1. 1.
  çok sayıda soru kartından oluşan ve piyonla ilerlemeye dayalı türkiyede birkaç aydır bulunabilen eğlendirici ve bilgilendirici oyun.
  3 ... yalnis
 2. 2.
  reklamını gazete ve dergilerde gördükten sonra tutar herhalde dediğim ama hala hakkında başka entry görmeyince tutmadığına kanaat getirdiğim süper eğlendirici, bilgilendirici oyun. *
  1 ... yalnis
 3. 3.
  http://www.trivialpursuit.com/ *
  ... yalnis
 4. 4.
  oldukca keyifli bir genel kültür oyunudur.
  1 ... mojna
 5. 5.
  seinfeldda George'un bubble boy'un balonunu patlatmasın sebep olan oyun.
  1 ... commodore64
 6. 6.
  oyundaki kartları tek tek ezberleyen insanla arkadaş olmak.
  2 ... gudubeth
 7. 7.
  intertoy'un eğlenceli genel kültür oyunu.

  edebiyat-sanat, eğlence, coğrafya, tarih, bilim ve doğa, hobi ve spor gibi 6 farklı kategoride sorular var. her soru kartının üzerinde farklı kategorilere ait 6 soru var, oyun bu soruların kendinizden sonra gelen oyuncuya sorulması ile dönerek ilerliyor. oyunda yanlış cevap veren yanıyor, yananın sırası yanındakine geçiyor.
  1 -1 ... yasak merve
 8. 8.
  kişiyi, rezil de vezir de edebilecek oyun. evet kesinlikle çok zevkli ama biraz da abartmışlar sanırım yahu. * * * kızlı-erkekli oynandığında, çoğu kızın "amaaann allahhıım ne entelektüel çocukmuuş.." diye iç geçirmesine ve karşıdaki erkeğe karşı bir hayranlık beslemesine sebebiyet veren oyun. * * * *
  4 ... mucize
 9. 9.
  yılbaşında vakit geçirmek için ideal bir oyun. mümkünse genel kültürü çok iyi birileriyle eşli oynanmalıdır. sorular deneyimli kişiler için oldukça kolaydır. spor da bir soruya örnek:
  trabzonspor da oynamış olan gürcistanlı arveladze kardeşlerin birinin ismi arçildir. diğerinin adı nedir? *
  1 ... serander
 10. 10.
  aldığımdan beri sayısız defa oynadığım, asla doyamadığım, bir an soruları zamanla ezberler miyim diye düşündüren ama öyle birşeyin asla mümkün olmadığı oyun.
  1 ... regulus