1. 1.
  harrynin (billy crystal) kadın erkek ilişkileri hakkındaki görüşleri ve sallynin (meg ryan) orgazm taklidi ile unutulmaz olmuş bir filimdir. üniversite öncesi her gencin izlemesi şiddetle tavsiye edilir. meg ryanın bu filimde ayrı bir güzel olması da kaymak etkisi yapar damaklarda tadı kalır.
  9 -2 ... captain black
 2. 2.
  senarist nora ephron u üne kavuşturan ve romantik komedilerin vazgeçilmez kalemi haline getiren rob reiner filmi...
  2 ... panapa
 3. 3.
  kadın erkek ilişkilerini genel olarak çok iyi işleyen izlenesi film.
  sally'nin orgazm taklidi yaptığı sahnede yönetmenin anneside restoranda bulunmaktadır ve yönetmen meg ryan'a nasıl taklit yapacağı konusunda bilgi verirken annesinin yüzünü görmek isterdim:)
  1 ... ze(k13
 4. 4.
  'Hayatının geri kalanını birisiyle geçirmek istedigini fark edince, hayatının geri kalanının bir an önce baslamasını istiyorsun.' *
  6 ... hermia
 5. 5.
  "kadınla erkek, dost olabilir mi? illa yatmaları mı gerekir?" bunun filmidir. romantik komedi denen türden nefret eden biri olarak bu filmi de sevesim yoktur, lakin, meg ryan'ın nerelerden gelip de, "in the cut" a ulaştığını görmek açısından ilginç bir deneyim olabilir. (onu kurtardık, sıra julia robers'ta.)
  ... salamander
 6. 6.
  yönetmenligini rob reiner 'in yaptigi başrollerini ise meg ryan ve billy crystal 'in paylaştığı şahane bir romantik komedi filmidir. film dönüp dolaşıp şu temayı işlemektedir; kadin ve erkek sadece arkadas olamaz! kadın-erkek ilişkileri üzerine gayet başarılı bir yapımdır. tekrar tekrar izlenesi, kahkahalarla gülünesi hoş bir film.
  1 ... roark
 7. 7.
  diyaloglar hakkında;
  iyi guzel de, herkes ayri bir cool anasini satayim. bir insan dusunun ki ettigi her lafin, her harfi cuk oturuyor; kelimeleri gectim, mimikler, ses tonu filan da yillarca ugrassan oyle karizma yaratmaz. hah simdi her karakterin boyle oldugunu dusunun bir de. ulan bi diyalog esnasinda da eee aaa de, ne bileyim espri yapma, ironik olma, gizemli insan tadi birakma damaklarda. kimin hayati boyle be. hele meg ryan sozum sana, her sahnede aglamakli ama kendine guvenen bakislar, boyle bugulu bugulu, hem sempatik hem soguk, gywneth paltrow brad pitt kirmasi gibi, noluyo kardesim artist misin.
  sonra film bitince gaza geliyorum, ozeniyorum, ama daha bismillah ilk diyalogumda siciyorum, uzuluyorum, cikolatali dondurma yemem gerekiyor. hem filme para veriyorum hem dondurmaya. olmaz, bak ispanyol sinemasinda hic boyle sorunlar yok.
  2 ... yamali pantolon
 8. 8.
  yıllar yıllar sonra olacaksa yılları boşa geçirmeye gerek yok,
  yıllar yıllar önce olmadıysa niye şimdi,o kadar mı yeteneksiziz,
  ya da boşver be gülüm,fazla sorgulamak iyi değildir.
  geldim
  gördüm
  sevdim.
  sevişirsem de
  tadından yenmez.

  afiyet olsun.harry'e de sally'e de....

  illa bi soyağacı çizmek gerekiyorsa romantik-komedi filmlerine, bu film babalardan biridir.kaç tane babası vardır yahut piçtir demek istemiyorum bu film tarzına.aman.
  ve son olarak pek tabiki meg ryan'ı en çok açmış yaş dilimi yolun 2.yarısındaki halleri.çok daha ve pek daha seksi.orası kesin.
  3 ... nickless cage
 9. 9.
  --spoiler--
  kadın erkek ilişkisini konu alan, harika diyalogları olan film. diyalogların çoğunluğu soru işaretleri bırakıyor izleyicide.
  mimikler ve bakışlar film içinde çok etkin. keyifle, sıkılmadan izlenecek bir film.
  --spoiler--
  2 ... sahaf
 10. 10.
  harry burns'un filmin sonunda söylediği sözlerle olayı bitirmiş, gelmiş geçmiş en iyi romantik komedidir.

  --spoiler--
  harry: i love that you get cold when it's 71 degrees out. i love that it takes you an hour and a half to order a sandwich. i love that you get a little crinkle in your nose when you're looking at me like i'm nuts. i love that after i spend the day with you, i can still smell your perfume on my clothes. and i love that you are the last person i want to talk to before i go to sleep at night. and it's not because i'm lonely, and it's not because it's new year's eve. i came here tonight because when you realize you want to spend the rest of your life with somebody, you want the rest of your life to start as soon as possible.
  --spoiler--
  1 ... luinir