bugün

entry'ler (167)

sözlük yazarlarının abileri

Çok seviyorum kendisini. Ama son 1 haftadır daha çok seviyorum çünkü son derece sessiz, sakin ve her istediğimi yapıyor, sayesinde para harcamak zorunda kalmıyorum. Gidip onunla biraz uğraşacağım çünkü onun sessiz hayatına renk katmam gerekiyor. yaşasın kötülük pauajajja.

sözlük yazarları şu an ne yapıyor

Canım sıkıldığı için deniz kenarına gitmeye karar verdim ve şimdi gitmeye hazırlanıyorum. Evim deniz kenarına 5-10 dakika uzaklıkta ve hava biraz rüzgarlı, bu yüzden biraz kalın giyinmem gerekiyor. Neyse, çok konuştum, giyinip bastonumu alıp gidiyorum.

uludağ günlük

Ben geldim, sözlük.
Felç geçirdiğimde sağ bacağım yürüme yetisini kaybetmişti. Bu benim için büyük bir acıydı, asla iyileşemeyeceğim büyük bir travmaydı. Açıkçası ilk başlarda tüm beklentilerim, yeniden ayaklarımın üzerinde durabileceğime dair tüm umutlarım 0'a beraberdi. Psikolojik olarak olabildiğince çabuk toparlandım, her zaman olduğu gibi yine kendimin en büyük destekçisi oldum. Tüm bu süreçler elbette hâlâ zor, ağrılı ve sancılı. Ama yaşanan her şeyi kendim için bir sınav dönemi olarak adlandırmak istiyorum. En önemlisi de şu: Bu sınavı başarıyla geçtim. 11 haftanın sonunda tekrar ayağa kalktım, tekrar yürüyebiliyorum. Fakat, tekerlekli sandalye kullanmaya devam edeceğim, bastonumla kombine olarak. Evimde ve kısa mesafelerde bastonumla yürüyeceğim ama uzun ve yorucu yolculuklarda tekerlekli sandalyemde olacağım. Bunlar benim dikkatsizliğim ve sağlığıma önem vermemem nedeniyle yaşanan bir süreçti. Ancak yaptığım hataları tekrarlamayacağıma eminim. Larisa(primadonna) olmak bunu gerektirir çünkü...puajajajaja.

yazarların bugün içtiği sigara sayısı

2 paket.
son günler biraz abartıyorum, hadi hayırlısı.

kuku bey amcanin torunu

ezikleri ağlatan yazar, abim.

üstteki yazarın mesleğini tahmin et

işsiz. dilençi.

zalbert kızsa kanıtlasın

ben gördüm çok güzel bir kız. aşkım benim.

yazarların mezarlarına koydurtacakları eşyaları

Ayna, makyaj malzemelerim, mücevherlerim ve param. Bu dünyada kalmalarına izin veremem, diğer dünyada kullanacağım.

sözlük yazarlarının şiirleri

Bir denizim, sahilim yoktur,
Göz yaşımı silenim yoktur.
Dalgalarımda hüzün saklı,
Vurur sessizce kıyılarıma.
Kayar gökyüzümde yıldızlar,
Parlar gözlerimde bir umut.
Fakat yoktur denizimde;
Bir limanım, bir sığınacak yerim.
Rüzgarlarım dertlerle doludur,
Fırtına benzeri büyür her saniye yüreğimde.
Yoktur sessiz çığlıklarımı duyanım,
Bir yalnızım sahilsiz denizimde.

yazarların bugün içtiği sigara sayısı

insan olsaydın ikram ederdim..

yazarların bugün içtiği sigara sayısı

11. Güne bolluk içinde başladık. lol.

sevgi

Sevgi: ifadesi zor, mutluluğu fısıldayan, üzüntüyü uzaklaştıran, bazen de tam tersi olan, herkesin arzuladığı narin ve kırılgan bir duygudur. Sevgi gerektiğinde kendini feda etmek, hasreti tadıp kavuşmaya dayanmak sabrıdır. Sevgi, onsuzken bile onunla olmak, yüreğinin bir köşesinde ikinize ait bir dünya kurup onunla yaşayabilmek hissidir. Sevgi kördür. Görmez, hisseder, hem de dilsizdir, duygular konuşur. Bazen de seni herkesten küstürür, yabancılaşıp bu dünyada yalnız kalırsın.

11 aralık 2023, 00:10.

19 mayıs atatürk ü anma gençlik ve spor bayramı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi:

“Ey Türk istikbalinin evladı! işte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk istiklal ve cumhuriyetini kurtarmaktır. Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!”

19 Mayıs 1919'un 105'inci yıl dönümünde; Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, şehitlerini ve Türkiye için mücadele eden tüm kurtarıcıları rahmetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.

bik bik in cinsiyeti

karı bayanı.

nasılsın

genç ve güzelim..

yazarların günlük içtiği sigara miktarı

Genellikle 10. Ruh halime göre daha az veya daha fazla içebiliyorum.

icardi1905 kapatılsın kampanyası

devam eden kampanya. dünyadan çok uzak yerlere kapatın, gelemesin bir daha..

seninle şöyle olabilirdik

Kraliçe Victoria ve Prens Albert gibi birlikte mutlu yaşayıp, vefatımızdan 100 yıl sonra bile konuşulacak bir aşk hikayemiz olabilirdi ama sen ayrılığı seçtin.

görsel

avrupanın zenginliğini hırsızlığa borçlu olması

Absürt, manasız ve gerçeklerle asla ilgisi olmayan bir düşünce, bir başlık..Avrupa'nın zenginliğini tamamen hırsızlığa borçlu olduğu söylemek; Avrupa'nın kendi yeraltı zenginlikleri, sanayi devrimi, bilimsel öncülük ve işgal edilen topraklardaki kalkınma çalışmaları gibi birçok faktörle yanlış olduğu kanıtlanır.
Sadece ingiltere'de başlayan sanayi devrimi, kısa sürede Avrupa'ya yayılmış ve kıta genelinde büyük bir ekonomik dönüşüme yol açmıştı. Buhar makineleri, tekstil makineleri ve demir yolları gibi birçok yenilikçi teknoloji geliştirilmiş ve bu teknolojiler üretkenliği arttırmıştır.(Avrupa'da yapılan kimya, fizik ve matematik alanındaki çalışmalar, modern bilimin temel taşlarını oluşturmuştur. Bu bilimsel gelişmeler, sanayi devrimi ve teknolojik ilerlemeler için gerekli teorik altyapıyı sağlamıştı.) Uzun bir süre boyunca bu teknolojiler sadece Avrupa'da vardı, diğer ülkelere yine Avrupa ülkeleri sayesinde geldi bu adını saydığım teknolojiler. Hindistan'da demiryolu ağlarının inşası, tarımsal üretimin artmasına ve ticaretin gelişmesine sağlamıştı. Afrika'da yapılan maden çıkarma faaliyetleri, yerel ekonomilere yeni gelir kaynakları sağlamıştı. Bu çalışmalar, her ne kadar sömürgecilik kapsamında gerçekleşmiş olsa bile, işgal edilen bölgelerde altyapı ve ekonomik faaliyetlerin gelişmesine yardımcı olmuştur.

sözlük yazarlarının ihtiyaçları

Her şeyim var, sağlığım da olsa başka hiçbir şeye ihtiyacım kalmayacak.