bugün

an itibariyle tanıtılmakta olan yeni nesil Xbox.
http://www.xbox.com/en-US/hub/reveal

buradan canlı lansmanı izlenebilir.
görünen o ki ps 4'e teknoloji olarak fark atacaktır.
Donanım olarak ps4 ile eş olsa dahi yazılım olarak uçacak olan cihaz. ve destek de az felan değil. Şekline bakmak yersiz, biraz büyük ama değecek gibi gözüküyor.
8 çekirdek işlemci, 8gb ram ve alete entegre kinect ile gelecek olan, ses ve görüntüyle kontrol edilebilecek, aynı zamanda windows phone ile yönetilebilecek olan microsoftun yeni oyun konsolu.
ortalığı kasıp kavuracak çıktığı gibi almak istediğim oyunlarıyla beni asosyalliğin dibine vurdurtacak önümdeki 7 yılın teknoloji harikası.
illumiroom olayını da koymuşlar buna ki manyak bişey zaten. vallah heyecan yaptım sanki hafiften.
"xbox on" dedigimizde acilacakmis. sesimizi taniyacakmis. aminakoyayim ben bunun cok guzel lan.
halihazırda xbox kullanıcısı olan bendenize şöyle bir tepki verdirmiş olan cihaz:

"fısssssss"

ulan oyun oynamak için mi alacağız tv için mi amınakodumun aletini? komiksin microsoft.
şöyle bir yazışma illâ ki dönecektir: -o ne abi?
-one.
-ben de onu diyorum işte o ne?

(bkz: iğrencim biliyorum)
muhtemelen çok pahallı olan, türkiye'de bu fiyatın en az 2 katı olacağı kesin oyun konsoludur. oyunları en aşağı 100 liradır. eğer para sıçacak kadar zengin iseniz, 2-3 dakikanızı geçirebilecek cihaz arıyorsanız bu bok size tam uygundur.

açıkcası sırf oyun için yapılan cihaza bu kadar çok eklenti yapılması çok gereksizdir kanımca. ps2 den sonra konsollar sıçmaya başladı...

(bkz: tanım yerine lansman diyen yazar)

(bkz: lansman diyince kendini bok zanneden yazar)

(bkz: tanım lafının artık eskidi gerçeği)

(bkz: hakikat türkçenin bazılarının götüne girmiş olması)
herşeyi hoş da sanki eski vhs oynatıcılara benzemiş dizaynı. bi ayılık var yani...

https://www.google.com.tr...-reviews%252F%3B950%3B534
teelvizyonun hemen altında duran receiver'ın yerine hallendiği için sanırım böyle bir şey yapmışlar ama insan oyun konsolu dedin mi arkadaşlarına marstan gelen dayım getirdi diye gösterebileceği bir dizayn istiyor bazen. neyse bu da olur.

adının 360 tan sonra 720-800-1000-1500 olmayıp one olma sebebi de, yeni xbox değil yeni kinect olması diye yazılıyor internette ama iyi olmuş böyle 15 exclusive oyun da ilk yıl için acaip iyi bişi. böylece aynı sene ps4 ile çıkıp ilk sene daha çok satmayı hedefledği açık.

microsoft hiçbir zaman en iyi sistemleri yapan muhteşem firma olmadı ama pazarlama olayının tanrısıydılar. yaparlar ederler her yerde bir şekilde birinci olurlar.
kasım ayında satışa çıkacakmış. fiyatı 499 dolar olacakmış. yani ps4'ten 100 dolar fazla.
microsofta geri adım attıran oyun konsoludur. ikinci el oyunlara başta izin vermeyen konsolda değişiklik yapılarak, hiçbir kısıtlama olmadan ikinci el oyunlara izin verilmiştir. ikinci olarak, 24 saatte bir kez online kontrolü yapması gereken oyun konsolunda, sadece ilk seferde online kontrol yapması yönünde değişiklik olmuştur.
Olmuyor olmuyor ne kadar geri adım atarlarsa atsınlar bir şekilde ps4'ün öne geçebilmeyi başardığı konsol. Xbox one yanlış hamlelerle gün geçtikçe antipati toplamaya devam ediyor. Şimdi de DVR özelliğini sadece plus üyeler için koyduklarını söylemişler iyi halt etmişler.

http://gamers.com.tr/habe...en-karsi-saldiri-846.html
işi başından kaybetmiş konsol.
benim için yalan olmuş konsoldur. şunu okuduktan sonra pcde kalmaya karar verdim:

--spoiler--
Xbox One'ın bölge kilidi olacak. Yeni nesil konsol saat başı online olarak kontrol yapacak. Ve 24 saat içinde bulut sistemine bağlanamazsa oyun özelliğini yitirecek. Fakat bundan sonraki ilk online bağlantınızda tekrar oyun oynayabileceksiniz. Oyunları aldığınızda Xbox One'a yüklemeniz gerekecek. Yüklediğiniz oyunlar size ait olduğu tescillenmiş olacak. Bundan sonra bu oyunu birisine satarsanız eğer bu satıştan Xbox sizden komisyon alabilecek. Ödünç verdiğiniz durumlarda ise oyunu başkası oynaması için, sizin silmiş olmanız gerekecek. Online oynamak için eskisi gibi Live Gold üyeliğinizin olması gerekecek. Bu üyeliğin senelik fiyatı ise 100 TL oluyor.
--spoiler--

ebesinin amı...
bolge kilidi yok arkadaslar, simdi dagilabilirsiniz dedikleri halde bu platformadaki bazi yazar arkadaslar kararlarinda israr ediyorlar. simdi zaten turkiye'ye gec gelecek olan bir konsolun derdine biz neden dustuk anlamiyorum. paramiz yok icmeye tahteravalliyle gidiyoruz sicmaya. iste olay bu.

neyse. kinetic olayi guzel tabi. konsolu acinca senin kim oldugunu algilayip isimle hitap ediyor. bazi yalniz saksakcilar icin tadindan yenmez olay bu tabi. simdi adamin evde iki kelam edecegi insan yok, makine bana hosgeldin dedi sevindirik oldum diyor tabi. bir de bunlarin anasiyla babasiyla konusup, selamlasmayip oyun konsoluna hal hatir soranlari var, siri'den medet umanlari falan var onlar ayri bir konu tabi.

burada yine cok yazilmamis ama eski sozluk entryden yikiliyor. hayir yazan adamlarin bir tanesi bile eline gamepad'i alip bu konsolu denemis degil ben ona uzuluyorum. resmen ceneye vuruyor yokluk.

dead rising 3 guzel olmus ama. ben cikinca gidip alicam bu konsolu. nasil? evet alicam. siz alamadiginizla kalin.
PS4'ün gölgesinde kalacak olan cihazdır.
5 gün sonra elimde olacak, amerika ve bazı avrupa ülkelerinde çıkmış über cihazdır. hollanda'da yılbaşından sonra çıkacağı için italya'dan sipariş ettik mecburen.
5 gündür harıl harıl oyun oynadığım cihaz. bence cidden güzel olmuş.
microsoft lobisi midir bilinmez ama sony ps4 ün türkiye'de sınırlı stokta olmasından dolayı aklıma giren cihaz.
türkiye'ye çıktıktan yaklaşık 1 yıl sonra ebesinin gözü gibi bir fiyyatla giriş yapacak konsol yeni kulaklıklı, kinectli +2 oyunlu paket bilimum teknoloji marketlerinde( teknosa, bimeks, vatan vb) 1999 tl'lik fiyattan ön siparişe sunulmuş, ben kinect istemiyorum diyene de kinect hariç paket 1599 tl ki bence ps4 den sonra piyasaya girecek bir ürün için uçuk fiyatlar bunlar ne olursa olsun, ayrıca dışarda 399 dolar olan mala ne oluyorda türkiyeye ayak bastığı an 1600 tl oluyor anlayabilmiş değilim, ama bizim zenginimiz bende olsun başkası alamasın mantığıyla 1000 tlye gelen mala şılak diye 2500 ü saydığı için yapacak bir şey yok.
japonya'da nefret ediyorlar bundan. Piyasaya ilk sürüldüğü gün en büyük ilgi gören mağazada bile satın alanların sayısı 10 olmuş.