1. 1.
    var olma durumu.
    1 ... tosun burada da hizmetinizde
  2. 2.
    genel olarak; varlığın değişim içinde olduğunu vurgulamak amacıyla kullanılan terim.
    1 ... stalker
  3. 3.
    "Ben oradaydım yüzyıllardır, oturmuş Ararat'ın tepesinde kimsesizlik uçurtmasını uçuruyordum, ayaklarımı yalıyordu Dicle'nin suları. Bir gün yanıma geldi tanrı, ezelden beri yoktu ortalıkta. Canının sıkıldığını söyledi bana. Vandal yaralarının azdığını, eli, ayağı, beyinciği olan canlılar yaratıp onları olur olmaz sebeplerle ocağında kızartacağını söyledi. Boşuna uğraşma dedim, otur yanıma şöyle, Munzur'un bir köşesine,,Onlar seni beyinlerinde öldürebildikten sonra ne anlamı var ki onları yaratmakla uğraşmanın?? beni dinlemedi, yaptı yapacağını,,olan buydu.. "
    3 -2 ... endless
  4. 4.
    ben varsam "o" yok, "o" varsa ben yokum...
    2 ... ben beni bilirdim
  5. 5.
    heidegger, insanın iki farklı biçimde varolduğu görüşündedir:
    varoluşun 'dalgınlık' durumu ve varoluşun 'farkındalık' durumu.
    2 ... vakur
  6. 6.
    (bkz: existence)
    1 ... gezenadam
  7. 7.
    herhangi bir şeyin (ki bu bir insan da, hayvan da, bitki de olabilir) başına gelebilecek en güzel şeydir. var olmak. aslında daha iyi bir şey daha vardır. düşünebilmek daha da ilerisi için (bkz: sorgulayabilmek) üçünün de birleştiği bir şey arayacak olursanız, o da insan dır.
    1 ... var olus ve tanri
  8. 8.
    kimilerine göre adem ile havva ile,
    kimilerine göre maymunlar ile,
    kimilerine göre ise 1903'te olmuştur.
    1 ... zenci penguen
  9. 9.
    hala kesinliği kanıtlanmamış bir şeydir.bir bilim dalı olan felsefe geniş bir biçimde inceler.bilim ,dogmatik düşünce.bencesi olmayacak bir konu.
    1 ... dumbelek
  10. 10.
    http://www.facebook.com/v...deo.php?v=105116606191728
    1 ... morhuzunlufirtina