bugün

entry'ler (763)

mucize

kimi zaman mucize de mucize bekler, öyle bir şey.

mahmut hamsici

bbc londra türkçe servisi'nde çalışan, dürüst, pek çalışkan, güvenilir, ilkeli, vicdan sahibi, başarılı bir gazeteci. ayrıca yazar (bkz: dereler ve isyanlar). ayrıca mütevazi, yardımsever, yanında olduğunda insana güven ve güç veren can dost. kendisine asla kızamazsınız çünkü 'o güler ve sizi daha geniş bir salona almış olurlar', yani öyle güzeldir gülüşü.

qs

QS Quacquarelli Symonds dunya capinda yuksek egitim ve kariyer alaninda bilgi ve cozum ureten bir kurulus. Universitelerin rankinglerini de yapmakta. Ayrica bu cumartesi gunu de Istanbul'da QS World Grad School Tour adli yurtdisi egitim fuarlari varmis.

bayan yazarların hayalindeki erkekler

(bkz: bagyan)

karısına özel günlerde sadece kitap alan erkek

dünyanın en özel erkeğidir kanımca. evet!

en seksi roman kahramanı

(bkz: betty blue)

erkeği seksi yapan özellikler

zekasıdır kesinlikle.

başkasına su içirmek

en güzeli, annenin avucundan su içmektir.

sözlük yazarlarının itirafları

itiraf ediyorum, insanların ilgisi olmadan yaşayamıyorum!

hayatında 3 kez banyo yapan adam

ne kadar kötü kokarsak o kadar iyi

sigmund freud

kadını, oedipus kompleksini aşamadığı için, erkeğe (oedipus kompleksini aşmıştır) göre "zayıf" görmüştür kendisi; bu nedenle kendisine göre, kadın kamusal/ siyasal alandan uzak tutulmadır, kadının yeri yalnızca özel (aile) alandır.

kultiration

reggae, isveç folk müziği karışımı, tadından yenilmez şarkıları olan isveçli müzik grubu. *
http://www.myspace.com/kultiration

tual

kendilerini tanımasam da müziklerini sevdiğim grup. bir arkadaşımın en mutlu gününde sahne almış grup, ama aynı zamanda 2 şarkı söylemeden sahneden ayrılmış ve bizleri üzmüş, hayal kırıklığına uğratmış grup. (bkz: sanatçı kaprisi)

günün tek cümlelik özeti

bitse de gitsek.

yol yemek ssk

stajerler için tasarlanmış müthiş üçlü.

seks sırasında kim üstte olacak sorunsalı

tamamen iktidar sorunudur.

ayda manukyan

bahçeşehir üniversitesi kültür politikası ve sanat yönetimi yüksek lisans programının can hocası. iyi kalpli, tatlı dilli, entelektüel, on parmağında on marifet, dost canlısı, öğrenci sever yüce kişilik. *

sabahın altısında simit diye haykıran simitçi

insanda yaşama sevinci uyandıran hadise.

sözlüğe düşmüş bir kızı kurtarmak

(bkz: boş insan zırvalığı bu kardeş)

der steppenwolf

(bkz: bir kitap okudum hayatım değişti)

“yaşam konusunda bir fikrin vardı; içinde bir inanç, bir beklenti yaşıyordu; eylemlere, acılara ve özverilere hazırdın. ama yavaş yavaş anladın ki, dünya hiç de senden eylemlerde ve özverilerde bulunmanı istemiyor; yaşam, kahraman rollerine ve benzeri şeylere yer veren bir kahramanlık destanı değil, insanların yiyip içmeler, kahve yudumlamalar, örgü örmeler, iskambil oynamalar ve radyo dinlemelerle yetinip hallerine şükrettikleri rahat bir orta sınıf evidir.”