bugün

düzcede üretilen kışın vazgeçilmez tozlu içeceğidir.
vermidon'a ikame edilecek,soğuk algınlığı için birebir ilaç.
aşırı terleten ilaç. **
Grip için etkili ve mutluluk verici, içtikten yarım saat sonra etkisini gösteren ilaç.
parasetemol içerikli bu ilaç, kış aylarında içecekler arasında en çok tüketilenlerden biri.sürekli kullanım sonucunda bünyenin alışması neticesinde istediğiniz tepkiyi alamamaya başlıyorsunuz ve artık faydası olmayabiliyor.

zamanında içeriğinden dolayı yasaklanan ve yan isimlerle türevleri çıkan bu ilaç ilk olarak insanların hafızasında yer edindiği için çoğu zaman başka marka olsa bile bir yere girdiğimizde tylol hot şeklinde isteniyor. şöyle ki ;

"bir selpak verir misin?"...nova alırsınız.
"pimapen yaptırdım"...fıratpen yapılır. gibi..
ilk defa 1 saat önce içtim bu ilacı. hakkında o kadar çok şey yazılmış çok iyi gelir ama kafa da yapar yorumlarını falan okumuştum. biraz kırıklık hissedince içeyim dedim ve içtim, şu an hakikaten uçuyorum. kafam güzelleşti sözlük.
kafa yaptığına inanmadığım ılık içilmesi gereken soğuk algınlığı ilacı.
işe yarasa bile, tadını bi türlü sevmediğim, sevemedğim meyvesuyumsu ilaç.
içilip uyunmalı efenim terlenmeli bi de bak sonra bişe kalıyo mu....
bir çok eczane de tek halinde de satılabilinen ilaç. ulan bir tanesi sanki cok işe yarıyor ya gelmeyin arkadısım tek tylolhot var mı diye.
kalp rahatsızlığı olan kişilerde kullanıldığı zaman kalp krizine yol açan ilaçtır.*
bu günlerde bardak bardak tükettiğim "allahım bu ilaç olmasaydı ne yapardım." dediğim can kurtaran bir ilaçtır aşırı terleme yapar kış vakti afedersiniz götünüzden ter akar.
avrupada yasaklandı diye bir adet geyik vardır.
zararlı ve yasaklanmış diyenlerin tek bir tane sağlam kaynak gösteremediği ilaç. mucizevi etkisi vardır...
eczanelerde yeni nesli çıkmıştır. sözlük için 100 paket almak lazım.
(bkz: troll hot)
kurtarıcıdır adeta.sıcak ve limonlu.
içinde sadece parasetamol vardır. aslına bakarsan bildiğin gripindir.

herhangi bir soğuk algınlığı ilacı kadar etkilidir. sıcak su ile içilmesi psikolojik olarak bünyeye fazladan iyileşme sağlar.*
annemin çok hafif halsizlik hissetse dair "bana bir tylolhot yapıver" demesini sağlayan ve anneme bu tip durumlarda kendisinin ilaç olduğunu unutturan sıcak içilebilen ilaç.
an itibariyle içtiğim ilaçtır. toz şeklindedir. sıcak suya karıştırılarak içilir. tadı da güzeldir, oldukça etkilidir.
tadından fersah fersah kaçıp saklanacaklar da bulunmaktadır.
efsane ilaçtır.
günümüz annelerinin üşenip kalk kız taylıır iç ordan denesi bi ilaç.
öğrencilik dönemimnde meslek yüksek okullu gençlerin sağlık meslek yüksek okulu kızlarından bahane olsun diye istediği, gribal enfeksiyon için yapılan sıcak suyla içilen limonata tarzı içecek, onun sayesinde çift olanlar olmuştur...
Uyutan oralet.
içtikten bir kaç dakika sonra etkisini göstermeye başlayan, kullanmak için grip olmuş taklidi yapılması gereken uyuşturucu. çok sağlam uyku yapar, 'uyuyamıyorum' diyen varsa kesinlikle denemeli. bilgisayar başındayken içerseniz dikkat edin kafanız klavye üstüne düşjkshgdkkkkkkkkkkkkkkkk