dunyanin gelmis gecmis en iyi oyunu
futbol oyunları arasındaki en gerçekçisi en zevk vereni ve en güzeli
7/24 bu oyunu oynayan erkek arkadaştan ayrılmak için geçerli bi nedendir.
(bkz: winning eleven ole mix)
(bkz: winning eleven türkiye ligi)
unutulmaz playstation oyunu..turnuvalar ve iddialar..futbol oyunları arasında oynanabilirlik ve multiplayer özellik açısından en iyi oyun..
(bkz: koreakineheikine)
(bkz: golgolgolgolgolgolgolgoool)
9 u berbat.zirt pirt faul oluyor.ancak grafikler iyi.
wining eleven 8 türkiye ligi versiyonu hatalarla dolu olmasına rağmen *insanın kopamadığı bir oyun.
(bkz: orgazmdan daha zevkli anlar)
"kazanan on bir" anlamına gelen futbol oyunu.
Electronic Arts'ın Fifa serisinin bir anda gözden düşmesine sebep olan aşmış futbol oyunu
pes ile farkı az olan farkı farkedilemeyen kaliteli futbol oyunu
(bkz: pro evaluation soccer)
bir oturdummu başından kalkılamayan, bazı cafelerde turnuvası yapılan, her bakımdan fifayı sollamış ve şahsımında dahisi olduğu süper bi futbol oyunu.ilk çıktığı zamanlarda japonca olan oyunu oynarken menüde neyin nerde olduğunu ezberlediğim oyun.
herkesin 1 numara oldugu playstation oynu
klasik futbol oyunlarının düzenini yıkmış ve fifa serisini kendine benzemeye mecbur etmiş konami firmasının çıkardığı mükemmel ötesi oyun.oyunun tek eksiği bazı lig ve oyuncuların isim hakkını almamış olmasıdır.ama onlar da patchlerle düzeltilmektedir.ayrıca kankaları bile kavga ettirecek kadar acaip bi hırs yaratır insanın içinde.bunun sebebi aynı pozisyonun bir sefer gol olup bir sefer gol olmamasıdır.içinde süper bir random program olduğu kanaati olmakla beraber bunun ispatı için dışarıya çekilen penaltı vuruşlarını gösterebiliriz.
shyer kardeşimizle oynanmaması gereken bi oyundur kendileri.. 10-15 tane atıp yollar walla.. şaka bir yana winning eleven -bizdeki adıyla PES- tün zamanların gelmiş geçmiş en iyi futbol "simülasyonudur". bakın oyunudur demiyorum.. her oyuncunun topa koşarak gelişi çalımları kendine has hareketleri teker teker motion capture tekniğiyle kaydedilmiş ve oyuna tam uyumla aktarılmıştır.. oyunda top hareketleri FIFA daki gibi "balonvari" değildir.. tamamen gerçeğe uygundur.. ve gol.. gol atmak hiç bu kadar zor olmamıştı.. kısacası winning eleven futbolun dijital ortamdaki efsanesidir..
rakipsiz futbol oyunu.*
(bkz: pes) fifayla artik karsilastirmasinin bile yapilmamasi kalitesini kanitlamaktadir *
uzun süre oynadığınızı da başparmığınızı ağrıtan oyun
+Ömer ben Barselonayı aldım
-Bende Yuventus'u alcam kesin koycam sana kaçışın yok
+...
-...
+Nie basıon olm hemen daha forma seççektim
-Nolmuş yaa oyna işye o formayla
+Yok abi ben oynayamıom uğursuz bu forma.Bak giderim geri çık...
winning eleven 10 ismiyle yeni surumu piyasaya cıkan bide telif olayını halletsede futbolcu isimleri doru durust olsa dedirten konami oyunu.
oynarken ne çalan kapı ne çalan telefon dikkate alınmayan, hayattan kopuş noktamız.kolayla iyi gider...
efsaneye göre alessandro nesta nın oynamayı abartması nedeniyle başparmağından operasyon geçirmesine neden olan oyun.
(bkz: alessandro nesta)
rakiplerinizle ufak sataşmalarla oynamaya başladığınız, 7 8 saat sonunda kendinizi kaptırıp sinirden yüzünüzün kızarabildiği,o anda size cok mantıklı gelen ama sonra düşündüğünüzde gülmekten kendinizi alamadığınız diyaloglar ortaya cıkartan efsane oyundur.
+oooo abi bu ne ya sen ayarmı yaptın neyptın
-olm ne ayarı bikerede kabul et yenildiğini
+yok olm kesin bişi var bukadar şans olamaz,joystickleri deişcez
_ee deiştik ne oldu yne harcadım seni
+ben yeni taktik deniodum yoksa olmazdı bole
_hımm ok
futbol oyunu değil simulasyonudur. futbolu sevmeyenler bile bu oyunu ağızlarından salyaları akarak oynamaktadır. arkadaşlarla ciddi kavgalara sebep olabilir. bilgisayar versiyonu çok fıs gelmektedir, klavye oyunun rajonuna ters bir kere. zaman öldürmek için birebirdir.
(bkz: counter strike)
(bkz: age of empires)
(bkz: red alert)
(bkz: burn out)
parmakların nasır tutmasına sebebiyet veren zaman hırsızı.
okuldan toplu firar için geçerli sebeplerden biri.

rakip defalarca yenilir ama her bitiş düdüğü ile hala uslanmamış vaziyette maç teklifinde bulunur;

+aç lan, bi daha hadi
-tamam!
+bu sefer birezilyayı alcam
-ya bende suudi arabistanı alıyım ağlama bari
+tamam hadi al erkeksen al
-alırım yenersem bütün okula anlatırım
+tamam tamam hadi alda bi beş çakıyım sana*!

90 dakikanın sonucu;
1 penaltıdan 1 ters vuruşla kendi kalesine 1 defans oyuncusunun sırtına çarpan topla konturpiyede kalan kaleci boşalltığı kaleye giden, toplam 3 golle maç suudi arabistan'ın olmuştur.
halen iman gücü deyip sırıttıkçada arkadaşım 6 sene önceki o günü hatırlar.*