uludagsozluk'e cep telefonları ile ulaşılmayı sağlayan fasilitedir. tuvalette, yolda, sokakta, otobüste, markette, kuyrukta, bir can sıkıntısı anında sonsuz bilgiye ulaşmayı sağlar.*

cep telefonlarından: http://www.uludagsozluk.com/wap/
wap.uludagsozluk.com adresinde tıkır tıkır işlemektedir. (bkz: tıkır)
uludağ sözlüğün kendini aştığı an'dır.
(bkz: her şey güzel olacak)
ULUDAGSOZLUK=TEKNOLOJi
merak edenler
http://www.wapsilon.com sitesine girerek, meraklarını girebilecekleri
yeni ulu sozluk özelliği
yazar girişide olsa millet sokakta, otobüste, tramvayda, vapurda entry girebilse ne güzel olurdu dediğim oluşum. * *
girince çıkamamak gibi bir durumla karşılaştığı için kontorlerin dayanmadığı, ah birde entry girmek olsa turkcell'e ortak olurum dediğim olaydır...
sevilen ancakhaznedaroglu'nunda bahsettigi nedenden ötürü normal olarak cepten http://www.uludagsozluk.com'a girince giris çıkış yapılabilse. birileri ayarlasa denen olaydır.
arama motoru buradakinden de hoş olan ve getir dediğin başlık altındaki entryleri teker teker okuyabildiğimiz,hepsinin ekranda çıkamadığı bu yüzden olsa gerek kontörlerin varlığıyla yokluğu arasının anlaşılamamasına sebep olan iyilik diye yapılmış ancak normali daha çok tercih edilecek özelliktir.*
an itibari ile denediğim özelliktir lakin biraz el yakmaktadır.
turkcell'de herhangi bir sorun görmemekle birlikte * her bir entry için yeni bir yükleme sayfası açıldığından,kısa bir süre sonra kontörleri yalan eden wap adresi.günün başlıklarına bakıp çıkmak daha mantıklı.
biraz yavaş olan ama otobüste çok işe yarayan sistem.ama ciddi derecede kontör yiyor...
oha dedirten pek züpper fark yaratan özellik.
http://www.wapsilon.com/?...ludagsozluk.com/index.php adresinden web üzerinden de gezilebilecek sözlük.
ulan harbiden de "bu sözlük yakında ekşiyi sekizle çarpar sonra da ikiye böler"dememe sebebiyet veren ekşicileri bile dumur eden olay.
gerçekten hoş olmuş diyebileceğim bir özellik.
Özellikle tuvatteyken girilen (en azindan kendim) , yogun wap sitelerinden biri olmali...
elektrik kesintisi esnasında beni can sıkıntısından kurtarmış adres. ancak buradan zall a sesleniyorum, servis sağlayıcılarla konuş lütfen, ücretsiz olsun sayfa, kontör dayanmıyor be. bari bize 3-5 kontör atıver zall abi * .
problemli çalışan wap sitemiz.

cep telefonumuzdan wap.uludagsozluk.com adresini açıyoruz.öncelikle ana sayfada "getir" "ara" ve "bugün" butonları var,sadece "getir" butonu çalışıyor ki onun da çalışması için başlığı harfi harfine doğru girmek gerekiyor.
başlıkla alakalı bazı kelimeleri yazıp ara butonuna basınca "the request failed" diye bir hata veriyor.bugün butonu geçen aya kadar yavaş ta olsa çalışıyordu,şimdi o buton da çalışmıyor.

başlığı yanlış yazsak -mesela igrenc espriler başlığını ele alalım- bu başlığı iğrenç espriler ya da igrenc epsriler (yanlışlıkla) şeklinde yazarak açmaya çalışsak yine the request failed hatası geliyor.

başlığı doğru yazdık ve açıldı.her sayfada 1 entry gösteriliyor.sonraki butonuna tıklayınca bazı entrylerde -mesela 9. entryden 10.entry e- geçmiyor, "page is malformed" gibi bir hata veriyor.hatanın techical descriptionunda da xml-14 gibi bir hata var.(bu hata ekşi sözlüğün wap sitesinde de var.)

test ettiğim cep telefonu : sony ericsson T290

ama otobüste,dağda bayırda,lavaboda... kısaca internetin olmadığı her yerde bilgiye erişmemiz için güzel düşünülen bir wap sitesidir.
aaaa güzel oluyor valla, gece nete giremediğim için sözlüğü waptan takip ettim..haa şimdi netten girebiliyorum artık sevinmeyin giremediğim için *
son bir haftadır hiç bir şekilde kullanamadığımız uludağ sözlük özelliği.başlığı yazıp getir diyince

the content received from the origin server was too large

hatasını veriyor.

anladığım kadarı ile entryler eskiden olduğu gibi tek tek değil,aradığımız başlıktaki 25 entry birden aynı anda telefona gelmeye çalışıyor,telefonun wap özelliği de belli bir kb seviyesinden daha fazlasını açamadığı için bu hata oluyor. (test edilen cep telefonu : sony ericsson T290)
3510 telefonlarda an itibariyle no service reply (ağ geçidi yanıtı yok) hatası veriyor.
yamulmuyor isem yalan olan fasilite.
artık olmayan fasilite. buradan zall a sesleniyorum, eğer bir daha wap sözlük gibi bir şey açmaya karar verirseniz üzerinde çalışabilirim. *
telefondan entry girmeyi sağlayan enteresan alet.