1. 1.
  orlando magicde nba kariyerine başlayan, lakers a transferi ile kobe bryant ve koç phil jackson ile yıldızı parlayan, 2004-2005 sezonunda miami heat'a transfer olan, an itibariyle 33 yaşındaki dev pivot. nba daki ilk senelerinde oldukça ince olan ama etkili pivot hareketleri ile pota altında çok işler yapan, sonra bir anda fiziksel olarak kimsenin ulaşamadığı bir genişliğe ve kuvvete eriştikten sonra pota altını domine eden bir pivottur. pota altında topu aldığı anda durdurulması nerede ise imkansızdır. Fakat son senelerde ayağındaki, dizindeki problemlerden ve yaşı nedeniyle ortaya çıkan kondisyon sorunundan dolayı tam verimlilik ile oynayamamaktadır. Ne olursa olsun nba nın görmüş ve göreceği en müthiş pivottur.
  7 ... devedikeni
 2. 2.
  (bkz: kobe bryant)
  3 -1 ... devedikeni
 3. 3.
  (bkz: rabbim nelere kadir) dedirtir bana bu insan evladi.
  ekrana bakip, "simdi, bu... kosuyo. oyle mi? hassiktir zipladi bile lan!" sonra bi sessizlik coker... "rabbim nelere kadir goruyon mu alihancim" demisimdir.
  7 ... child
 4. 4.
  atletik ayı.
  11 -1 ... isibilenisegitmeyen
 5. 5.
  mehmet okur'un tabiriyle biraz güçlü birisiymiş .

  (bkz: duy da inanma)
  16 ... peter tırpan
 6. 6.
  (bkz: kazaam)
  2 ... manson
 7. 7.
  boyalı alanda 3 saniye kuralının birkaç sebebinden biridir.
  4 ... disco inferno
 8. 8.
  potaya 1,5 metre mesafeyle topla bulustugu zaman durdurulamaz bi oyuncu.miami ile yaptıgı kontratla ailemin gelecegini garanti aldım demis kısılık.
  5 ... jordan
 9. 9.
  yıllar geçtikçe daha az agresif üç saniye dışından tek elle şut atan bir oyuncu oldu. ve bu atışlarında da çok düşük isabet buluyor. zaten hakemler ona çok kolay faul çalıyor. bir de kendisi saçma sapan fauller yapıp çok çabuk faul problemine giriyor. serbest atışlarına zaten diyecek yok, ama şut stilinde belirgin bir düzelme var. hırs yapsa bile bu çok çabuk geçiyor. adeta çocuk gibi bir oyuncu, hemen oyuna küsüyor. üç saniyeyi kapladığı için top içeri indiğinde kendisine çare yok. ya da üç saniye içinde müthiş bir savunmacı. savunmada hücumdaki kadar boş boş takılmıyor. çok iyi pasör. ayakkabısının içine değişik dijital aletler sokup aksiyon yapan, hayvan gibi bir evi olan, hido'yla memo'nun kankası.
  2 ... monolith
 10. 10.
  charles barkley tarafından çok güzel açıklanan adam:

  "shaq'da 2000'li yıllardan eser yok zaten o yıllara dönmesine de imkan yok. shaq'ın 3 saniyenin dışındayken yaptığı tek şey wade'e top çıkarmak. nba'deki pivotların yapması gereken tek şey onu 3 saniye çevresinden uzak tutmak hepsi bu"

  lakin shaq saygı duyulması gereken bir kişiliktir. yeri dolmaz belki bu yıl parmağına bir yüzük daha takabilir. ama artık yavaş yavaş vadesinin geldiğini de kimse gözardı etmesin
  3 ... thuglove