1. 1.
  danimarkalı ünlü yönetmen lars von trierin sinemaya yeni bir soluk getiren mükemmel filmi.
  filmin tamamı bir tiyatro sahnesinde çekilmiş olup bütün tiyatro sahnesiyle canlandırılmış dogville kasabasında geçen bir öyküyü anlatmaktadır.filmde evlerin duvarları kapıları tamamiyle hayali olarak orda bulunmaktadır.anlatması zor bir durum izleyin en iyisi kendiniz görün..
  sinemayla gerçekten ilgilenen herkes tarafından kesinlikle izlenmesi gereken bir filmdir...
  14 ... msd
 2. 2.
  kesilmemiş, dvd versiyonu 3 saati bulan film..
  grace'in o masumiyeti, iyi niyeti kimi zaman insanı zıvanadan çıkarıyor.
  ama hayretle ve hayranlıkla izlettiriyor kendini.
  üçlemenin ilk ayağıdır:
  2-manderlay
  3-washington
  5 ... cikarinbeniburdan
 3. 3.
  devamı manderlay isimli filmde anlatılan sosyolojik bir eserdir. film en basit öğelerle insanı anlatmaktadır. filmde tecavüz sahnesi dışında fazla bir hareket yoktur. tarzınız değilse ya da herhangi bir tarzınız yoksa, size fast and furious izlemeniz önerilir, buna da ayar denir.
  12 -4 ... impayatoy
 4. 4.
  Lars von Trier'ın fırsatlar ülkesi-abd üçlemesinin ilk filmi.breaking the waves ve dancer in the dark'ı izlememiş olanlar farklı bulup beğenebilirler ama izleyenler yeni birşey bulamayacaklardır.zavallı bir kadının toplum tarafından sömürülüp bir kenara atılması teması sıkmaya başladı sanki.
  1 -4 ... illegal
 5. 5.
  siyah bir zemin üzerinde geçen bir sinema eseri. kasabanın halkının evleri , bir köpek , ağaçlar hepsi sadece siyah zemin üzerine çizilmiş sınırlar dahilindedir. sahne üzerine kroki çıkarılmış ama evlerin duvarları olmayan sadece neyin nerde olduğunu anlamak için sahne üzerinde çizilmiş şekillerden ibaret güzel bir filmdir. sanırım anlatılamıyor ,yaşanması gereken film. sosyal açıdan değişimi belki de gelişimi ** anlatan güzel , kimilerinin sıkıcı bulduğu ama bir kısım insanın da eğlenceli ve değişik bulduğu izlenmesi gereken filmlerden.
  4 ... freedean
 6. 6.
  voltaire in candide isimli eserinin bir benzeri olan film.
  4 ... suzergecer
 7. 7.
  devam filmi manderlay olan ve süper bir kurgu ile çekilmiş çok güzel ve yalın bir anlatım tarzı olan düşündürücü film.
  3 ... pink_floyd
 8. 8.
  gerçekten çok orjinalce düşünülmüş film. değişik bir şeyler izlemek isteyenler için birebir.

  --spoiler--

  tiyatro tadındaki sahneleri çok güzel düşünülmüş, böylece köydeki herkesin yaşayışı daha saydam ve objektif bir şekilde aktarılabilmiş.

  --spoiler--
  5 ... yat yat yat ahlak polisi
 9. 9.
  nicole kidman'a tapılabilecek bir film. bir yerlerden tanıdık mısınız bu filme yaşananlara? ülkemizde kadına yapılan muamele ile aralarında bir benzerlik mi sezdiniz yoksa? *
  6 -1 ... steril mikrop
 10. 10.
  (bkz: teatral sinema)
  2 ... louis cyphre