bugün

entry'ler (1252)

crop kazak saçmalığı

tamam şık görünüyor da hiç mi karınları ağrımıyor bunu giyenlerin diye düşündüren saçmalık.

kafe ve avm lerdeki mahşeri kalabalık

ee yani insanlar bir kahve içip alışveriş de yapmasınlar mı? bunlar çok mu büyük istekler? bu zihniyetteki insanlar istiyorlar ki herkes kuru ekmek ve soğan yesin, bir kahve bile içemeyecek duruma gelsin ama yine de halinden şikayet etmesin. insan gibi yaşamamızı istemiyorlar.

regl sancısı

majezik'in yok ettiği ağrıdır.

tokat kebabı

her şehrin de bir kebabı var arkadaş.. yeni yeni kebap türleri öğreniyorum.

z kuşağı

ilginç bir şey fark ettim, bu z kuşağının bugünkü durumunu eleştiren insanlar kendileri de gençken tuhaf tuhaf şeyler yapmış insanlar ve bunu da bazen gülerek çevresindeki insanlara anlatıyorlar. yani her insan gençken saçma ve aptalca hareket edebilir. x, y, z diye ayırmaya gerek yok.

koronavirüs aşısı olanlardaki gizli pişmanlık

bende olmayan pişmanlıktır. tam tersi eğer aşı olmasaydım ileride pişman olurdum diye düşünüyorum.

duşa girmeye üşenip girince çıkamamak

kış mevsiminde sıkça yaşanan şeydir. çünkü insan çıktıktan sonra üşüyeceğini bilir.

yaran twitter iletileri

görsel

duymaktan en çok zevk alınan ses

yazın sabah erken bir saatte uyandıktan sonra açık olan pencereden hafif bir serinlikle birlikte gelen kuşların ötüş sesleri.

21 mayıs 2020 habertürkte yine osurulması

(bkz: yaran başlıklar).

karantina nasıl geçiyor

görsel

en belirgin özelliğiniz

utangaçlık..

ermenilerden nefret etme nedenleri

türk düşmanlığı yapmayan ve gerçekten iyi kalpli bir sürü ermeni gördüm. aynı şekilde ermenilerin hepsine ön yargıyla yaklaşmayıp onlara saygı duyan da bir sürü türk gördüm. yani merak etmeyin zaten iki tarafta da ırkçı olmayan insanlar birbirilerinden nefret etmeden gayet sorunsuz bir şekilde geçiniyorlar. kafası ırkçılıktan başka bir şeye çalışmayan ırkçı ermeniler ve ırkçı türkler ise hala birbirilerini kışkırtıp birbirilerini yemeye devam ediyorlar. yunan bir milletvekili türk bayrağı yırttığı zaman ırkçı olmayan yunanlılar türkleri savunmuşlardı ve o milletvekiline de sinirlenip tepki göstermişlerdi. ırkçı türkler ise "biz de karşılık olarak yunanistan bayrağı yakalım." demişlerdi ve sanki o adamın yaptığından bütün yunanlılar sorumluymuş gibi bütün yunanlılara karşı nefret dolu şeyler yazmışlardı. işte buradan iki zihniyet arasında ne kadar büyük bir fark olduğunu anlıyorsunuz.

evde sıkılmıyorum çünkü

zaten virüsten önce de çoğu zamanım evde geçiyordu. galiba ben hep evde kala kala zaten sıkılmaya alışmışım o yüzden içinde bulunduğum durum beni çok rahatsız etmiyor. bu durum en çok sürekli dışarı çıkıp hafta sonu geç saatlere kadar dışarıda kalan insanları rahatsız etti.

üniversite sınavına üçüncü kez hazırlanmak

daha önce yaşadığım, kafaya takılmaması gereken ama bir yandan da gerçekten psikolojinizi bozan bir süreçtir.
bu süreçte özellikle en çok zorunuza giden şey yaşıtlarınızın çoktan üniversiteye başlaması ama sizin hala evde oturup ders çalışmanız ve yıllardır hep aynı konuları çalışmaktan bunalmanız olabilir ama bittiği zaman ve sonunda mutlu olacağınız bir yere yerleştiğiniz zaman gerçekten üstünüzden büyük bir yük kalkmış gibi rahatlıyorsunuz. bunu düşünerek hazırlanmak lazım.

şanlı israil bayrağı

görsel

kapitalizmi en iyi anlatan söz

insanlar sevilmek için yaratıldı, eşyalar kullanılmak için. dünyadaki kaosun nedeni: eşyaların sevilmeleri ve insanların kullanılmalarıdır.

insanı geren şeyler

birini elinde sizin telefonunuzu kurcalarken yakalamak.

lisedeyken en çok uyunan dersler

geometri. çünkü dinleyince hiçbir şey anlamıyordum bari kafamı koyup uyuyayım diyordum.

güzel gülen kadınlar

görsel
audrey hepburn.