bugün

hayallerimden biri.
mesele öyle lüks ve büyük olması değil aslında.
ben her şeyin elinin altında olmasına bayılırım.
denizi de çok severim. çocukken pilot ya da kaptan olmak isterdim. karanlıktan korkarım yat tam anlamıyla karanlık da olmaz.
yattara için ideal bir tercihtir.
Site aidatının olmadığı yerler.
150 bin tl'yi eve değil yata harcamaktır. fazladan bir gideri olduğunu sanmıyorum. dizel yakıtlı alıyorsun elektriği zaten yatın kendisi üretiyor ihtiyaç duyduğunda. vınn internet alırsın bir de, mis gibi. içme suyu ihtiyacını çevre çeşmelerden karşılarsın. kışın ısınma ihtiyacı için de ufolar var. veya elektrikli petek alırsın, en temizi.
Her gece beşikte uyumanın keyfini tatmaktır.
Yarından sonra gerçekleştirmeyi planlıyorum.
karaya ayak bastığında içmeden sarhoş gibi dalgalanmaktır. denge sorunu oluyor efenim yapmayınız.
nasıl olduğunu merak ettiğim konudur. Ev fiyatları milyon dolarlara tırmanmışken istanbul'da, ev yerine yat alınıp ev gibi kullanılabilir. Tabi bu yat abigail'in küçük versiyonu falan olmalı. Kışın Ataköy'de yazın istediğiniz denizde yaşarsınız.
Abigail'i 30 milyon dolardan aşşağı bırakmazlar herhalde. Onun çift kişilik olanı.
günübirlik yatlar bile 250-400 bin arası.seilingler daha fena. kotlaraları hiç sorma. fiyatlar böyle iken ortada olan hayal.
internete gir 5 bine bile tekne ilanı görürsünüz. hevesinizi kırmak istemem ama hayallerde yaşamayın. belirli bir ekonomik seviyeye gelmeden mümkün olmayan hadise.