bugün

entry'ler (912)

ille kavga

19 sarkidan olusan bir albume guzel ya da kotu demek cok zor. cunku cok genis bir kitleye hitap etme cabasi icinde olduklarini goruyoruz. "herkes her sarkiyi begenmesin, isteyen istedigini dinlesin" demisler sanki.

yorum acisindan en degisik calisma "istemek ve yapmak" olmustur. bence muhtesem bir duzenlemedir, gecisler, alt yapilar ve efektler gercekten cok iyi dusunulmus. ritimler ise tam kararinda secilmistir. bir de soyleme sekli "klasik" yorum'dan cok farkli.

ama kim yaptiysa helal olsun. istemisler ve yapmislar!

berkin elvan ın ailesini bile savunabilen solcu

savunamayana solcu denmiyor ki be gulum. sen olayi hic anlamamissin klavye dingili.

akp nin adaleti

Bazilari icin ilac gibidir. Reza zarrab a 55 bin lira faizle parasini iade edecek kadar da yuzsuzdu.

ağır geliyor

yoklugun son kertede onemsiz
cunku ben zaten artik yokum
ve aci nedir bilmez olmayanlar

ama bugun farkli
kotuyum bu gece

ozlemin damarlarimda sel olmus akiyor
yikiyor karsisina cikan tum hucreleri
cok yaniyor, cok aciyor

gecenin saat 3 unde,
karanlik,
...kapaklaniyor sehrin uzerine
...butun yasanmisliklarin ustunu ortercesine

dusunceler teslim aliyor benligi
"nesne degil ozne olmak gerekiyor
mudahele edilen degil mudahele eden
sevilen degil seven
secilen degil secen..."

sehir yaniyor...
bir donemin kurtaricilari,
.....bourdieu, foucault izlemekle yetiniyorlar sadece

ah bi el atan olsa...

yine de agir geliyor
yangindan kurtarilmayi beklemek
kalmak istiyorum ortasinda,
harliyorum atesi,
kül olmak dert degil
ıcimdeki ates sonecek diye korkuyorum

yasanmisliklardan cok
yasanamayanlari ozluyorum

yoruldum,
ozlemin artik agir geliyor

batının esad rejiminden gayet memnun olması

esad'a nasil saldiracagini bilemeyen amerikanci din somuruculerinin sacma yorumudur.

butun dunya birebir olarak muhalifleri desteklediklerini biliyor batili ulkelerin. kendileri de yaptiklari silah ve para yardimlariyla bunu gizleme geregi duymuyorlar. esad gibi bir adam basi dik emperyalizme ve israil'e direnince bizim pisirik amerikan soslu dinciler, lafta hem amerika'ya(hicbir eylem yapmamislardir gercekte) hem de esad'a saldiracak salak teoriler uretmeye basladilar.

simdiye kadar filistin mucadelesi ile ilgili milyon laf edip tek yardim yapmayan bu geri zekallilar mi, oradaki direnis orgutlerine butun bir arap ulkelerini karsisina alarak yardim yapan esad mi amerikanci ?

bi gidin evinizde yorganin altina saklanin. gotunuz yemiyor madem, birakin adamlar savassinlar amerikanci din mucahitlerine karsi.

akp nin adaleti

cumhurbaskani'ni protesto etmenin bedeli hapis cezasi.

http://www.radikal.com.tr...1123038&categoryid=77

akp nin adaleti

(bkz: 18 ocak 2013 çağdaş hukukçular derneği gözaltıları)

asla aldatılmayacak kadın

seven kadindir. ayni sey erkek icin de gecerlidir.

rıza çolak

tecavuzcu eski akp ovacik ilçe baskani.

http://www.haberturk.com/...baskana-tecavuz-sucustusu

grup yorum

2. Bakirkoy konserinde umut dagitan grup.

Fakat yine de bazi arkadaslar bu grubu algilama guclugu cekiyorlar.
Grup yorum, 20'den fazla album yapiyor, Yuzlerce beste uretiyor, yeri geldiginde bazi halk ezgilerini yorumluyor ve sonra adamin biri cikip "bak iste sagdan soldan sarki kirpip soz yaziyorlar" diyor. cok mantikli gercekten...

skals programinda amaclarinin lafi dolastirip cevap vermemek oldugunu da kavrayamiyor arkadaslar.

15 nisan 2012 grup yorum bağımsız türkiye konseri

http://www.ensonhaber.com...5-nisanda-2012-03-25.html

11 kasım 2010 sözcü gazetesi manşeti

hayatimda godrdugum en sacma mansetlerden. cocuklara yapilmis sacma kitaplar gibi.

çanakkale de türklerden çok araplar savaştı

dogru ya da yanlis olabilen onerme. fakat iki sonuc da bizi cok ilgilendirmiyor. sacma bir paylasim savasinda olen, hayatini veren yine halklar. halbuki birbirini oldurenler gercek kardeslerdi.

hicbir zaman bu sistemde butun turkler ya da araplar kardes olamadilar. %5 lik bir kesim iyi yasadi geri kalanlar ise milliyetcilik uyusturucusuyla hayallerde yasadilar.
halbuki benim gibi halktan olan arap ya da ingiliz ya da fransiz bir adam, ulkemde yasayan isbirlikci burjuva soydasimdan cok daha ileri bir kardesimdir.

sirf onlar kazanacak diye birbirimizi oldurmenin bir anlami yok...

fransa

iscilerinin yaptigi devrimlerle butun dunya'yi etkilemis; fakat son zamanlarda toplumsal muhalefetin gerilemesiyle amerikanlasmaya baslamis bir avrupa ulkesi.

paris gibi tarihi bir sehirden baska, bunyesinde mont saint michel, saint malo gibi bir cok ortacagdan kalma sehri barindirir.

http://www.la-france-vue-...aint-michel_1280x1024.jpg

http://vivelesbretons.unb...les/2010/01/saintmalo.jpg

edit : neden eksi aldigini anlayamadigim entry olmustur.

adalet ve kalkınma partisi

son zamlar, vergi artislari benzin fiyatlari...vs goruldugu uzere diger hicir hukumetten ve partiden farkli degillerdir. tek farklari takim tutarcasina taraftarlarinin bunu hala gorememesidir.
ama cok surmez. insanlar kendi gercekliklerinden cok ayri yasayamazlar.

kürt kökenli vatandaşları temsil eden parti

kürt kokenli degil "kürt" vatandaslari temsil eden parti bdp dir kanimca.

17 mart 1991 sscb referandumu

evet rejim o kadar mutluluk getirmistir ki, ulkemize gelen butun ukraynalilari, ruslari(cesitli yuksek okul mezunlari dahil) "orospu" olarak goruyoruz.

milliyetçi ve solcu kıyaslamasına bir örnek

sayesinde rusya'nin devrimden sonra geriye gittigini iddia edebilecek kadar geri zekali, tarihten bihaber insanlarin oldugunu ogrendigimiz(allah akil fikir versin); gunluk hayatta ise bilinli ya da bilincsiz yaptigimiz bir karsilastirma.

paris

agustos ayi boyunca bu sehre gelmek isteyenlere pahali olmayan kalacak yer bulma konusunda yardimci olabilecegim sehir.

sözlükte islama yapılan saldırılar

sacma bir iddia. bir kere uludagsozluk'un gereksiz islamci egiliminden rahatsiz olmus ve artik burada yazmayi hamallik olarak goren onlarca insan var.

(bkz: humbara)