bugün

Manga’nın eski bi parçası. Güzeldir severiz.
Bir Kıraç şarkısı. Underrated denilecek türdendir. Rock tarihinin en iyi şarkılarından biridir.
araplarda veya arap yaşam biçimini kabul etmiş toplumlarda bir yaşam biçimidir. en iyi yalan söyleyebilen insan en iyi yerlere getirilir.
Bir kabilede kadınlar Pazartesi, Salı, Çarşamba günleri erkekler ise Perşembe, Cuma, Cumartesi günleri yalan söylemektelermiş. Diğer günlerde ise yalnızca doğruyu söylüyorlarmış. Bir gün erkeklerden biri, kadınlardan biriyle bir araya gelmiş ve sohbet etmeye başlamış. Laf arasında kadın erkeğe, bakın ne söylemiş?

Kadın: Dün yalan söylüyordum.

Erkek: Ben de.

Bu diyaloğa dayanarak, bakalım konuştukları günün hangi gün olduğunu bulabilecek misiniz? Sizce bu diyaloğun geçtiği gün, hangi gündür?

Cevap: Sorunun tek bir cevabı vardır, o da Perşembe'dir.
en nefret ettiğim şeylerden biri.
--spoiler--
"Bakın siz gerçeksiniz ben ise yalan. Yalan; meleksiz bir cennet gibi."

neredesin firuze.
--spoiler--
"insanlar, aslında kendilerine yalan söylenmesinden hoşlanırlar. sadece kendilerine yalan söylendiğini öğrenmekten hoşlanmazlar, hepsi bu.” -Barney Stinson
Gerçeğin tersini göstermek, olmuş bir şeyi olmamış, olmamış bir şeyi olmuş gibi göstermektir yalan. Yalan söyleyen kişi bunun kötü bir davranış olduğunu bilir ve bu açıdan baktığımızda kişi yalanlarıyla herkesten önce kendini kandırır. Çünkü yalancı insan kendisine "yalancı" denilmesini istemez ve bundan endişe duyar. Yalancı olduğunu kabul etmemesi de elbette başka bir yalandır. Dürüstlük ne kadar ahlaki ve insanı bir özellikse, yalan söylemek de ahlak ve insanlık dışı bir harakettir.
Doğru söyleyenin dokuz köyden kovulması sonrası icat edilen eylem.
Bazen herkes bana yalan söylüyormuş gibi geliyor aq.
Önüm yalan ardım yalan,
Sağım yalan solum yalan,
Yakalarsam muah muah.
Söyleyin! Yalan da olsa söyleyin be! Tanrı aşkına söyleyin! Gerçekleri duymaktan o kadar muzdarip olduk ki. Mutlu olmak için yalan gerekli. Doğrular batıyor her tarafımıza. Pırasa bıyıklarını sürüyor aralıksız, oramıza buramıza. Söyleyin be! Allah, Muhammet aşkına söyleyin! Çok bi' çok muhtacım onlara. A Haber gibi duraksız ve umarsız. Mutlu olmak istiyorum artık.
"Uzak düşmüşüm kendimden, aklım fikrimden;
Çaresiz sürükleniyorum,
Bilerek peşinden."
Bir athena parçası.