eskiden milliyetçi diye şikayet edilirdi polislerden. ama milliyetçiden ziyade cihatçı zihniyete sahip bir sistem ile yetiştirilmiş bir çoğu son 10 yılda! o kadar rezalet işlere imza atıyorlar ki ya yeteneksizlik, ya eğitimsizlik ya da kasten göz yumma çıkıyor taşın altından! sabah kapılara dayanıp gazetecileri, esnafı, öğretmeni, öğrenciyi gövde gösterisi yaparak gözaltına alan polisler, söz konusu dinci gruplar oldu mu nedense aynı şovu yapamamakta!
Bu günler de geçer itibarı iade olur. .
reina saldırısından sonra kulübe gelip "Sağ olanlar el kaldırsın" diye seslenerek bir kez daha ne kadar amatör bir oluşum olduklarını göstermişlerdir.

http://www.haberturk.com/...zak-sandik-el-kaldirmadik
Bugüne kadar en çok yıpranmış kesimler içinde son donemde istihbarat ile başı çekmektedir.

Umuyorum yaşanlardan ders alınmıştır diyeceğim ama alınmadığı ortada.
Ülkemizde hakkı yenen bir meslek grubuna dahil olmuş polislerdir. Her meslek grubunda olduğu gibi bu meslek grubunda da işini hakkıyla yapanlar kadar yapmayanlar da vardır.
Kendi milleti üzerinde baskı kurmaya çalışmak yerine onu korumaya çabaladığı gün gerçekten işini yapmış olacaktır.
Kilink: görüyorum ki dünyada her polisten kurtulmak mümkün ama Türk polisinden kaçmak mümkün değil.
Atıf kaptan( Türk polisi rolünde): evet kacamazsin bizden.
genellikle üniversitelerde iibf, öğretmenlik, fen edebiyat fakültelerinden mezun olan türk erkeklerinin ve kızlarının kpss ile atanamama sonucu tercih ettiği yan meslektir.
kalmaz polıs molıs yakında. asker geldı marşı okuttu gençler.
kalmaz polıs molıs yakında. asker geldı marşı okuttu gençler.
elleri kelepçeli 16 yaşındaki çocuğu öldürdüğü görüntüler ortaya çıkmış. görüntü ortaya çıkınca da katil polis tutuklanmış. 18 yaşından küçük birini ne den kelepçelersin, hadi kelepçeledin de neden kaçmaktan vazgeçmiş çocuğun kafasına ağzına mermi verdiğin silah ile saldırırsın! işsiz güçsüz tipleri polis diye doldurdular memlekete!

https://www.evrensel.net/...-vurdugu-anin-goruntuleri
Avantayı ve ayrımı seven , kendilerini ayrı zanneden polislerdir iyileri de var elbet lakin diğerlerinin oluşturduğu algı budur.
Yat yere yat, al bunu al.
'Hayır' afişlerini indirmiştir. sonra tayyipin askeri deyince kızıyorsunuz!

http://www.mynet.com/habe...tm_campaign=haberwallpost
En şerefli polistir. Vatan hainlerinin sevmesini beklemeyin. onlar bizim canımız ciğerimizdir.
Yan gelip yattığı yerden 4000 lira maaş alan kolluk kuvveti.

Edit. Ölmek görev değil arkadaşlar polisin görevi ölmemektir çünkü ölürse halkı koruyamaz.
Bu kadar itin götüne sokulan entry girilmişte bu andaval arkadaşlar götü başı sıkışınca 155i arıyor demi. Sizin gibi kahpelerle yaşamaktan utanıyorum. Kötü polislere bende aynı sizin gibi düşünüyorum ama iyi polislere laf yok. Kötü polisten kastım misal geçenlerde doktora tecacüz eden ibne.
Polis çocuğu bilir türk polisinin ne demek olduğunu. Başkası ne dese boş
Çok gariptir ki adam yerine konulmayacak insanların saçma sapan genellemelerine maruz kalan vatan evlatlarıdır.

Be gerizekalı o kadar polisin açığını farketmişsin bravo beynini kullanabiliyorsun alkış gerektirecek bi hareket gerçekten fakat o küçük beynini genelleme yaparak niye tüketiyorsun. O kadar doktor hastayı masada bırakıyor, Öğretmen öğrencisiyle sevgili oluyor vs. Gibi olaylar olunca niye yav bu doktorlar veya öğretmenler şöyle böyle diye niye söyleyemiyorsun. Çünkü saçma olur değil mi gerizekalı?

Herkes gibi polis de insandır hata yapar. Ve her meslekte olduğu gibi polisler içinde de çürükler vardır. Sen bir kişinin yaptığını bütün polisler aynıymış gibi lanse ediyorsun beyinsiz!

Dipnot: yukarda belirttiğim gibi doktor veya öğretmenleri aşağılama algısı yapmaya çalışmadım sadece örnek gösterdim.
dünyada ki meslektaşlarına göre çok çok geride olan kuruluş. bizimkiler göbekli mahmut abi kıvamında.
"siz seçilmiş kişilersiniz, sıradan vatandaştan üstünsünüz" martavallarıyla beyinleri yıkanmış; götü kalkmış; geneli iki kelimeyi bir araya getirip makûl ve mantıklı tümce kuramayacak kadar cahil kimselerdir. hâliyle vatandaşı maraba, kendilerini kapıkulu, rte'yi de ulufe dağıtan padişah sanıyorlar.

not: işini lâyığıyla yapan, on numara insanlar da var aralarında ama istisnalar kaideyi bozmaz işte.
polis teşkilatının faşist olmaması bile dünyada ilk sıraya yerleştirir.gördük amerika,hollanda,Avusturya polislerini.var olsun türk polisi tabi çürük elmalar hariç.
65 yaşındaki yaşlı analara karşı cengaver kesilirler.

görsel
yine zorlu bir görevin üstesinden gelmiş koca yürekli adamlar;

görsel
gittiğim bir polis merkezinin duvarinda 'olur böyle vakalar, turk polisi yakalar.' yaziyordu.