bugün

Doğu'da her yörenin farklı yapılış biçimleri olan ama asla diyarbakır lezzeti hiçbirinde bulunmayan domatesle yapılan yemektir.

Tarifini veriyorum, yapın yaptırın.
AA durun durun bizim bir laf vardır "tırşık edip bıraktın" diye. Yani demek ki karıştırmak kelimesi tırşık demekmiş.
Yani neymis? Alın domatesi patlıcanı biberi kabağı doğrayıp karıştırıp pişirin işte. Hadi afiyet olsun.
Ay bu anlatılan yemek bana çok hitap ediyor. Patlıcan, kabak, domates, biber en bi sevdiğim şeyler. Ay bir de bunların mix i. Yapılır bu bacım.
Bu tırşık misket köfte degil mi yaa.
Edit: Ogrendim ne oldugunu.
Ayrica;

--spoiler--
Tirşik. Bu yemek Kahramanmaraş, Osmaniye ve Adana, özellikle de Andırın, Kadirli, Düziçi ve Osmaniye merkezde çok tüketilir. Bu yöredeki insanlar bu yemeği çok severler.
--spoiler--

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Tirşik
harika bir kürt ana yemeği. içli köfte de denilebilir.
biliğin türlü'dür.
kürtlerin etli türlüye verdikleri bir ad.

hay yarabbim !
kürtlere içten bir çağrı yapmama sebep olan bir yemektir.

ne zaman böyle notasyonları bırakıp anadiliniz türkçeyi kullanmaya başlayacaksınız arkadaşım siz ? yetmedi mi hala ?
hiç beğenmediğimdir, ismi bile midemi bulandırmaya yeter.

bir kaşık yiyip bir posta kusarım, bir kaşık yiyip bir posta kusarım öyle yani.
Tırştım doğrusu. Demek ki tırşan insana tırşık denir.

Ünlülerden örnek verecek olursak

(bkz: alp tırşan)
Tırşık doğuda yapılan Kürtlerin milli yemeği gibi bir yemektir. Tadı çok güzeldir öneririm hele ki Mardinli bir aileden yerseniz...
tırşık mardinlilerin sulu yemeklerin tümüne verdiği ortak addır. bana öyle denmişti en azından.

usta ellerden olursa gerçekten lezzetlidir.
patlican domates kirmizi biber iceren, türkçe adi türlü olan sulu yemek.
Kaç tabak tırşık devirdik ama be.
Bozar mı sandınız acılar? Hiç acılı tırşık yememiş gibisiniz...

görsel
essy sadece metheder
şimdide nalu karıştı
insan bir gönderir
yiyelimde karar verelim.
güzel yemektir. ucuz diye hor görülebilir ama emek gerektirir. nankörlerin asla tadını alamayacağı burger king'de bulamayacağınız tat.
fakirim ama bu yemekten hiç yemedim.
diyarbakırlı ve osmaniyeli hanım kızlarımızın zaafıdır. tüm playboylara duyurulur.
bir yörük yemeğidir. yani türklere aittir. kelimede tır-şık yani şık tırcı yemeği yemektir. bazı kürtçüler sahipleniyor yahu.
Tunceli'deyken yediğim basit yemek bir özelliği yok. Aaa ne güzelmiş ne farklıymış denecek bir şey değil. o kadar uplanması saçma sürekli sol frame'de. Yemesek çok güzel bir şey heralde diyeceğiz. Değişik ve Gerçek bir lezzet arıyorsanız (bkz: gılnış)
Pizzada bir italyan tırşık çeşididir.
Aşırı tüketince burun yok oluyormuş.
Fakirin dostu, zenginin zevki, bebeklerin katı gıdaya geçtiği zamanki yegane maması, dişsiz ninelerin dedelerin favorisi, genç kızların kocişlerine yapacaklarını hayal ettiği harikulade yemek.
Diyarbakır yöresine ait olanı şiddetle tavsiye ederim.
kro veya barzoların birbirlerine hitap şekli. ola ne yapiyorsun tırşıkçiiiii....
Büyük resmi görelim arkadaşlar.
Rihanna böyük oyunu bozuyor. Subhanallah!

görsel
En asil duyguların yiyeceği. Diyarbakır'ın mübarek yemeğidir. Bunun zengini fakiri yaşlısı genci yok. Tırşık bir tutkudur.

görsel