bugün

Test!! sistemidir. Türk eğitim sistemi tırttır.
şuan türkiyede kime sorsan türk eğitim sistemi berbattır öğrenciler veliler öğretmenler herkes böyle düşünür. bu sisteme sallamayan yoktur. bu eleştirenlere sorarsanız eğitim sistemi nasıl düzelir diye bir cevap veremezler genelde. çünkü zordur bu işler. gerçekten zordur. öğrencilerin hayatını 3 saatlik bir sınava bağlıyorlar sözünü çok duyarız ama sınavsız bir sistem türkiyede düşünülemez sınav hep oldu ve olmaya devam edicek. böyle hayallere kapılmayın yani.
Sürekli değişen bir şeydir sistem felan yoktur zaten hangi alanda sistemimiz varki eğitimde olsun.
zaten iyi olmayan ama akp döneminde iyice içine edilen sistemdir. (kaç dönemdir akp ye oy vermiş adamın itirafıdır).
Parası olan çatır çatır yapıyor eğitimini benim şahsi görüşüm hiçbir eşitsizlik yoktur. Sonuçta hiç kimse aklından şikayet etmez. Ben şahsen 9'dan sonra açık öğretime yazıldım ingilizce öğrenmeye çalışıyorum. Pdf ile ingilizce kitap indirip onları öğrendim mi lise bittikten sonra şirket kuracağım. sbs, lys, ygs bitirdin de kaç yazıyor? Kurucaksın bir satış ve pazarlama şirketi gelsin araba, eş çocukların bakım masrafı, ev kimse hangi üniversitede bitti diye sormuyor. Senin işin nedir evladım diyorlar.
16 kurul üyesinin 12 adetinin yabancı olduğu sistem.
2005 eğitim programı ile john deweyin yapılandırmacı eğitim anlayışını sadece kağıt üzerinde benimseyen sistemdir.
yapılandırmacılık: bireylerin yaparak yaşayarak öğrenmelerini isteyen bunun yanında çevresinde olup bitenlere karşı duyarlı,fikir sahibi ve sorumluluk alan bireyler yetiştirmek ister. harika bir programdır. şimdi alt yapı yetersiz falan muhabbetlerine girmeye gerek.
naçizane fikrim en büyük eksik eski öğretmenlerin bu sistemi benimsememesi ve hala kafalarının dikine gitmeleridir. niye çünkü açmış adam öğretmen kılavuzunu oradan gidiyor oturup akşam bir etkinlik düzenlemek bu kadar zor mu? evet zor. ders bitsin diye saate bakan öğretmenler gördü bu gözler!
van gölüne tuz gölü diyen! karadeniz de göl yok diyen! kristof cloumb dünyanın yuvarlak olduğunu bulmuş diye anlatan öğrencileirn yanlış biliyorsunuz amerikayı keşfetti demesine sinirlenip bağırıp çağıran insanlar var. onun için ne hükümete ne meb kızmaya gerek yok.
o sınıfta öğretmenler var doğruyu da yanlışı da onlar öğretiyor sistemi bu hale getiren şu an sistem içindeki öğretmenlerdir.
farklılıkları kabul etmiyorlar,15 yıllık öğretmen küme çalışması mı ? yapacaksın o neee diye carlıyor yüzüme, öğretim yöntem tekniklerden bir haber. soru cevap yöntemiyle oda çocuğun fikrine saygı duysa ağzımı açmam da illa kendi fikri diye diretiyor,özgürce düşünmesini sağlamıyor,öz güvenini kırıyor,yetersizlik hissi veriyor sonra neden böylesin?

bunun için yeni kanlara,beyinlere ihtiyaç var.
Mantıklı hiçbir dayanağı olmayan eğitim sistemidir. Sistem tamamen öğrenciyi mağdur etmeyi amaçlar. Ne yetenekli olanlar için yeteneklerini değerlendireceği alanlara yönlendirme yapılır ne de zeki olan insanların kafasını daha iyi kullanabileceği olanaklar sağlanır.

Yani diyeceğim o ki eğitimimizin temeli çürüktür.
Amerikada neyse aynısı burada da uygulanır. Çok şikayet etmeyin, o süper güç dediğimiz ülkenin de vatandaşları aynı eğitimden geçiyor. Ha... Amerikanlar neden zır cahil çözmüşsünüzdür.
Bilişim bölümünde öğrenciyim sadece sözel ders görüyorum ama bölümü ünüversitede okumak için sayısal gerekiyor bunun mantıklı bi yanı varmı ?
eğitim sistemi mi? ne eğitim sistemi? eğitim sistemi ne arar la Türkiye'de?
Bütün yanlışların başladığı sistem. Neresinden tutarsan tut elde kalır.
iki eksiği olandır.
1 : eğitim
2 : sistem.
önemli olan sistem değil sistemi uygulayanlardır. yani öğretmenlerdir. bunun da ötesinde ailelerdir. bu gün okullar eğitim yuvasından çok terbiye verilmemiş çocukların bakıcılığının yapıldığı kurumlar haline gelmesi de bundandır.
bence en büyük sorun öğrenci. tipleri bi görseniz uzayda yaşam ararsınız mk.
donlarını değiştirdikleri gibi eğitim sisteminide değiştiriyorlar. eğitimin sistemini değiştireceğinize sisteminizi eğitin.
Tek eksiği eğitim olmaması .
hiç bi sik eğitmez sadece robotlaştırır modernleştirir öğrenmeye niyitinz varsa bi boka onuda mükemmel eğitim sistemi giber atar olan hevesinzide çok güzel giber hiç bi fayda sağlamaz bi de mükemmel olan her önüne gelenin, uyuz, ahlaksız tiplerin öğretmen olmasıda kayganlaştırıcı tadı verir...
Türkiyede sistemsizlik tek sistemdir efendi bunu bilir bunu söylerim.olmayan sistem
Muazzam bir eğitim reformu gerekmektedir.
Boş iştir.
Zeka ile alakası olmayan sadece hafızaya dayalı bir eğitim sistemi.
Kesinlikle sadece öğretmenin katalizör görevi görmediği sistem. Zira sistem ne istiyorsa öğretmen onu yapıyor.öğretmenden müfredatı köşeye atıp kafasına göre eğitim vermesini bekleyemezsiniz.yanılıyorsunuz çok hem de.bana kalırsa ben 8 saat boyunca çemberin tanımını bulmalarını isterim çocukların.yarıçapın nerden geldiğini pi sayısını kendilerinin keşfetmesini.ama sistem senin önüne sbs koyuyor öss koyuyor,sen bunları gözardı edersen çocuğun hayatıyla oynamış oluyorsun..o yüzden herşey dışarıdan gözüktüğü gibi değil.malesef mesleğini çok seven ama istediği hazzı alamayan çok öğretmen var..
böyle bir eğitim sisteminde öğretmeni suçlamak en büyük yanlış olur. bir şeyler en başından yanlış, bu öğretmenlerle ilgili bir durum değil. temelde bir yanlışlık olunca ne yaparsan yap düzelmiyor. eğitim alanında en ileride olanlardan biri finlandiya. aç bir bak bakalım, adamların sistemleri nasıl. öğretmene sunulan olanaklar, verilen değer nasıl, bir bak bakalım. biz de her zamanki gibi kolaya kaçıp öğretmenleri suçlayalım. onu böyle yetiştiren zaten sistemin ta kendisi.
ülkede düzgün olan ne var ki eğitim sistemi düzgün olsun.
Ülkede biraz daha bozulmak istenen tek şey. Bu kadar oynanmasının sebebi en iyisini bulmak değil en kötüsünü bulmak.