1. 1.
  elmadır kendisi.
  adem ile havva'yı ilk günaha teşvik etmiştir.
  1 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  bir elma için deger miydi dedirten meyve.
  2 ... exonotzor
 3. 3.
  her günah bir yasak meyvedir. ama hepsi sanki meyve gibi tatlı gelir insana. yadikçe kaybedersiniz. eee ne demiş bir büyüğümüz günah zehirli bal gibidir. ydikçe zehirlenirsin.
  2 ... palta
 4. 4.
  şiir üzerine bir edebiyat dergisidir.
  1 ... vernon sullivan
 5. 4.
  elmadır ancak artık yasak olmayan meyvedir.
  1 ... eurasia
 6. 5.
  bahane meyvesidir. zaten adem ile havva dünya'ya gönderilecekti bari bir bahanemiz olsun şeklinde yasaklanan elma meyvesi.
  4 -1 ... spectracef
 7. 6.
  (bkz: şeytana uymak)
  ... jayjay
 8. 7.
  yasak meyvenin elma olduğu kesin değildir. bazı kaynaklarda buğday olabileceği ihtimali üzerinde durulmaktadır.

  çokta uçuk değildir. insan cennetten kovulduktan sonra, buğday için ter dökmüştür. yani yasak olana el uzattığı için,"al bakalım sana buğday, madem bu kadar seviyorsun, didin çalış çabala ter dök, sonrada ye" denmiş olabilir.
  1 -1 ... pilotmont
 9. 8.
  yasak meyvenin neyi temsil ettiği konusunda türlü tartışmalar vardır. hemen bildiğim iki tanesini örnek verelim:
  - bir görüşe göre yasak meyve den kastedilen cinselliktir. bu yasağa uyulmadığı için adem ve havva cennetten kovulmuştur.
  - bir diğer görüşe göre -ki çok dolambaçlı, din kültürü dersinde hoca anlatmıştı- bu yasak meyve buğdayı temsil etmektedir. cennetteki bütün yiyecek ve içececekler, enerji olup yanmakta, sindirim sorunu olmamakta, üre oluşmamakta ve dolayısıyla tuvalet sorunu olmamaktadır. ancak bu yasak bitki üre oluşturmaktadır. bunu yiyen adem ve havva uzun uzun kıvranmış, en sonunda cennetten kovularak dünyaya gönderilmiş, burada tuvalet ihtiyaçlarını gidermişlerdir.
  3 ... suzergecer
 10. 9.
  tekaütlerin bileceği üzere yurdumda seksenli yıllarda muzdur. zira muz pahalı bir meyvedir, almanya'dan gelen komşular olmasa dönem çocuklugu muzun tadına ancak doksanlarda varabilecektir.
  1 ... sehir zorbasi