1. 1.
  nba de forma giyen ilk yabancı * oyuncu. yugoslavdır. sempatiktir. sakalıyla sevilir.
  (edit: yanılıyormuşum. ilk yabancı 46-47 sezonunda oynayan italyan henry biasatti imiş.
  2 ... pascalaga
 2. 2.
  michael jordan' ın başrolde oynadığı space jam' da görünen sırp basketbolcu.
  ... legend of the stranger
 3. 3.
  ''Yaşlandıkça ağırlaşıyoruz çünkü kafamızda çok daha fazla bilgi var.Kafalarımızın ağırlığı artıyor'' diyen lakers formasi le sevdigim amma sacremanto takıminda nefret ettigim center.
  -1 ... mulayim
 4. 4.
  her zaman sabonis le kıyasladığım ve her zaman da sabonis in bu adamdan daha büyük oyuncu olduğuna kanaat getirdiğim lakers takımından emekliye ayrılmış sırp pivot. kareem abdul jabbar sonrası lakers da pivot mevkiinde yer bulmuştur kendisi lakin sonrasında charlotte ve kariyerinin altın çağını yaşadığı sacramento takımlarında oynamış ve lakers da basketbolu bırakmıştır.
  3 ... sayid jarrah
 5. 5.
  kendini yere atıp hücum faul çaldırma işinin baş uzmanı. basketbolu bırakmadan önce nba kariyerinin başladığı yere yani los angeles lakersa dönmüş fakat bu geri dönüşünde sırt ağrıları sebebiyle doğru düzgün maça çıkmadan emekliye ayrılmıştır. kendisi ayrıca nba'de pivotlar arasında en yüksek asist ortalamasına sahip oyunculardan biridir. " Joins Hakeem Olajuwon and Kareem Abdul Jabaar as the only players in NBA history to amass 13,000 points, 9,000 rebounds, 3,000 assists and 1,500 blocked shots" bu veride aynı listede beraberce isminin geçtiği diğer pivotlara bakıldığında nasıl bir çok yönlü pivot olduğu daha net anlaşılır. ama yine de ben onu shaq daha topu alır almaz kendisini üç saniye koridorunun ortasında yere bırakırken ve o kirli sakalıyla hakeme ve çevresine çirkef bir biçimde bağırırken hatırlayacağım işte...
  1 -1 ... schenardi
 6. 6.
  vatandaşı ve yakın arkadaşı sasa iliç nedeni ile galatasaray'ı tutan basketbolcu.
  ... balsikeste baysungur
 7. 7.
  predrag mijatovic ile yakın arkadaş olması sebebiyle, real madrid başkanı ramon calderon tarafından real madrid'in basketbol şubesi menajerliğine getirilen eski basketbolcu.
  1 -1 ... blakkheim
 8. 8.
  hidayet türkoğlu nun uzaktan akrabasıdır. ki kendisine hidayet in babası tarafından ilk sacramento günlerinde yardımcı olması gerektiği sözylenmiştir. o da hidayet e manevi babalık yapıp nba de tutunmasına sebep olmuştur. nba de avrupalı fırtınası nı drazen petrovic ve toni kukoc la beraber başlatan adamdır.

  süper adamdır.
  1 ... balon
 9. 9.
  horace grant ile shaquille o neal dönemleri arasında lakers ın center pozisyonunu doldurmuş sırp basketbolcudur.
  ... disco inferno
 10. 10.
  amerika'dan onu almaya geldiklerinde babası ilk başta karşı çıkmış, vlade "ama baba bize çok para verecekler" deyince babası nba de oynamasına izin vermiş. bunu anlatan bizzat vlade divac'ın kendisidir. ayrıca o zamanlar yugoslavya'nın köylerinde yaşıyorlarmış, düşün nereden nereye.
  1 ... madrid ulku ocaklari reisi