bugün

iki gündür uçuğum var ve çok büyük. vectavir çok az küçülttü ve kaşınmayı önledi. ama çok geç iyileştiriyor bence. bu nedenle sırasıyla şunları yapıcam:

1. dıştan tedavi: anti bakteriyel jelle günde 3 kez yarayı yıkayıp kurutucam.
2. içten tedavi: antibiyotik kullanmamak için günde iki kez limon suyu içeceğim.
3. kolonya süreceğim.
4. evden çıkmadan kapatıcı süreceğim. hem görünümüm düzeliyor hem de maybelline kapatıcım sivilce ve uçukları tedavi ediyor.
5. batticon
Dünyada en iğrendiğim en korktuğum şey. Uçuk çıkaran arkadaşlarımla iletişimi kesecek kadar iğreniyorum. Uçuklu insanların yüzüne bakamıyorum.

Lütfen yok olun. Yalvarıyorum size bu virüsü yaymaya devam etmeyin. Kendinizi kireçletip beton döktürüp göçün gidin bu dünyadan.
Uçuk her bünyede mevcut olan bir virüs. Önce sana beton dökelim gölgesinde uçuk kremi sürelim. Net.
görsel

Biraz da buraya koyayım.
aft varken yalnizca secde edebilir.
Terramycin krem onerimdir uçuga birebir.
Üst dudağımı rahat bırakmayandır. bir tane vardı geçti derken iki hafta dolanmadan iki yerde daha patladı. Senelerdir böyle. Niye böyle? Bilmiyom valla.
Uçuk çıktığını hissettiğiniz ilk gün 2/3 dk arayla buz tutun. Akabinde uçuk kremini boca edin. Hem Daha fazla büyümesini engellemiş olursunuz hem de hızlı iyileşmesini sağlamış olursunuz. Eğer sürekli çıkıyorsa, Detaylı bilgi için lütfen dermatoloğa başvurunuz.
Bir uçukzede.
Herpes simplex virüsünün sebep olduğu çoğunlukla dudakta çıksa bile vücudun başka bölümlerinde de çıkabilen, tekrarlayan yaradır.

Bulaşıcı olması ve virüslerin sebebiyet verdiği bir rahtasızlık olmasından ötürü dikkat edilmesi gereken bir rahatsızlıktır.

Virüsler neden olduğu için kesin bir tedavisi olmaz, belirli aralıklar ile tekrar edebilir.

Korunmak için;
Bardaklarımızı başkası ile paylaşmamalı, başkasının bardağını kullanmamaya özen gösterilmeli,
Başkalarının makyaj malzemelerini, kuaför gibi yerlerde kullanılan ortak malzemeleri kullanılmamalı,
Genital bölgede de çıkabildiği için korumalı cinsel ilişkiye girilmeli,
Uçuk ellenilmemeli, eller olası bir temasta yıkanarak başka bölgelere sıçraması önlenmeli,
Havlu gibi kişisel eşyaların kullanımına dikkat edilip, kişiye özel olmasına özen gösterilmeli.

Şimdiden çok geçmiş olsun. doktora gidip bir tedaviye başlanmalı ve stres yapmamalı.
Her şeyin başında insanın ruhsal sağlığı var, tüm vücudumuzu etkiliyor.
bu aralar sürekli çıkıyor bende galiba stresten. yemek yerken zorlanıyorum dilde çıkanı çok gıcık bir şey. özellikle sabah ilk uyandığınızda ağrıyı çok yoğun hissediyorsunuz sonra zaman geçtikçe biraz hafifliyor.
ağzınızın açılış noktası olan yan kısımlarında bulunmadığı sürece bir aft kadar illet bir acı vermez.
Herpes virüsünün neden olduğu bir hastalık. Oluşum evresinde krem merhem vb. sürülerek ilerlemesine karşı önlem alınabilir.
sudocrem ile maksimum 3 güne geçirebilirsiniz. teninize ve uçuğun büyüklüğüne bağlı olarak.
stres artı üzüntüden mütevellit dudağımın sağ tarafında acılı bir tanesini taşıdığımdır.
Terramycin kremi kullanmanızı öneririm. Bir olmadı iki güne etkisini gösteriyor. Geçmiş olsun.
Küçükken kapılan bir virüsle alakalı olarak yaşam boyu ara ara çıkan şey.
Kardeşlerimde olmasına rağmen bende bugüne dek hiç olmadı.

Ben daha mı az öpüldüm sevildim bilemiyorum.
lanet bi virüsle ortaya çıkan dudak kenarı yarası.
bi kere burnumun kenarında da çıkmıştı ama neyse.

şimdi de biri iyileşmeden başka biri çıktı ortaya. çıldırmak üzereyim.
Asetonla bir gün bile dolmadan yok ettiğim ağız kenarında çıkan küçük sevimsiz yaradır.
Burun içinde de çıkabilen, traş bıçağıyla traş olmanın garip bir şekilde tetikleyici olabildiği bir dönem alakasız marka bir cilt bakımı kremi ile kaşınmaya başladığı anda sürüp kesin çözüm aldığım fakat o kremin türkiye piyasasından çekilmesi ile tekrar başbaşa kaldığımız eczanelerde bunun için satılan ilaçların hiçbirinin en ufak fayda sağlamadığı ömür boyu çekilen bir bela. .
size cok super bir bilgi vereyim.

dun sirtim agriyor diye gunese ciktim fazlaca guneste durdum.normal ortama gecer gecmez dudagimda ucuk cikti.bugun uyandim ust dudak komple iptal.dana kadar bir ucuk olustu.

arastirdim ki fazla gunes isigina maruz kalmak ucuk yaparmis arkadaslar.
vucut isisi yukseldigi icin.

cunku ucuk olmasi icin baska hicbir neden yoktu golgeye gectigim an ucuk belirti vermeye basladi.
acip okudum şok oldum.
sirti sey yapim derken ucuk cikardim aq.
Bir virüsten kaynaklandığını duyduğum cilt rahatsızlığı, Herpes Simpleks Virüs denilen.
Stiderm isimli pomat çoğu zaman işe yarıyor .
Her yıl ilk baharda ve çok güzel bir zamanda çıkıp hayatımı mahveden yara. bkz. bela
Dudağımın kenarında çıktı lanet şey. Gülemiyorum.
arkadaslar fazla gunes isigina magruz kalmak ve dusuk kaliteli dis hekimi tepe lambalarina magruz kalmak vucudunuzda zaten var olan herpes virusunu tetikliyor.

vucudun fazla isinmasi ucugu tetikliyor.

alin size bilgi icerikli entry.