1. 1.
  Türkiye cumhuriyeti yükseköğretim kurulu.
  1 ... heidi
 2. 2.
  bilim ve teknoloji de gelişmiş ülkelerde benzeri olmayan üniversite denetleyicisi, darbe yadigarı
  3 ... sapade
 3. 3.
  (bkz: yüksek öğretim kurulu)
  -2 ... kyuubi no kitsune
 4. 4.
  Su siralar universite anonim sitketlerini kurma yolunda emin adimlar atmakta.

  http://www.ivmedergisi.co...bir-kurul-tanimliyor.html
  1 ... humbara
 5. 5.
  kuruluş yıldönümü 6 kasımdır.

  edit: bu kadar öğrencinin bu günü; bunu yazmaması-hatırlamaması ilginçtir. insan tacavüze uğradığı tarihi bilmez mi?
  3 ... axilordram
 6. 6.
  yavşak öğretim kurumu'nun kısaltması. evet gerçek açılımı yavşaktır ancak öğrenciler bunu bilmesin diye yüksek olarak çevirmişlerdir. yalan yok, burası türkiye.
  1 ... gespenst
 7. 7.
  hükümet yandaşı, bağımsız üniversite kavramını hiçe sayan, şakşakçı kuruluş.
  2 ... yuksek ritm
 8. 8.
  katsayı uygulamasını kaldıran kararını danıştay'ın durdurması üzerine yeni bir 'oha yani' dedirtecek karar almış kişidir. yök'ün iki üyesi ise bu karara itiraz etmiştir. artık meslek liseleri,imam hatipler ve diğer liseler arasında fark binde 2'ye inmiştir. artık imam hatipler gelip güzel güzel hukuk,kamu,siyasal,tıp gibi bölümlerde okuyabilecektir. karara karşı çıkan iki yök üyesi ise bu katsayının çok az olduğunu bu farkın daha fazla olması gerektiğini söylemiştir.
  yavrum fark gene fazla. 10 puanlık bir fark ne kadar fazla. siz onu şöyle 1 puanlık farka indirsinler. hem ne güzel böylece daha çok imam-hatipli yerleştirirler.

  sırf yargıya intikal etmesin diye anayasa mahkemesi'nin esastan incelemeyeceği için anayasa değişikliği ile yasaları yapan -tbmm'de büyük çoğunluğa sahip olduğu için diyorum- rte ile bu yusuf ziya özcan'ın tutumu ne kadar benzer değil mi!! aynı fabrika ürünü...
  1 -3 ... vrdmdymz
 9. 9.
  ne zamanında bunu kuranları sevdim, ne de şimdi yönetenleri... şu an hükümütte bulunan parti ile üniversitelerin aydınlanmaması, çağdaşlaşmaması için elinden geleni yapmaları artık mide bulandırıcı hale gelmiştir. saçma sapan atamalar, sürekli karıştırılan türban olayı ve en son olarak katsayı değişiklikleri. çekin ellerinizi üniversitelerden. türbanınızı, katsayınızı ve örümcek bağlamış beyinlerinizi alın gidin artık...
  2 -3 ... levon
 10. 10.
  12 eylül darbesinin ürünü.
  3 ... la paz