1. 1.
  NBA tarihinin en iyi pivotlarından biri olarak gösterilen hakeem olajuwon yaptığı inanaılmaz pivot hareketleriyle izleyenlere parmak ısrtmıştır! o büyük cüssesine rağmen yaptığı inanılmaz kıvrak hareketler bu alanda onu rakipsiz kılmıştır.ayrıcada her uzunda bulunmayan parmak ucu hassatiyeti ile de ribauntları alma ve çemberden seken toplarda basket bulmayı başarmıştır!ayrıcada topu elinden bir enstürüman çalar gibi bırakması ise onun ayrı ve çekici özelliklerinden biridir.kariyerinde 23000 sayı ve 11000 den fazka ribaunt alarak NBA tarihine gecmeyi başarmıştır.hakeem oynadığı basketbol ve kusursuz fandımentılıyla hakeem 'the dream' lakabını almıştır.houston takımını 2 kez şampiyonluğa taşıyan hakeem bu şampiyonluklarından 2i sinde shaquille o'neal karsısında oynadığı basketbol ve yaptığı hareketlerle adeta ders vermiştir.ve bu başarılarıyla NBA'in hall of fame ine girmeye hak kazanmıstır..
  4 -1 ... batu04karanlik
 2. 2.
  (bkz: the dream)
  ... stockton to malone
 3. 3.
  mirsad turkcan'a houston'dayken bigun gel ben camiye gidiyom der. mirsad ben namaz kilmayi bilmem diye cevap verir. gel ulan ben sana ogretirim der ve mirsad'i da alir yanina dogru camiye giderler.Mirsad'a dinini ogreten adam diye rivayetler vardir.
  4 ... chacalcarlos
 4. 4.
  aslen nijeryalıdır. aynı zamanda amerikan milli basketbol takımı dream team de görev almıştır. kariyerini toronto raptors da tamamlamıştır. hakeem abim spora hentbol kaleciliğiyle başlamış hem atletik hem de uzun olmasından dolayı basketbol koçları sen gel buraya demiş ve sonrasında olaylar gelişmiştir.
  ... sayid jarrah
 5. 5.
  murat murathanoğlu'nun kendine özgü telafuzu sayesinde ismi akıllarda daha bir yer eden efsanevi nba oyuncusu.

  - hakiiim olajuvaaauuaannn
  1 ... kenjin
 6. 6.
  (bkz: hakem olacağım)
  1 -1 ... thedewil
 7. 7.
  Pivot hareketlerinin ustası Houston Rockets'ın efsanevi pivot oyuncusudur.
  1 ... mubarekpanda
 8. 8.
  müslüman bir nba yıldızıdır. hatta houston rockets şampiyonluk kutlamaları cuma namazına gore ayarlanmıştırki kendiside katılabilsindir kutlamalara.
  1 ... vincentvega
 9. 9.
  nba'in efsane pivotlarından hakeem olajuwon, 1984 draftında birinci sıradan houston rockets tarafından seçilmiş ve kariyerinin tamamına yakınını bu takımda geçirmiştir. aynı draftte michael jordan da seçilmiş olmasına rağmen hiçbir houston'lı bu seçimden pişmanlık duymaz. 1993-94 ve 1994-95 sezonlarında adı geçen takımın elde ettiği şampiyonluklardaki en büyük paya sahip oyuncudur. her iki sezonda da kendi konferanslarının finallerinde david robinsona, 94 finalinde patrick ewinge 95 finalinde ise shaquille o neala kurduğu büyük üstünlük sözkonusu şampiyonlukların temelini oluşturmuş, hakeem olajuwon ın da döneminin en iyi pivotu olduğunun kabul edilmesini sağlamıştır. lakabı "the dream" dir, bu lakabı olağanüstü ayak hareketlerine ve ani dönüşler sonrası yaptığı atışlarla bulduğu basketlere borçludur. nba in en iyi 50 oyuncusu listesinde de <bkz hall of fame> yer alan olajuwon ın ismini toplam sayı, ribaunt, top çalma ve blok listelerinde üst sıralarda görmek mümkündür; hatta blokta ilk sırada yer alır ve bloktaki liderliğini kimse elinden alamayacak gibi gözükmektedir. aynı zamanda dini inancına sıkı sıkıya bağlı bir müslüman olan olajuwon, bu sebepten ötürü ramazan aylarında maçlarına oruçlu çıkmıştır, fakat bu durum performansında hiçbir düşüklüğe neden olmamıştır. son şampiyon oldukları sezondan itibaren ise gerek sakatlıklar gerekse kalbinde çıkan sorun * nedeniyle düzenli olarak oynayamayan olajuwon 1999-2000 sezonunun başında toronto raptorsa takas edilmiş, nba deki son sezonunu raptors formasıyla geçirmiştir. şu anda olajuwon ın 34 numaralı rockets forması emekliye ayrılmış ve rockets ın salonunun tavanındaki yerini almış durumdadır. fiziksel olarak bi pivota göre çelimsiz gözükmesine rağmen kendisinin herkese tenniğiyle üstünlük kurması ve en güçlülere karşı bile ezilmeyecek güce sahip olması onu diğer pivotlardan üstün kılan özellikleridir. şu an oyun tarzı olarak kendisine en yakın oyuncu amare stoudemire gözükse de bu oyuncunun özel pivot atışlarının * bulunmaması kendisini şu an itibariyle efsaneden birkaç adım uzakta tutmaktadır.
  4 ... schenardi
 10. 10.
  lakabı ''the dream'' dir. bir zamanlar dilimden güşmezdi hakeem the dream diye gezer dururdum. inanılmaz blokları vardır. pota altındaki fake leri ise inanılmazdır.
  1 ... italian83