bugün

Yoldan geçen herkesin olabileceği polis türü.
Eskiden cemaat torpiliyle,şimdi ise akp gençlik kolları torpiliyle atanan fedailer...
Berkin elvan'ın ölümüne sebep olmuştur.
bir rıza baba ve ekibi kadar olamamıştır.
milletvekiline saygısı olmayan devlet memurudur.

http://www.rotahaber.com/...bedesi-cikti-h579676.html
Bence Dünyaya bedeldir. Hele şu videodaki abimiz efsanedir.
http://www.youtube.com/watch?v=h0WDPj-Edg0
polis memurları cahil sürüsü olan topluluktur.

eline kimliği alıp, beline silahı takan bir bok oldum sanıyor. önüne gelenle lakayit, saygısız konuşmaları, sıradan vatandaş karşısında dünyayı ben yarattım tavırlarına karşılık, mevki makam sahibi birini gördükleri zaman süt dökmüş kediye dönerler.

o kadar küçük aptal hesaplar yaparlar ki akıllara zarardır. tekel bayiilerinden promosyon bardak alanından tutun, evde mangal yakmayla uğraşmamak için fırından hazır köz alanını gördü bu gözler.

Kavga gördüğünde uzaktan bitmesini bekler, kavga eden gariban ise it muamelesi yapar, zengin, makam sahibiyse bey muamelesi yapar.

hava alanında çalışıp taksicilik yapanlar mı dersiniz, polisliğini kullanarak indirim almaya çalışan mı istersiniz. hepimiz bire bir muhatap oluyoruz kendileriyle.

hepsi saçma sapan küçük hesapların peşinde koşarlar.

Not: elbette iyileri de var. lafım onlara değil.
melektir melek. kendisine ateş edene edemez neden mi yetkisi yok. milletvekilinin çocuğuna ses çıkaramaz neden mi onada yetkisi yok. valiye ceza yazamaz hem yetkisi yok hem ayıp olur. yaşasın türk polisi.
garibanı ezer, porsche'li zengin piçi de gelir onu ezer.
Her kurum gibi o da dincilerin eline geçmiştir.
https://www.youtube.com/watch?v=1M8vei3L0L8
polisliğin yanında bir çok ek iş yapmaktadırlar. geneli onlukçu diye tabir edilen memur çeşidindendir. 1 lirasında gözü vardır bunların çok cimriler. az bir maaş almıyorlar en düşük alan 3.5 falan alıyorlar o da en az ama ağlarlar sürekli maaş az geçinemiyoruz diye. çalışma şartları 1 gün çalış 2 gün yat olduğu için bir çok ek iş yaparlar. araba alır satarlar, kuş alır satarlar, telefon alır satarlar, sigortacılık bile yapanı var.
akp ilçe başkanını aradım diyen şahsa karşı bir şey yapamayan polis. aksi direnmeyi normal yoldan gösterse o şahıs döve döve alırlardı hak ihlali yaparak ama akp deyince sus pus. kurumun içini boşaltıp getirdikleri halin özeti bu video;
http://alkislarlayasiyoru...nidiklarini-sayan-konyali
polisin bir fikri yoktur, adamlara emir verirler ve onlar denileni yapar.

mesela benim elimde silah var ve birini öldürüyorum. şimdi elimde olan silahı mı suçlarsınız?

tabi ki beni suçlarsınız.

bu yüzden polisi suçlamak da gereksizdir, polis devletin silahıdır ve devlet istediğine sıkar.
kpss den 60 puan alanlar artık ülkemizde özel hareket polisi olabiliyor.
yakında alesten 70 al bordo bereli yapalım derler mi diye düşünmeye sevk ediyorlar adamı.
işin şakası bir yana bir döneme damgasını vuran pöh, egm kadrosunda belirli süre çalışmış, şehirden vazgeçip, zorlu bir eğitimden sonra eğer halen elenmedilerse o kamuflajı giymeye hak kazanıyordu.
şimdi türk polis teşkilatının en özel yeri sayılabilecek birimine bile, polis olmadan, belirli bir puan ile eğitimden geçtikten sonra atama oluyorsa siz çok şey yapmayın yani. hiçbir zaman hot dogru-coffe ile takılmacak olan, mevzuat hükümlerine uygun olarak hareket etmelerine müsade edilmeyecek insanlar bu işe devam edecek.dediğim gibi çok şey yapmayın.
Zor şartlarda çalışanların çoğunlukta olduğunu düşündüğüm polislerdir. edindiğim tecrübeler ışığında zor isler yaptıklarını tespit ettim. Mesela terörün yoğun olduğu ilçelerde karakol ışıklarını kapatıyor polisler güvenlik amaciyla.
Bulundugu sehre gore farkli arama yontemleri var. Ankara da ve aracta iseniz bombaya yonelik aramalar yapiyorlar arac icinde. gbt ye bile bakmadiklarina sahit oldum. ist te durum farkli sigara paketinin icine kadar bakiyorlar. Keza gbt taramasi.

Beni her gittigim yerde durdurur arar polis. Hep boyle olmustur.

mesela bostancıdaki eski işim. her akşam durdururdu polis alırdı kiimliğimi. oysa ben zaten dururdum otobus duragında. gelirdi arardı giderdi. artık devriyelerindeki kisileri bile tanır olmuştum ama onlar benı hiç tanıyamadılar. bi gün dayanamayıp birine söylendim. ben hepinizi ezberledim siz bi beni ezberleyemediniz dedim. tepki vermedi. aradan iki gün geçti damladı yıne yanıma bır tanesi. elimde kırmızı bir gül vardı. oysa sevgilimde yoktu. ama kırmızı gülüm vardı.

- üzerinde bişey var mı?
- biraz acı var
- * bakışı..acı acı?

yok memur bey üstümde yasa dışı bir şey.

Son bi ayda iş nedeniyle cok sehir gezdim. mesela antalya da beni gören bir devriye yolunu değiştirip bulunduğum sokağa girdi. gbt me baktı. üstümü bile aramadı geri vitese taktı gitti. Kara kasli kara gozluyum. genelde de açık sözlüyüm. * her halde arandığımı sanıyorlar. oysa ki eski sevgililerim dahil kimsenin beni aradığı yok. yarım saat önce yine durdurdu polisimiz sağ olsun. ama gerçekten sağ olsun. çünkü içlerinde insanlar var. ana kuzuları var. vatanseverleri var. bugün beni dövmediler o nedenle sevgi dolu sözler sarf edeceğim onlara.

savaş halindeki ülkemde güvenliği sağlamaya çalışan, şehitliğin kıyısında dolanan polislerimizden biri didik didik aradı üstümü. sonra çantaya geldi sıra. cüzdanı verdim cantadan başladı karıştırmaya. cüzdanın köşesinde duran küçük bir poşete sarıp sakladığım beyaz şey dikkatini çekti. her halde uyuşturucu sandı.

- o oğlumun dişi
- oğlunun dişini mi saklıyorsun?
- evet *
- hadi git *

oysa çantada daha bakacak çok şey vardı. oğlunun dişini saklayan adamdan zarar gelmez diye düşünmüş olmalı. allaha emanet olsun. soğukta vatan bekleyenler.
görsel
görsel
abd, avrupa ve brezilya polisine kıyasla daha çok törelans tanıyan ve daha pasif kalan kendi koyduğu kuralları çiğneyen polistir.
dönülmez işaretinin olduğu yerden dönerken ezerek öldürdüğü nail mavuş adlı garibanın tutanağına "gösteri sırasında öldü" diye yazacak kadar sorumsuz bir oluşum. ailenin itirazı ile savcının tutanağı değiştirtmesi sağlanmış da ceza almasının yolu açılmış o polisin.
dombra da söylerlermiş: *
https://www.youtube.com/watch?v=YB8aCAnNww8
adama nazikce anlaması için "buraya parketmeyin isterseniz ceza yersiniz burası otobus durağı" diyorum adam bana "olsun ben polisim" diyo. zihniyetinizde geberin dilerim.
görsel
Toplanmış yine tipini siktiklerim, polisimize hakaret ediyor.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar