1. 1.
  Bir grubun, bir görüşün, bir siyasi partinin yandaşı medya. Ülkemizde de örnekleri vardır.

  Sabah, Taraf, Star, Yeni Şafak ve hatta fethullah gülenin Zaman'ı AKP yi

  Hürriyet, Milliyet, Radikal ise Aydın Doğan'ı

  Posta ise bulmaca severleri
  29 -2 ... strategy
 2. 2.
  (bkz: vakit yeni şafak zaman star sabah taraf)
  6 -2 ... kizkaciran damat
 3. 3.
  cumhuriyet, aydınlık, vatan vs. sol yandaşı olan türleridir. yıllar sonra gelen edit. kardeşleri de zaman bugün taraf
  4 -8 ... mertce
 4. 4.
  iktidar borazanı diye tabir edilen kesim.
  5 -1 ... sex files
 5. 5.
  (bkz: komprador burjuvazi)
  3 ... portakalli irish cream
 6. 6.
  ak parti : atv ana haber

  chp: star tv ana haber bülteni
  8 -2 ... imhotep
 7. 7.
  ikdidar partisi ve muhalefet partisini koruyan kollayan kendi çıkarları ve çıkarcılıkları için yanlı haber yapan ve yayınlayanlardır. teskinç ve kösele suratlı olmaları hiç birşey değiştirmez.
  ... kuntayi kinteleyen adam
 8. 8.
  iktidar yanlısı olarak gösterilenler en azından "yalan haber" yapma işine girişmiyorlar gördüğüm kadarıyla. destekleyebildiğimiz kadar destekleyelim ama yalan haber yapıp kendimizi de rezil etmeyelim gibi bi politika içindeler. tam karşılarında bulunan doğan medyası ise her gün "yalan haber" yapmaktan çekinmiyor, en azından iç sayfalarda her gün mutlaka yer alan tekzipleri görüyoruz. bunu "türbanlı doktor erkek hastasının testis röntgenini çekmedi" gibi haberlerde de gördük - sonradan hem o doktor hem de güya testisi çekilmeyen çocuk yalanladılar, olay tamamen o türbanlı doktoru zor durumda bırakmak isteyen başhekimin işgüzarlığıymış- şu an ergenekon'u görmezden gelen, alparslan arslan'ı hala dini hassasiyetleri için o eylemleri yapmış gibi gösteren haberlerinden de görüyoruz. böyle işte, işin kötüsü kendi kendilerini yakacaklar haberleri yok.

  (bkz: ama olsundu) *
  2 -3 ... kyuubi no kitsune
 9. 9.
  (bkz: tarafsız olan medya yoktur)
  1 -2 ... sozlukkurdu
 10. 10.
  günümüzde en çok akp'nin "yandaş" medyasını görüyoruz.bu gazetelerde ve kanallarda yer alan insanlar,sadece parayı ve mevkiyi düşünen, "aman bana birşey olmasın" zihniyetinde olan insanlardır.şahsen ben mesela atv haberi izlerken o haberi hazırlamak zorunda olanlara acıyorum çünkü akp'nin yaptıklarını vermeyeceğiz diye ne kadar saçma sapan haber varsa onları bulup yayın akışlarına koymak durumunda kalıyorlar.
  2 -1 ... cany13