1. 1.
  tam iki sene boyunca amsterdam da bir evin arka kısmına saklanarak nazilerin hısmından korunmaya calısan yahudi bir ailenin kızı.o süre zarfında tuttugu günlükle dünyaya o donemin sancılarını cok güzel anlatan, en bilindik yahudilerden biri.
  3 ... kor bicak
 2. 2.
  amsterdamdaki evi annefrankhuis olarak bilinir ve prinsengracht muhitindedir.
  1 ... eskicameldahaiyiydi
 3. 3.
  (bkz: the diary of anne frank)
  1 ... thedewil
 4. 4.
  günlüklerini okuduktan sonra yazılanları babasının yazmış veya en azından düzenlemiş olduğundan neredeyse emin olduğum yahudi kızı.
  1 -4 ... stalker
 5. 5.
  2. dünya savaşı yıllarında iki yıl gizlice yaşadıkları evde abdülhamit'in hatıra defteri kıvamında bir kitap yazmş şahsiyet . günlüğünde bir çok tutarsızlık ve saçmalık vardır , ancak bunlar ozamanlar bir yahudinin naziler için ne ifade ettğini anlatmasını engellemez . savaşın bitimini göremeden toplama kampında ölmüştür
  1 ... gotik gotu
 6. 6.
  bergen belsen kampında, onbeşinde tifodan ölen çocuk. şimdi rahat ve huzurlu olmasını dilediğim yahudi kızı.
  2 ... sosyalpenguen
 7. 7.
  bir yahudi "cocugu"dur. cocuktur en nihayetinde. bir cocugun deftere yazdiklari gerceklik ifade eden tarihsel bir dokuman olarak kabul edilemez. Bu cocugun belki de savas doneminde olundugu icin normal karsilanmasi gereken sacma sapan cocukca hezeyanlari albert hacckett isminde bir yahudi tarafindan tiyatroya da uyarlanmistir. bu deli sacmasi eserin ismi de "anne frank'in hatira defteri" , orjinal ismiyle " the diary of a young girl" dur. Amerikan ve ingiliz askerleri tarafindan oldurulen onbinlerce alman, japon ve yahut italyan cocugundan daha sansli oldugunu bile soyleyebiliriz rahatlikla. zira onlar ani defteri tutacak, hatta ecelleriyle olecek kadar sansli degildiler.
  3 -9 ... migfer
 8. 8.
  elbette bir kurbandır. ancak ölümünden sonra holokost cemiyeti tarafından başarılı bir projeye dönüştürülmüştür.
  1 -2 ... antilopyawrusu
 9. 9.
  bir güncenin deşifresi . okuduktan sonra pişman olmak .
  ... mrs lautrec
 10. 10.
  (bkz: darbe gunluklerini anne frank in yazmasi)
  1 ... jacksparrow