bugün

(bkz: silahın eşitleyici özelliği)
görsel
inandığın şey için yaşamanın ne demek olduğunu bizlere göstermiş olan film.
uyku filmi. amca orada "vıdı, vıdı, vıdı, vıt, vıt" diye diye çok güzel uyuuuhjakdmda.......zzzzzzzzzzzz...
yurdumun çakma anarşist ergenlerinin başucu eseri durumundaki eğlencelik film. natalie portman yüzünden izledim; nerede mathilda nerede evey... peeehh!
tam olarak 12 kez izlediğim ve giriyi okuduktan sonra bir kez daha izleme dürtüsünü içimde uyandıran, kendini tanıtma sahnesini kelimesi kelimesine ezbere bildiğim ve bir dönem sürekli olarak her soruya bununla cevap verdiğim, etkisinden uzun süre kurtulamadığım, biraz george orwell in 1987 romanından biraz da aldous huxley nin cesur yeni dünya romanından izler taşıyan ve toplumsal yapıyı çok güzel eleştiren film.
bu filmle ilgili en çok merak ettiğim şey ; ünlü replikleri* wachowski biraderler mi yazdı yoksa çizgi romanda olan şeyi mi kopyala yapıştır yaptılar. çizgi romanını okuyan arkadaşlar beni bir aydınlatırlarsa sevinirim.
fütüristik disütopyanın ** hakkını veremeyen film.
fantastik olsa da anarşizmi fevkalade anlatmayı başarmış, koyun sürüsü yaratmaya çalışan dünya ya başkaldıran film.
izlemedigim övgülü filmlerden birtanesidir.
güzel de bir film değil ama çok abartılan bir film. iki aforizma için koca bir film izlenmeye değmez. zaman kaybı.
özellikle son sahnedeki repliğiyle aşmış filmdir. fakat yurdum teenagersları tarafından facebookta zırt pırt alakasız başlıklar altındaki paylaşımlarıyla amacından sapmasına ramak kalmıştır.
--spoiler--
" bu maskenin altında etten fazlası var, bu maskenin altında bir fikir var bay creedy ve fikirlere kurşun işlemez..."
--spoiler--
insanın ölmeden önce kesinlikle izlemesi gerekn bir film..
21. yüzyıl kapitalizminde olası olmayan ütopik ve aynı zamanda da izlenilmeye değer bir film...
yurdum ergenlerini hevesli anarşist yapmasında kendi suçu olmayan film. replikleri, çekimleri, efektleri, hiç yüzünü göremediğimiz ama sesinin yettiği v *, verdiği mesajları ve pek tabi ki natalie portman'ı ile bir başyapıt.

tek yan etkisi vardır o da izledikten sonra bir süre ortalarda ister istemez "rimembaa rimembaa dı fift ov nofembaa" diye dolaşırsınız.
izlemediğim için tiksinç bakışlara maruz kaldığım film.
ilginç bakışlarla izlemeye maruz kaldığım film.
ilginç bakışlarıma maruz kalan film.
mutlaka izlenmesi gereken bi film
"Danssız devrim olmaz!"
gerizekalıların izleyenleri gay sandığı film.
film beğenmekle gay olmanın ne lakası var diye sorduğumuz film.
müthiş bir tema müziği olan , sinemada devrim niteliği taşıdığına inandığım hayran kalınacak bir film.
bu gece kanaltürk'te yayınlanan film. gerçekten güzel oldu, kendini hatırlattı. filmin son sahnesinde ise "az sonra ulusa sesleniş" yazılı bandı gördüm. titreyerek kendime geldim. koskoca v for vendetta, olmuştu sana ş for şebinkarahisar. hayırlı olsun.
an itibariyle kanaltürk te tekrar yayınlanıyor.
keşke allahtan başka bişey isteseydim.
Az önce haberlerde denk geldim. Film anlaşılmamış abi. Ne vermek istediği neyi anlattığı anlaşılmamış. Bir daha izleyiniz efendim.

istanbul'da bir savcının apartmanının karşısına "Guy Fawkes" "November 5th" tarzı şeyler yazılmış. Hemen altında da gamalı haç ve ss simgeleri yapılmış. Ulan andaval! Film zaten nazi almanyasına gönderme yapıyor. ss ve gestapo orada eleştiriliyor. Guy Fawkes'ın kim olduğunu öğren. Bir film izleyip de hemen atlama olaya. sen anarşist olduğunu mu zannediyorsun? değilsin efendim. tekrar ediyorum. filmi tekrar izleyin. yanlış anlamışsınız bu filmi.

Ayrıca homofobik yazarları da öğrenmiş olduk böylece.

Son olarak da spoiler diyelim ve bitirelim.

--spoiler--
"bu maskenin altında etten daha fazlası var. bu maskenin altında bir fikir var, bay creedy. ve fikirlere kurşun işlemez."
--spoiler--
güncel Önemli Başlıklar