bugün

En sağlam araba markalarından birisi.
aklıma hep Zlatan Ibrahimović i getiren araba markası.
Dünyanın en güvenli ve sağlam otomobillerini yapan marka.
Ayrıca güvenlikte attığı ilk adımlarla diğer markalara yol gostermıstır.
Arabanın hasını üreten firma.
Kalitenin ne olduğunu bilmeyen, bilmediği için kalite tarifini fiyat ve popülerite üzerinden yapan yurdum insanı için sıradan pahalı gavur markası.
Bu sırada; çin, volvo'nun otomobil üretimini 1.8 milyar dolara satın almıştı. Adamlar akılsız galiba, yeni bir marka üretmek yerine ya da elinde ki markalar yerine gidip 1.8 milyar dolar verip Volvo otomotiv üretimini almışlar.
Fakir ibneler..
En underrated araba markası.
türkiyede tutmamasının sebebi cehaletten başka bir şey değil. adam soruyor ne aldın diye volvo aldım diyosun. hmmm yapıyo. mercedes aldım desek atlayacak muhabbete. halbuki bilmiyor ki volvo mercedesi ters çevirir.
Efsane ötesi olup kimse tarafından tam bilinmeyen arabadır kendileri.
saglam otomobiller yapan nadir bir sirkettir.
volvo trucks, renault trucks (volvo penta programinda gelistirilen volvo motorlarin aynisi renault kamyonlarinda da bulunur), Mack ve Nissan´i bünyesinde bulunduran, otobüs ve is makineleri de üreten firmadir. sivil ucaklar icin de parcalar üretir. merkezi isvec´in göteborg sehrinde bulunur. toplam 93000 calisana sahip ve 2014 yilinda 283 milyar kron ciro elde etmistir.

1927 yilinda otomobil üreten bir sirket olarak acildi. 1999 yilinda ford´a satildi. 2010 yilinda da 1,8 milyar dolara cinli otomobil firmasi geely grubuna satildi. sirket gelly grubuna gectikten sonra dizayn ve teknolojide cizgisinden cikmadan diger üreticilere göre büyük farklilar yaratmis, rakiplerine (mercedes, bmw, audi, saab vs. vs.) kafa tutabilecek kapasiteye hizli bir sekilde tekrar ulasmistir.

isvec´in yerli diger otomobil sirketi saab, general motors tarafindan yanlis politikalar ile bitirildigi icin, gelly´e ait olan volvo´nun önü komple acilmis oldu.

otomobillerindeki dizel motorlarini genelde psa´ya ait motorlardan kullanir ve güvenlige önem veren nadir otomobil üreticilerindendir.
V40 advance paketi gece mavisi bir adedine sahip oldugum isvec tanki.
Dünyanın en underrated araba markası.

Bmw’yi de audiyi de mercedes’i de tokatlar. (Bana saçmalama diyecek olanlar önce webtekno’nun xc90 videosunu izlesinler)
Bir zamanlar x30 larina, sonralari v40 ina simdilerde butun modellerine takildigim araba markasi.

Hic araba isine bulasmak istemiyorum ama bulasirsam da buna bulasirim.
isveç’te yakıt hortumundan kaynaklı bir sorun nedeniyle 200 bin otomobili geri çağırmıştır.
araçlarını beğenmiyorum yeteri kadar hızlı değiller. (bkz: euro truck simulator 2) fakirim ben oyunda beğenmiyorum, elime anahtarı verdiklerinde belki düşüncem değişebilir..
bikaç gün içinde almayı düşündüğüm araba.
Abi bunlar çok sağlam. Kasası çelikten yapılıyor. O gün yotubeden bisey izledim volvo kamyona çarpıyor kamyon pert ama volvo da sadece tampon biraz içeri girmiş gibi muhabbetleri çok duyacağınız araba markası
Dünyanın her yerinden Volvo kullanıcılarının tabiri caizse Volvo sayesinde hayatlarının kurtulduğu kazalara ait materyaller paylaşılan bir forumları vardır.

http://www.volvosavedmyli...m/read-the-stories-2.html
gelecek yıldan itibaren bütün otomobillerinde hız sınırını trafikteki yaralanma ve ölümleri azaltmak için saatte 180 kilometre ile sınırlayacağını bildiren marka.
Bir kadında evlenirken sadakat güven bağlılık saygı karakter olmaz ise olmaz, güzellik ikinci plan diyorsanız; araba alırken de Volvo almalısınız.
Hele ki cross country modelleri...
Hem şehir içinde hem şehir dışında kullanacağınız tam bir aile arabası.
Hem arazi hem pikap hem station wagon hem taksi...
isveç çakısı gibi mübarek bir araç.
(bkz: çeliğe bu kadar şekil verebildik)

ölümlü kazası vardır, yok değil ama en sağlam olduğu gerçeği değişmez.
Hayırlı olsundur.
kücük motorlu 1,6 litrelik dizel modellerinde (s40, s50, v40 ve v50) peugeot (psa) motoru oldugu icin; ariza oldugunda sanayide her usta tarafindan tamiri yapilabilinir.
Ooo isveç çeliği.
Ha tanka vurmuşsun ha volvo’ya, öyle enteresan bir arabadır.

https://m.youtube.com/watch?v=bh5vtYbfNcg
öncelikle şunu söylemeliyim sözlük 6 yılın ardından kullanışlılık açısı olarak berbat seviyeye gelmiş. oğlum işe yarayan şeyleri niye bozma gibi huyunuz var sizin?

şimdi volvo'larda renault motoru kullanılmaya başlandı diye genel bir bilgi var bu daha çok volvo satıldıktan sonra söylenir oldu eski kalitesi yok vs.

ancak şunu eklemek isterim, 1976 yılında da volvo yine renault motoru kullanıyordu. hatta o zamanki aracında emniyet kemerinizi takmadığınızda sizi uyaran bir sinyal vardı. velhasıl volvo hala iyi bir araç diyebiliriz hala güvenliği de önem vermektedir. ha tabii bir mazda cx3 etmez.