1. 1.
  elektrikli otobüs
  3 ... aabi
 2. 2.
  i.e.t.t nin iki t sinden birisidir istanbul elektrikli tren troleybüs olarak uzatılabilir. çocukluğumun hız yapamayan ama sakin gürültüsüz araçlarıdır. galata taraflarında dönerken muhakkak anteni tellerden ayrılır şoförü tarafından tekrar ayarlanırdı... tabi istanbulun eski kısımlarında mevcuttu. bomboştu o zamanlar yollar, otobüsler, trenler, troleybüsler. ne istediler bilmemki memleketimden...
  6 ... karga
 3. 3.
  boynuzlu tramvay gibi birşeydir.ismi hoştur.günümüzde kalmamıştır fazla*
  ... haydar dumensiz
 4. 4.
  iyi bir işletmecilik sergilenemediği için istanbul halkının gözünde "işe yaramaz" damgası yemiş, bahtsız araç.

  elektrik kesilmeleri ve bakımsızlıktan sık sık arşelerinin cıkması ve eski araçlar kullanılması halka gına getirmiş ve kaldırılmışlardır.

  aslında tramvaylara dökülen milyonlarca dolarının bir kısmı bunlara ayrılsaydı çok daha faydalı olabileceklerdi.

  çevreye hiç bir zararları yoktu. havai hatları da çok ucuz maliyetlere kurulabilmekte idi.
  2 ... pilotmont
 5. 5.
  maalesef izmir'de de istanbul'dakiyle ayni akibete maruz kalmis olan, cevre dostu ulasim aracidir. elektrikler kesilince kapilari acmaya calisan amcalariyla, tepesinden cikan zimbirtilariyla, o izmir sicaginda tingir mingir gitmesiyle unutulmayan ama sonucta trafikte beklemeden gideceginiz yere gitmenizi saglayan muzelik alet.
  2 ... himmlisch
 6. 6.
  istanbul'da 1983 yılına kadar kullanılan elektrikli otobüs şeklindeki ulaşım aracıdır.
  2 ... burax
 7. 7.
  san francisco`da halen otobus yerine kullanilmakta olan tasitlardir. ulasim buyuk oranda troleybuslerle saglandigindan tum sokaklar tellerle kaplidir.
  1 ... alpiloji
 8. 8.
  ceyeranlar gidince yalan olan toplu taşıma aracıdır.
  1 ... isildur
 9. 9.
  lastik tekerlekli olması sebebiyle devre tamamlansın diye çift boynuzu bulunur bu araçların. avrupada gayet gelişmiş modelleri halen kullanıldığı gibi eski yugoslavya ülkelerinde müzelik modellerine de rastlanabilir.
  ... marazismail
 10. 10.
  çok küçükken annemle bindiğimizi hayal meyal hatırladığım ulaşım aracı. pek bi sevimliydi. elektrikler kesilince zınk diye kalırdınız falan. ama gene de güzeldi.
  1 ... oopps i did it again