bugün

tadı bir boka benzememektedir bir boka yaramamaktadır çok satılmaktadır.
-naber.
-biraz rahatsızım boğazım falan işte.
-tylol hot.
-one lan .
-içiyon hiç bişeyin kalmıyor.
-siktir lan olurmu öle şey. (bkz: soda+gripin+limon)
içindekiler:
parasetamol (mikronize) 500 mg
klorfeniramin maleat 4 mg
psödoefedrin hci 60 mg
yani %88,6'sı bildiğimiz ağrı kesici.
günlük doz sınırı 4 pakettir.
prospektus'ünden alıntı:
"içindeki etken maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılık hallerinde, ağır karaciğer, böbrek ve kalp hastalığı olanlarda, önceki iki hafta içerisinde mao inhibitörü almış veya halen alan hastalarda kullanılmamalıdır."
4 tane içtikten sonra konuşurken kendi sesinin yankılandığını duyarsın...kekemeler için iyidir zira kekemelikten kurtulmak için kendi sesini duyurabilen cihazlar üretilmiştir...*
(bkz: suda eriyen aspirin)
içtikten sonra kavurma yemiş gibi iç yakan bir tonda su içiren ilaçtır.
kokusundan illet olunan,sağlam adamı hasta eden tozdur.ballı ıhlamur ve nane limonu yeğlerim.
içildikten yarım saat ila bir saat içinde insana uyku getiren, mayıştıran içecek.
faydalıdır o ayrı tabi ki.
ilaç içemeyen bünyelerin dahi içebileceği türden soğuk algınlığı ilacı. sıcak limonata gibi gelir insana. sonrasında uyku ve mayışıklık hissi oluşturur. zararları olduğu yönünde görüşler var, yorum yapmak haddimiz değil lakin yan etkisi olmayan ilaç var mıdır? en iyisi, söz doktorlarda.
okunuşu kimilerine göre tilolhıt kimilerine göre ise taylılhat dır. halka ikileme düşmüştür, burdan yetkililere sesleniyoruz. *
şeker hastalarına önerilmeyen ilaç.
içince uyku hapı gibi etki gösteren soğuk algınlık ilacı.
artık takibe girmiş ilaçtır.
reçetesiz satılması yasaklanmıştır.
gerçi bakkallar hala satıyorlar.
sıcak yaz günlernde gazı kaçmış bira etkisi yaratan bir içecek. yo hayır ilaç! yo yo, evet içilecek ilaç. soğuk içerseniz tabi!..

(bkz: tylol ice)
ucuz ama etkili limon aromalı grip ilacı.şeker hastalarına önerilmez 1 paketin içinde 7 küp şeker varmış.
ilk kez kullananlarda mucize etkisi yapıp sonra fos çıkan ilaç.

tıpkın bi başka bişey gibin işte *
gribe etkisini 10 dakika da gösteren harika icat.
çok tatlı uyku getiren ilaç.
bir süre sonra gözleri kaydıran hede.
ilk fırsatta burundan çekeceğim ilaç. ne uğraşıcam iki bardak içmeye. daha etkili daha güzel.
parasetamol suistimaline neden olan ilaç.

bakkallarda bile satılması ne acı. parasetamol kadar klorfenamin de bir o kadar tehlikelidir. böbrek yetmezliği olan bir insanın 24 saatte grip diye 3 poşet tylol hot içmesi ona hayatının en kötü günlerini yaşatabilir.

(#6605859)
kovulmaya neden olabilecek bir ilaçtır. çok pis uyku yapıp ofiste sütçü beygiri gibi ayakta uyumanıza neden olur. bunun yanında çok bi boka yaradığı da görülmemiştir.
geçici olarak iyileştiren ilacımsı. 1 defadan fazla kullanmamak gerek.
doz aşımı halinde insanları feci yamultan ilacımsı. mahalle eczanesinde bizzat şahit olmuşluğum vardır. bu ilacı kullanan yaşlıca bir teyze eczacıya ilacı kullandıktan sonraki şikayetlerini anlatıyor. eczacı yanlış kullanıma bağlı doz aşımından kaynaklanan etkiler bunlar teyzecim falan diyor. yani fazla kullanmışsın diyor günde 3 paketten fazla içme hatta yaşında var 2'den fazla içme diyor. teyze bombayı patlatıyor.

"bir paket içtim oğlu işte senden aldıydım. sürahiye suyu koydum bunları da içine döktüm karıştırdım içtim."

canım teyzem ya oralet sanmış sürahiye doldurmuş bardak bardak içmiş şerbet niyetine. *
şifa olsun.
Gece içildi miydi sabaha bir ter attırır, çılgınlar gibi gidersin okula.
şu hasta günlerimizde gözümüzün nuru,gönlümüzün süruru olan cennetten çıkma ilaç.