bugün

tarhanasını çok sevdiğim bir iç Ege şehrimsisi.
Uşak diye bir yer yok bencem. Ben Şirince'ye giderken otobüs uşak üstünden gidiyor, bakıyorum uşak yazıyor, o an çitos yiyorum bilascık da kola içiyorum kafamı tekrar bir çeviriyorum uşak'tan çıkmışız.

Uşak bir hayal ürünü.

Uşak otogarı zaten 70'lerde terk edilmiş. Bizim ev uşak otogarından daha büyük mesela.
küçükken isminden dolayı karadeniz'de sanıp ege'de olduğunu öğrenince şaşırdığım, sadece denizli'ye giderken bir çorba içmişliğim olan şehir.
Şehir merkezi nüfusu 250 bin civarında bir nüfusa sahip olsa da gelişmişlik olarak pek çok 100-150 bin nüfuslu il ve ilçe merkezinden geri duran kent.

Kütahya da öyledir mesela.
Çok Küçük diyemezsin ama kendisinden daha küçük pek çok kent çok daha canlı ve gelişmiştir.

Kütahya ve Uşak garip bir geri kalmışlık yaşıyor.

150 bin nüfuslu Amasya, Kozan, Giresun gibi yerler 260 bin nüfuslu uşak merkezden çok daha gelişmiş. *
Amasya, Kozan, Giresun iyi değil; uşak anormal.
kuzeyinde kütahya, doğusunda afyonkarahisar, güneyinde denizli ve batısında manisa olan türkiye ili.

görsel
Sanırım tüm uşak mitinge gelmiş, bu halis mi ya ?
Komşuları Afyonkarahisar ve Kütahya'ya denk bir kent olmasına rağmen dar yüzölçümü nedeniyle daha küçük bir yermiş imajına sahip kent. (ha gelişmişlik anlamında gerçekten yetersiz, orası ayrı)
ve sınırları neden bilmiyorum gerçekten olması gerekenden küçük oluşturulmuş bir il.

1-) denizli'ye bağlı çivril'in merkeze uzaklığı 130 km,
çivril-uşak arası 57 km,

2-) manisa'ya bağlı selendi'nin merkeze uzaklığı 155 km,
selendi-uşak arası 70 km,

3-) manisa'ya bağlı kula'nın merkeze uzaklığı 118 km,
kula-uşak arası 76 km,

4-) kütahya'ya bağlı gediz'in merkeze uzaklığı 91 km,
gediz-uşak arası 61 km,

5-) kütahya'ya bağlı simav'ın merkeze uzaklığı 140 km,
simav-uşak arası 87 km,

6-) kütahya'ya bağlı şaphane'nin merkeze uzaklığı 128 km,
şaphane-uşak arası 66 km,

7-) kütahya'ya bağlı pazarlar'ın merkeze uzaklığı 125 km,
pazarlar-uşak arası 70 km.
Baba tarafından memleketim. Buradan tüm hemşerilerime selam olsun.
100₺ olan battaniye fiyatlarını 200-300 liraya çıkaran fırsatçı şehir.
Deprem olmuş, kar yağıyor ve siz battaniye fiyatına zam yapıyorsunuz. Yuh size yuh.
Memleketim olan ve anadolu mola’dan ibaret olan vasfı izmir karayolu üzeri olması olan şehir eheheh.
küçükken uşağım kelimesinden dolayı karadeniz'de sandığım şehir.
daha önce denizli'ye giderken çorba içtiğim şehir.
4 yılınını Sivaslı' da geçirmiş birisi olarak beğendiğim bir şehir. Her şehrin her ilçenin kendine göre bir güzelliği var. Burada ki asıl mesele beklentilerinizdir. Mesela Uşak/Sivaslı. Mis gibi hava, bir tarafı dağ, bir tarafı ova. Yaz ayları Küçük bir Avrupa şehri. Çeşit çeşit taze sebze ve meyve. Çileğin en güzeli en tazesini tarladan toplayıp yiyebilirsiniz. Evrenli Parkında çam ağaçlarının altında piknik yapabilirsiniz. Gece hayatı hızlıdır. Gazinolar hala duruyor mu bilmiyorum ama merak ediyorum. Bilen yeşillendirsin. Uşak ve Uşak'lılara selam olsun.
uşak kızına sevdalandım.

Gözlerinin karası oldu yürek yarası,

Bu gönül macerası yaktı beni.
1 martta mavi çıktı, seneye şampiyonlar liginde canım memleket haha.
Şehir görünümlü otobüs terminali/ dinlenme tesisidir.
benim güzel memleketim canım memleketim allah uşak'ı kaza beladan korusun.
Uşak'ta kuaförlere korona testi yapıldı. 26 kuaförün koronavirüs test sonucu pozitif çıktı.
var olduğuna inanmadığım bir diğer Anadolu şehri. Bayburt’un var olduğunu gördüm fakat Bilecik, niğde ve uşak ın var olduğuna inanmıyorum.
görsel

güzide sözlüğümüzde, hangi bölgede bulunduğu konusundaki şüpheleri dağıtmakta son derece azimli bir yazarın bulunduğunu gösteren küçük bir ege şehri.*
karadenizde sananları ilk üç gün ben de destekledim, ama artık tereddütte kalmıyorum. yaşasın!
Şehirler arası otobüslerin dinlenme tesisi olarak kullandığı şehir.

Başka da bi numarası yok.
hiç uşaklı tanımamıştım hayatımda, afyonlu bilecikli bile tanıdım.
Bu civarda yaşayan çok insan yok galiba . Memleketimdir.
Karadenizde olmayan ilimiz.
2018 yılında haklarında çeşitli suçlardan dolayı arama ve yakalama kararı olan 1335 şahsın yakalandığı il.