bugün

Vitali Hakko, Vakko mağazalarını kuran ünlü işadamı ve modacıdır.
1913 yılında istanbul'da doğdu. 1934 yılında şapka devriminin ilk günlerinde Şen Şapka mağazasını açarak iş dünyasına adımını attı. Şapkanın modası geçtikten sonra eşarp satmaya başlayan mağazasına Vakko adını verdi. 1962 yılında Beyoğlu'nda ilk mağazasını açtı. Beyoğlu'ndaki bu mağaza açıldığı zaman Türkiye'nin o zamana kadar açılmış en büyük mağazasıydı. O zamandan beri Vakko mağazaları Türkiye'nin en saygın giyim mağazalarından biri olarak bilinmektedir. Gençlere yönelik Vakkorama mağazalarıyla birlikte 20'yi aşan sayıda şubeleri vardır. Vitali Hakko ilerleyen yaşlarında mağazaların yönetimini diğer aile üyelerine özellikle oğlu Cem Hakko'ya bırakmış olmakla birlikte, hala mağazaların yönetimine katkıda bulunmaya devam etmektedir.
1913 doğumlu, vakko markasının yaratıcısı.ilk iş hayatına küçük yaşlarda mahmutpaşa da başlamıştır. ileriye dönük bakabilme gücüyle olanakları önceden tahmin edebilmiş ve bunlardan maksimum faydalanmayı bilmiş olağanüstü beceri ve zeka sahibi kişi. türkiye de tekstil her şeyi olmasada pek çok şeyi bu şahsa borçludur. hayatım vakko isimli kitabıyla gençlere örnektir.

şöylede güzel sözlerin sahibidir;

"sizin yaratıcılarınız yaratmaya devam ettikten sonra, yüzlerce atölye bunları dikmek için emrinizdedir."
bu sözüyle, tasarımcıya verilmesi değeri uzun yıllar önce algılamış olduğunu kanıtlamıştır. ve ayrıca vakko markasının satılacağına dair söylentilere tek cevap olarak;

"insan idealini satmaz"
demiştir ki ayakta alkışlıyorum.
ermeni kökenli olduğunu da belirtelim.

edit: cenaze töreni sinagogda gerçekleştirilip yahudi mezarlığına defnedildiğine göre ermeni değil yahudi imiş.
(bkz: vakkorama)
11 aralık 2007 itibatıyla yaşama veda etmiştir.
94 yaşında hayata veda ederek, yarattığı vakko'yu üzen iş adamı.
Hayata veda etmiş olan Vakko markasının kurucusu, yaratıcısı ünlü iş adamı. Hayatını idealine adamış, idealine giden yolda hiç yorulmamış, kalitesinden asla ödün vermemiş değerli insan.
hayatım vakko, hayatın vakko idi...
Gerçek bir marka, kalite ve sıfırdan zirveye yükselişin simgesi.
sapka devriminde sapka satip zengin olan adamdir ancak olumunu coca cola milliyetcisi asparagas krali medya sanki bir savas kahramani gibi duyurmustur.
yapmayin etmeyin kardeslerim kimdir bu vitali neye hizmet etmistir ne kazandirmistir bu ulkeye elit tabakaya konfeksiyon esyasi satmaktan baska hicbirsey
iyi ki oldun vitali en azindan kisi basina GSMH artti.
atatürk'ün şapka devrimlerinden sonra 2.el şapkaları türk halkına kakalayarak yolunu bulmuş çakma moda dahimiz.
şapka devrimi 'nin zengin ettiği yahudi.
yahudidir ve aşırı derecede pinti olduğu söylenegelir.
efendim kendileri cem hakko'nun babasıdır.
vefatının 15. yılında saygı ile andığımız modacı iş adamı.