bugün

sözlüğe hoşgelmiş yazar. inşallah kızdır diyeceğim ama profil fotosundan kız olmadığı belli oluyor.
nicki vikinglerle alakalı.
sanırım iskandinav mitolojisi ile ilgili bir arkadaş.
kapıdan kovuyoruz bacadan geri geliyor. en son kendisini çaylak eden sözlüğü gazetelerde falan haber yaptıracaktı ama o iş de yattı galiba. gürlüyor gürlüyor da yağamıyor bir türlü.

neyse 2-3 gün takılsın. birilerine sövüp siliği yer nasılsa tekrar.
Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanı sayın mustafa varank son derece başarılı bir bürokrat ve siyasetçidir. ülkemiz sanayi ve teknolojisine yapmış olduğu katkılarından dolayı kendisini çok seviyoruz. başarılarının devamını diliyoruz.

bu nicki alan sayın yazar da şüphesiz kalitelidir.

sayın ve kıymetli yazar böylesine güzel bir nick aldığınız için sizi çok tebrik ederim.

hoşgeldiniz efendim.
Arap görünümlü kürde ip atmış aldığı elektrik kaçaktır kesin.
Oflu emmi olduğu konusunda söylentiler var.
Azılı bir şeriatçı ve ak partili olan yazar.. Önüne gelene rum tohumu diyip duruyor.. Allah sana başka dert vermesin abi.. Belli ki orta yaş sendromu geçiriyorsun.. Üzülme, bu da geçer.
Dayının hastanesimi varmış. Bana hiç bahsetmedi.
Dede araya kimleri soktun dede torpil döndü mü.
Dosta güven düşmana korku saçıyor.
Şimdi tengir tito erecto düşünsün.
Dede ne dedin kadına allasen kadın iki büklüm durmuş.
turkiye'nin meselelerini konuşmuş dede.

bu meselelere dair bir ornek verip bir de nasıl bir çözüm sunduğunu da öğrenebilir miyiz acaba.
Dedem haklı. Bunca senedir sözlükteyim hanginizin bir ünlüyle bir siyasiyle fotoğrafınız oldu. Adamın bir ağırlığı var. Bence CEO varank Dedem olsun. Dede bizim bir tayin işi vardı da el atsana be. Evet.
sen gel 60 yaşına, şurada belediye başkanıyla fotoğraf çekildim diye torunun yaşındaki çocuklara hava atmaya çalış.

inanılmaz etkilendik dede. tüylerimiz diken diken oldu.
Dede "devletle işiniz varsa çözeyim"

Bu torpil değilse ne.
Ooo bi Sugar dadyy gördüm sanki dediğim yavzar.

Beybi.
imkân verildiği takdirde, Sözlüğü kanatları altına alıp dede şefkatiyle bizlere sahip çıkacak bir yazar profili canlanıyor gözümde, gerektiğinde ve ihtiyaç dahilinde tüm olanakları seferber edebilecek, arkası sağlam, gözü pek ve dik duruşundan taviz vermeyecek kadar özgüven sahibi bir yazar. Yolun açık olsun ihtiyar delikanlı.

(bkz: dede bize sahip çıksın)
sözlüğe yön veren bilge yazarlardandır.
Hilafet isteyen bacılarımızın gözaltına alınması üzerine "hani fikir ve ifade özgürlüğü?" diye verip veriştiren bunak devletlümüzdür.

Bunak olduğu için unutması normal, hoşgörmek gerekiyor ama öyle bir yazmış ki okuyan da sanır bu bacılarımızı CHP polisi gözaltına almış, fikir ve ifade özgürlüğünü CHP kısıtlamış!

Yahu dede iktidarda akrabaların var, ne çabuk unuttun? Hatırlarsan (!) onlar iktidara gelmeden önce televizyonlarda sabahtan akşama laiklik, şeriat, hilafet tartışmaları yapılır, bu sebeple kimse de gözaltına alınmazdı. Şimdi üç kişi bir araya gelip, bir şey diyecek olsa, yallah kodese..

N'oldi? ileri demokrasi hoşuna gitmedi mi yoksa? Senin eserindir, gurur duy...

Not: kesin küfredecek:)
Doğruları söyleyen Bir abimizdir.

Rum çocuklarının zoruna gitmiş.

Bir yazardır.
birkaç gün önce "devletle varsa bir işin çözeyim" diye yazmıştı.
ben de yandaş müteahhitlere verilen 10 yıl geri ödemesiz kredilerden yararlanmak istediğimi söylemiştim.
üzerinden kaç gün geçti bizim krediden hala haber yok.

kredi ayarlayamıyorsan madem tübitak'a proje sunalım birkaç milyon alalım.
elimde süper projeler var.

örneğin kendi imalatım olan yangın söndürme romorkörü var buna bir sensör ilave ediyoruz yangın söndürürken alarm vermek yerine salavat getiriyor.

nasıl proje ama?
hükümette tanıdıkları varmış

acaba bana da çinden gelen aşıların paketlerini değiştirmek karşılığında

bir kaç milyarlık ihale ayarlayabilir mi ?

karşılığında

pilihoz da baron tarikatı olarak cümleten acayip dua ederdik.
yaşı itibari ile git geller yaşayan dayımız, emmimiz, bibimizdir. devlet bahçeli de aynı. iktidarda kendilerinin olduğunu unutuyorlar sürekli. bu cehape 1950 de ( ikisi de o zamanları görmüş malum yaşları 90 üzeri ) nasıl bir travma yaşatmış ise kendilerine hala iktidarda onlar var zannediyorlar.
sen benim dedeme nasıl ayar verirsin darkness? koskoca hacı dede o.
yürekleri hoplatan dayıdır.

bu da ups boobs oldu başımıza, her gün sözlüğe foto atıyor. yakında dudak mudak da büzer, askılıyla neyim dekolteli fotolar atar.

dayıoooaaaaa! kendine gel.
tam bir refah partisi ilçe başkanı.