bugün

gayet başarılı ve lakin tadından pek hazzedilmeyen grip/ soğuk algınlığı ilacı.
mucize ilaç.*
tylol ilacının limon aromalı toz versiyonudur, gribal enfeksiyonlara iyi geldiği söylense de türk icadı olan nanelimon kadar etkili değildir ve zararlıdır.
iddialara göre sağlık açısından tehlikeli bulunarak almanya gibi avrupa ülkelerinde yasaklanmasına karşın türkiye' de peynir ekmek gibi satan, sıcak suya dökülerek içilen toz ilaç.
(bkz: entriden toz olmak)
"sıcak limonata nasıl olur acaba" diyen arkadaşlara tavsiye edilir. zaten kişi bir kere alır bir daha almaz. "sıcak limonata çok kötü oluyor" diyen arkadaş kuvvetle muhtemel tylo hot içmiştir. bir aralar söylenti çıkmıştır "kanser yapar bu içmeyin!!" diye sanırım hala satılmaktadır..
vermidon hot gibi sadece kutuyla değil tekte satılabilen ilaç.
nezle olunan ve burnun nefes dahi alınamayacak kadar tıkalı olduğu zamanlara birebir gelen ilaç. ancak biraz uykusunu getirir insanın.
yaygın olarak kullanılması yanında içinde kanserojen madde bulunan ilaç.
evden eve, aileden aileye okunu$unda farklılık gösteren ilaç.
her zaman merak etmişimdir.

tylol@hotmail.com mail adresi acaba bu firmanın genel müdürüne mi aittir diye...
Asker ve öğrenci llacı.Başınız ağrıdığıda, dişiniz ağrıdığında hatta kuşunuz ağrıdığında verilen, eczacılar tarafından kurtarıcı olarak görülen mucize ilaç. (türkiyede herkese bol keseden dağıtılan bu ilaç bir çok ülke tarafından yasaklanmıştır)
sanılanın aksine abd veya italya'da üretiminin durdurulması söz konusu değildir, zira nobel ilaç'ın türkiye'de ürettiği bir ilaçtır. nobel ilaç da bir türk firmasıdır. belki bu ilacı oralardan almış olabilirler, ama o zaman risk oluşturan sadece tylol hot değil, aynı zamanda vermidon da aferin de gribex de risk oluşturmaktadır. dolayısıyla mail kutularına gelen salak şehir efsanelerinden biri olan 24 yaşında bir üniversite öğrencisi bunu içtiği çin kalp krizinden ölmüş safsatalarına inanmamak lazım. sonuçta bu ürünün üretimi için gerekli testler yapılıyor. doktorlar da eşek değil onca sene okuyup da zararlı bir ilaç versin değil mi ama.

niye bu ilacı bu kadar savunuyorum çünkü ben de şu an hastayım ve bunu şu an içmekteyim ve bu durumlarda bundan daha etkili bir ilaç daha yok. tek sıkıntısı aşırı derecede uyku getirmesi. onun için içerken....*
aslında hiç yararı olmayan uyku getirdiği için yaşasın iyleşiyorum diye geçici heves ettiren bugüne kadar hiçbir doktorumun tavsiye etmediği geçen sene kadın günlerinde oralet niyetine dağıtılan sıcak sandoz.
zararlı diye bir dönem kaldırılan ama tekrar piyasalarda peydah olan ama her ne hikmetse grip olan kişinin ilk başvurduğu toz.
işe yarıyor mu? evet yarıyor.
tadi en igrenc ilaclardandir. oyle tek seferde bitmemesi tadini daha da kotulestirir ama ise yarar..
içeriğinin büyük çoğunluğu parasetamol diye bulunmayan bi zamanda alternatif olur diye düşünüp gripin içilmesinin ardından koca hapın zar zor yutulması işkencesinin yanısıra hiçbir işe yaramadığının anlaşılması üzerine değerinin anlaşıldığı toz ilaç..
uyku getirir,uyutur ve dinlendirir.sıcak bir şeyler içmek de iyi gelir insana. ama hastalığı geçirici hiçbir etkisi yoktur. onun yerine ıhlamur falan için daha iyi.
bayanlarda kısırlığa yol açtığı söylentisi dolanan, oralet gibi bir tadı olmasından ötürü bünyenin ilaç gibi algılamayıp, hastalandığında mütemadiyen içtiği, doktorların da tavsiye etmediği zararlı madde.
-anne, boğazım ağrıyo..
+tylol hot iç!

-anne, burnum akıyo..
+sana bi tylol hot yapayım..

-anne, üşüyorum.. ateşim çıkcak sanırım..
+tylol hot iç.. bi şeyin kalmaz..

-anne, uyuyamıyorum..
+tylol hot!

gibi diyaloglara neden olan, annemin her derde deva gördüğü, bence placebo etkisinden fazlaca yararlanan bi ilaç.. yine de bi ihtimal..(?)
ictikten sonra 2 dakika icerisinde cogunlukla soguk alginligini geciren yada onemli derecede azaltan bana gore mucize ilac.
çok fena uyku yapar. bu ilacın alternatifi "vermidon hot" da uyku kaçırır. sabaha kadar ders çalışmak isteyen öğrenciler için işe yaramaktadır.
burundan çekildiğinde kafa yapacakmış gibi duran ilaç.
şeker hastalarının kullanmadan önce bir kez daha düşünmeleri gereken ilaç.tek poşeti 5 küp şekere eşdegerde glikoz içerir.buda şeker hastalarının alması gereken günlük şekerin yaklaşık 2 3 katıdır..
bademcikleri tarafından hasta edilen bünyelerin, sıcak suyla karıştırıp içerek bir nebze de olsa derman bulmasını sağlayan, mayıştırıcı içecek.
gripten kurtulup, iyileşmek isteyenlerin can simidi.
güncel Önemli Başlıklar