1. 1.
  soktu mu tam sokan bi çeşit sürüngen.
  6 -2 ... serzenisteyim
 2. 2.
  yerdegezen.
  (bkz: mar)
  3 ... cikarinbeniburdan
 3. 3.
  nokia cep telefonlarının vazgeçilmez oyunu. ilk nokialar da oynama zevki bi başkaydı. türklüğümüzü gösterip onunda cinliğini bulup bitirmiştik oyunu, zevki kalmadı sonra.
  2 ... redwinemania
 4. 4.
  alm. die schlange
  ... trinfr
 5. 5.
  Yılanların hareketleri birçok açıdan mükemmeldir. Yılanlar, her birinde bir çift kaburga ve düzinelerce kas olan 400 omura sahip olabilirler. Vücutlarını her iki tarafa da 25 derece aşağı ve 14 derece yukarı olmak üzere eğebilirler. Yılanlar otların üstünde kayarken, ağaçta, kaldırımda, kumda, çölde ve daha bir çok yerde hareket ederken yarım düzine teknik kullanırlar. Kavurucu sıcaklıktaki bir zeminde bile kolaylıkla ilerleyebilirler. Bir borunun içinde kendilerini ileri doğru iterek hareket ederken, dışarı çıktıklarında hemen spiral gibi hareket etmeye başlarlar ya da otların arasında vücutlarını dalgalandırarak giderler. Tenis kortu gibi düz alanlarda ilerlemek istediklerindeyse farklı bir hareket yapmak zorundadırlar. Ağaca çıkabilmeleri içinse dalgalanma hareketi yapmaları gerekir. Yılanlar kumda yürüdüklerinde ise sürtünmeyi ve ısıyı minimuma indirmek için farklı bir metod kullanırlar.
  http://www.hayvanlaralemi.net/
  3 ... nirvana
 6. 6.
  kadınlar için kullanılan bir söz
  2 -4 ... yandesk
 7. 7.
  üyeleri ve omuz kemerleri olmayan sürüngenlerdir.dilleri çatallı ve oldukça uzundur,gelişmek için gömlek değiştirirler,çoğunda sol akciğer yoktur ve soğukkanlı olduklarından sindirimi birkaç günde tamamlayabilirler.
  bir pitonyılanının hiçbirşey yemeden 33 ay yaşadığı tesbit edilmiştir.
  1 ... siberr
 8. 8.
  tıp ambleminde de yer almıştır. grekçe;Askalabos'tur ve tıp biliminin kabul görmüş en büyüğü olan asklepios'un isminin burdan geldiği söylenir.*
  1 ... spectracef
 9. 9.
  bir işi yapmaktan bıkmış kişi için kullanılabilecek sıfat.
  1 ... ze(k13
 10. 5.
  bazılarının nankor, serefsiz, hain gibi acaip sıfatlar takmasına ragmen gercekte insanogluna buyuk hizmetlerde bulunan, tarla farelerini yiyerek olası kıtlıgı onleyen,sıcanları yiyerekte insanları veba ve kolera gibi ölumcul bulasıcı hastalıklardan koruyan soguk görunuşlu ayaksız hayvan.
  ... yurekli74