bugün

iki sami ırkının karşılaştırılması , birincisi bariz dünyaya daha fazla katkı sunmuştur.

benim için en önemli kıstas budur...
ikisi de insandir.
ünlü bir kaç yahudi;

(bkz: karl marx)

(bkz: franz kafka)

(bkz: woody allen)

(bkz: bill gates)

(bkz: anne frank)

bir kaç ünlü arap;

(bkz: edward said)

(bkz: amin maalouf)

(bkz: halil cibran)

(bkz: feyruz)

not: burda dikkat edilmesi gereken noktanın din anlayışının insanın hayatının ve ulus kimliğine ne kadar etki ettiğidir. zira burda dünya'ya ve insanlığa katkısı olan bütün araplar hristiyan inancında olan insanlardır. müslüman olup dişe dokunur pozitif etkisi olan arap tanımıyorum...
sayılan şahısların yahudilikle direkt alakası var mıdır onu sorgulamak gerekir ki %99 yoktur. ben şu anda bir dinsiz olarak çok önemli bir buluşa imza atsam beni 200 yıl sonra müslüman olarak hatırlamaları olasıdır. aynı durum karl marx ve bill gates vb.'leri için de geçerlidir.
Davut kalkanıyla yahudilerin alacağı versus ama kılıç kalkan olaydı sen o zaman gör cümbüşü. israilin abd gibi arkasında bir dev var. Arap aleminde eee sahi kim var lan onların arkasında bilmem ki...
Arap, para severdir. Yahudi, para basandır.
Iki pislik millet.
Seçilmiş halk vs. kendini seçmiş halk
arapları, yahudilerden bir gr daha az severim. ama genel olarak ikisini de sevmem. sevmediğim onları yerdiğim, küfrettiğim anlamına gelmiyor.

ikisinden de arkadaşım var ve çok iyi insanlar.
Arap yahudiler var. Musevi vs arap karşılaştırma yapacaksanız.
iki kardeş millet.yahudiler çok daha zeki ve çalışkandır.
din araplarda olduğu için?
kuran-ı kerim'in neresinde böyle bir ibare mevcut?

ve ayrıca hangi din?

bu mantıkla ilk semavi din olan musevilik de yahudilerde?

iki grubun atası da samilerdir.
vs'i seçiyorum.
Araplar alır. Araplar en azından birbirlerini öldürüyor.
Aynı ırktandırlar ama Avrupa yahudileri alır.
Sikimde olmayan ve sevmediğim 3 topluluktan iki tanesi. Üçüncüsü ve an başta gelen: batı Avrupa.