. Ahlak yargılarımız elbet var ve her zaman olacaklar. Ancak, bir kadının senden önce biriyle sevişmiş olması, senin yargının dışında kalmalıdır. Ben ancak kendi etik anlayışım içinde diyebilirim ki: Böyle şeyler olabilir, ancak mühim olan bunların nasıl bir halde yaşandığıdır. Playboy kültürü var artık hemen her yerde, içler acısı. Şu "fuckbuddy" denen şeyler var ya, işte onlar bizim kültürümüze de sirayet ediyor yavaşça. Sorun, erkeklerin bu ilgiyi had safhada yaşarken, kadınların aynı ilgisi durumunda onların fahişe ilan edilmesi. Büyük çerçevede ise sorun "fuckbuddy" düzeyinde ilişkilerin varlığıdır. Dilim yetmiyor işte sözlük. Bu kadar yazabildim. Anlayan anlasın. Selametle.

kulak misafiri olunan yaran diyaloglar

Can sıkıcı bir günde playstation cafe'de tek başına pes oynamaktadır rumi. Yan koltukta 3-4 kişilik bir yeni ergenler grubu vardır.

a:Hacı ben barselonayı alıcam orda alexis Texas var!
b:alexis sanchez lan o.
a:allah allah ya alexis Texas kim o zaman?

(bkz: alexis texas) * *
bütün gün gülmüştüm işte buna. teşekkürler günümü renklendiren ergen arkadaşlar.

organize oluyoruz volume 2

Genel olarak başarılı ve geniş kapsamlı bir albüm olmasına rağmen, Ayben ve sahtiyan'a ait zaman adlı şarkı albümün hiçbir yerine yakışmıyor. insan içinde dinlememenizi öneririm. Altyapı ve beat ne Ayben'e ne de sahtiyan'a yakışıyor. yüz karası. Albümde hoşuma giden parçalar ise Kısır Döngü(Abluka Alarm), Belki Yarın(Taha Player, Grejuva), Sır(PMC), Kasımpatı(Sansar Salvo, Pit10) ve Umut Tükenmiş(Kamufle, Red).

düzenleme: Melankolia belasından kavgalıda olsa kurtulan Abluka Alarm'ın albümde bulunması büyük ve önemli bir kazanç. Yıllarca sagopa kajmer ve kolera'nın gölgesinde kalan ve diğer rap camiasından uzak durmak zorunda kalan abluka alarm hiçbir zaman hak ettiği yere gelemedi. çok güçlü müzik becerilerine sahipler.

acısız intihar yöntemleri

şakağa sıkılan tek kurşun olsa gerek. tabii bu konuda merak ettiğim hususlarda var efendim. Mesela, kurşun beyne saplanana kadar, biz o acıyı veya sesi algılar mıyız? vesaire vesaire...

atatürk ün sevişirken hiç fotoğrafının olmaması

(bkz: ironiyi anlamayıp atarlanan yazarlar)

atatürk ün namaz kılarken hiç fotosunun olmaması

insanları inançlarına göre ayıran örümcek kafalı vatandaşlarımızda "Yoksa atatürk dinsiz miydi?" şeklinde derin şüphe ve kaygılara yok açan durumdur. * *
(bkz: atatürkün sevişirken hiç fotoğrafının olmaması)

ritmik uyuz

ancak bugün farkına vardığım hakiki bir yazardır.
(#8383202)
Sevişmeyi alıp, düzüşme kalıbından kurtaran, ona hak ettiği manevi değeri biçen derin bir insandır. malum efendim, bizim ülkemizde genelde bu bir tabudur ve insanlar bilmezler olayı. ilişkiler öylesine basitleşmiştir ki seks sadece varılması gereken bir hedeftir onlar için. söz konusu eylemi de aşık oldukları için değil, maymunsu hevesler uğruna gerçekleştirirler onlar. köpekler için ödül bisküvisi vardır ya, işte öyle kullanılır bu eylem bu ülkede genellikle. erkeklerin ağzı sulanır bu ödül için, kızlarsa yerine göre kullanırlar bunu. Ve sözde aşk ilişkilerinde, aidiyet ortadan kalkarak, saçma bir oyun çıkar ortaya... işte "ritmik uyuz", benim ifrit olduğum bu durumu yıkmış yazısında. Umarım, bir gün herkes onun gibi bakabilir hayata. çünkü sanıyorum ki cinselliği böyle güzel tasvir eden bir insan, hayatın diğer yönlerine kör kalmaz. Uzun lafın kısası: "Sevdim seni ritmik uyuz."

istanbul not constantinople

muhteşem eğlenceli bir şarkıdır. dinleyiniz dostlar...

6 saniyeden fazla bakmak

mimiklerin de yardımıyla sebebini kestirebileceğiniz içinde anlamlar gizleyen bir bakış eylemidir. ek olarak, eğer kişi bir gözlerinize, bir dudaklarınıza bakıyorsa sizi öpmek istiyordur. (bu bir tahmin değil, bilimsel bir tespit. **)

16 12 2012 gs fb maçının skor tahminleri

fener 4-3 yener.

sözlük erkeklerinin şu an dinlediği şarkılar

marilyn manson - sweet dreams

öğrenci dostu bim ürünleri

le'ts (desem kaç eksi alırım acaba) * * *

lisede öğretmene kafa tutan serseri özentisi

Genellikle kendini bir bok sanan, çabuk büyümüş insan evladıdır. Ancak istisnalar vardır. Gurur kırmakla kendini bir şey sanan çok öğretmen tanıyorum. Yine de, tepki verecek öğrenci, bunu sınıf içinde dikkatlice yapmalıdır. Çünkü öğretmenin bir otoritesi vardır ve bu kırıldığı zaman, zeka yaşı geri kalmış tipler dersi sabote etmek için kendilerinde güç bulurlar. Bu durumdan öğretmen de, hakkını savunan öğrenci de zararlı çıkar. O yüzden, haddini bilerek verilmeli tepkiler. Ondan beklediğiniz saygıyı, ona göstermelisiniz...