bugün

entry'ler (900)

sözlük yazarlarının itirafları

neden hep geçmiş sanki daha az acı vermiş gibi bugünkü gözyaşlarından denizler oluşturuyoruz r diye sordum aklımdan geçen bir harfe. bu aralar insanlar boş konuşuyor, karışık konuşuyor, mübalağalı konuşuyor. harflerle direkt irtibata geçmek istedim. yan yana dizilip en güzel cevapları oluştursunlar istiyorum. olmayacak şeyler peşindeyim, biraz ölüp gelmeyesim var.

ben bu yazıyı kendime yazdım

hayatına doldurduğun bunca değişikliğin içinde asıl değişen ne biliyor musun: sensin!

nietzsche nin nasıl çorba içtiği sorunsalı

çorbaya özünden bir şeyler katarak içmesi problematiği.

sözlük yazarlarının itirafları

anıların sindiği o şeyler, anılar uzaklaştıkça, ayrılınca insandan, keskin bir hüzün bırakıyor. bu hüzünden sarhoş olmuş haldeyim. henüz geçmiş olan bir anılar zinciri var, bir daha asla gelmeyecek olan. yerini doldurmak mı? ney neye ne kadar benzer ki? bir oyalanmak işte, geçene kadar; içindeki ve dışarıdaki anılara benzeyen her şey.

deva premal

new age tarzı müzik yapan 1970 almanya doğumlu şarkıcı.

creil

fransa'nın kuzeyinde bir şehir.

demet akalın

bir şekilde her albümünde şarkıları güzel olan şarkıcı. sesi of kendi pöf olmasına karşın şarkıları alıp başını gidiyor. öyle.

insana iyi gelen sesler

neşeli bir sesle şarkı söyleyen şarkıcı sesi.

en yakın arkadaşa aşık olmak

kötü bir durum, çaresiz. daha kötüsü ise aşık olduğun kişinin arkadaşının size aşık olmasıdır. berbattır tek kelimeyle.

dario moreno

şöyle de güzel bir yoruma sahip; http://www.youtube.com/watch?v=MZbKMOgCGGs

biyografi okumak

zevkli bir iş. yanı sıra da doyurucu. hobilere eklenebilir.

hayatın kazı kazan noktasına evrilmesi

insanı derviş yapacak kalibreye sahip durumdur. kazı kazı boş çıksın. çıkan da lazım olmasın. böyle bir şey.

dexter

--spoiler--
debra saçmalamasaydı iyiydi. ya nedir bu amerikan filmlerinde dizilerindeki üvey kardeş aşkı birlikteliği? lost'ta da vardı aynı. adamlar ensesti endirekt servis ediyorlar sürekli. hayır ne oluyor yani sonuçta? bi pislikten de uzak kalın. kimse hayatında bunu o sahne önünde yaşadığı gibi yaşamıyor. bundan etkilenen/tetiklenen bünyeler sonra dalıyorlar hayatın içine. 3. sayfalarda okuyoruz sonra. ya bunlar zevk falan olayını aşmış. hayvanlığı normallemişler bünyelerinde. drama izlemiyoruz, bir bilgi anlatılmıyor. deb'in fantezilerinden bir kuple. bu yani. sen kardeş gibi gör gel 30 yaşına aa aşıkmışım de.

bunun dışında acayip beğendiğim dizi.
--spoiler--

sözlük yazarlarının telefonuna gelen son sms

2 haftadır telefonun kapalı. öldün mü?

2 aralık 2012

bir 12.12.2012 kadar rakamsal simetrisi yoktur. dünya gözüyle 2.12.2002 olmuşsa da teğet geçmiştir yine. ortalaması yok bunun. bir zaman gelecek 2.12.2112 olacak işte ona rastlayacak kişiye selam ederim.

sözlük yazarlarının ruh halleri

dalga geçiyor bir şeylerle. gülüyor eğleniyor falan işte kendince.

işler güçler

20. bölüm 4. part 7. dakikada salih ve vedat ın diyaloğu muhteşemdi. yok böyle bir şey.
ayrıca murat'ın mesut'u kıskanma sahnesini 3 kere izledim. şu söz var ya mübalağalı güzel: " ben yalnızca ahmet in mutlu olduğunu düşünürdüm, birden..."

ali ağaoğlu

kendini sultan mehmet han a benzetip at koşturmuş tarih bla bla yazanların demiş falan reklamında. biri de dedi mi "acaba bre be hey gafil kimsin lan sen?" ben oraya takıldım. kimyası nasıl işliyorsa artık bir itici elktromanyetik ağımlar falan. itimcirikli.

yazarların favori star wars karakterleri

(bkz: star wars mu kadı ya)

sabahlama nedenleri

heyecanlı yerde bittiği için dizinin devamını izlemek. bakınız: türk dizisi, 2 bölümde sabaha çıkıyorsun.