1. 1.
  amerika'nin irak'a saldirma sebebi, artık kuleleri olmayan merkez
  ... cell-im
 2. 2.
  yönetmenliğini oliver stone'un yaptığı ve başrolünde nicolas cage'ın oynadığı film.
  ... laedri
 3. 3.
  izmir de fuar ın yanı başında kocaman bi yerde kurulması planlanan ancak türkiyede ki herşey gibi yılan hikayesine dönen ve izmir in otasında kötü bi görüntü olmasına neden olan yer.
  1 ... pink_floyd
 4. 4.
  uzerinde bir cok hikaye donen ve 11 eylul 2001 de yokedilen newyork/manhattan daki 110 katli ikiz gokdelenlerdi(r).
  ... revolter00
 5. 5.
  (bkz: world hate center)
  (bkz: mercenary)
  ... disco inferno
 6. 6.
  (bkz: ikiz kule saldırıları)
  -1 ... jokernel
 7. 7.
  ABD' nin New York kentinde Manhattan semtinde idi.
  2 ... linka
 8. 8.
  amerika'nın dünya uyuşturucu ticaretini tekrar eline almak, güçlenen ve afganistan'da amerika'nın 20 yıl once diktiği afyon tarlalarını yakmaya başlayan taliban üzerinde tekrar etki kazanmak için uydurduğu senaryonun uygulama yeri.

  uyuşturucu ticareti'nin parasal büyüklüğü konusunda bilgiye gerek yok fakat yıllardır kolombiya ve güney amerika diye yutturdukları dünyanın ana uyuşturucu üretim bölgesinin aslında afganistan olması ve dünya'nın toplam uyuşturucu üretiminin geçen 20 yıl içinde planlı bir şekilde yükseltilerek %80'ine varan kısmının burada yapılmaya başlanması son olarak tabiki bunun ekonomik boyutu amerika'nın asıl peşinde olduğu şeydir.

  bu iddianın inandırıcılığına gelince; hepimiz biliyoruz ki amerika petrol için ırak'ta bulunmaktadır babasının hayrına, oraya demokrasi(!) götürmek uğruna değil. Peki oyleyse *allahın sktrettiği petrolü dahi olmayan, hiçbir stratejik konumu bulunmayan orta asya ülkesi afganistan'da ne aramaktadır?

  hepimiz osmanlı tarihi okuduk, özellikle ilk dönemlerde yaptığımız savaşların sebepleri arasında iki şey mutlaka olurdu: ipek yolunu kontrol altına almak ya da baharat yolunu kontrol altına almak yani ticaret yolları. Şimdi amerika modern çağın ticaret yolunu, uyuşturucu yolunun başlangıç noktasını yani afganistan'ı ve ekonomisini elinin altında 11 eylül bahanesiyle tutmakta.

  türkiye'de gümrük kapılarında, polis operasyonlarında yakalanan tonlarca uyuşturucu nereden geliyor? yakalanabilen kısmının dışındakilerin miktarı ne kadar?

  obama ilk icraat ırak'tan asker çekerken ikinci icraat afganistan'a neden ek asker gönderiyor?

  bütün amerikan filmlerinde gördüğümüz kahraman(!) amerikan ordusu, vietnam'da, 2. dünya savaşında kahramanlık öyküleri(!) çıkartan amerikan ordusu şimdi modern imkanları, dev b-52'leri, binlerce uydusuna rağmen neden yıllardır bin ladin'i bulamamakta?
  1 -1 ... zubizarett
 9. 9.
  (bkz: ground zero)
  ... piyonist
 10. 10.
  1975
  world trade center
  1 ... jimmy tudeski