1. 1.
    açılımı; yükseköğretime geçiş sınavı. öss tarih oldu artık. 2010 nisan da ilki yapılacak olan sınav normal bir öss gibi olacak. buna herkes girecek ve 2 yıllık bölümler bu sınav sayesinde tercih edilebilecek. ancak ardından haziranda lys adı altında 5 sınav yapılacaktır.
    7 -2 ... crzytarantla
  2. 2.
    yeni sınav sisteminin ilk aşaması.45'er soruluk 4 testten oluşacağı söyleniyor.öss nin birinci bölümünden soru sayısı haricinde farklı değil.bu sınavda barajı geçebilenler 2. bölüm sınavlarına girmeye hak kazanacak.
    2 ... paryosa
  3. 3.
    artık ösym'ye olan kinimi artıran saçmalık.

ygs, lys, öss, yds...

korkuyorum bir gün "bsg" diye sınav çıkmasın.
    70 -5 ... cherry no kokimiyoi
  4. 4.
    ygs den sonra da beklenen sınav ibç* sınavıdır.
    13 -1 ... hipotalamus
  5. 5.
    öğrencilerin girdiği sınavın adını bilmemesi ne yapacağı konusunda soru işaretleri yaratan ösym saçmalığıdır.unutulmaması gereken bir şey vardır ki sistem değişikliği o sistem kalıcı olmadığı sürece öğrenciyi her zaman sudan çıkmış balığa döndürecektir.
    3 ... bluebus
  6. 6.
    seneye gireceğim sınav.. ya da o bana girecek bilmiyorum..

(bkz: sen girmesen ben girmesem biz girmesek kim girecek)
    7 -2 ... metalist35
  7. 7.
    40 türkçe (dil & anlatım), 40 temel matematik, 40 fen, 40 sosyal bilgiler sorularının sorulacağı yükseköğretime geçiş sınavıdır.

edit: fen'in %5'lik etkisi vardır. eşit ağırlıkçılara ve sözelcilere benden söylemesi...
    5 ... yendik mi lan
  8. 8.
    üniversite sınavına hazırlık kitaplarında içerik değişmeden öss yerine yazılan ve bu sayede pahalı satılmasını sağlayan kelime.
    1 ... themanwhowatchlost
  9. 9.
    lys yi yüzde 40 oranında etkileyecek olan sınav.
    1 -1 ... cadıı
  10. 10.
    (bkz: bsg)*
    (bkz: ygs) * * * *
    6 -3 ... okuzcan