bugün

bugünkü performansını çok merak ettiğim takım. geçen hafta galtasaray'ın aldığı maçtan sonra şenol güneş; "sezon başında takımda köklü değişiklikler oldu. her yenilgi, hatadan sonra bunlara karşı tedbir almayı öğreniyoruz" dedi. kaç hafta oldu lig başlayalı şenol hoca? bugün merak ediyorum nasıl bir top oynayacaklarını. trabzon'un şampiyonluk yarışında, "ben de buradayım" demesi için fenerbahçe'den 3 puan alması şart.
bu akşamki maçta acı acı feneve koyacak takımdır. zemin kayganmış. trabzon kaygan sever.
edit: ibretlik kalsın. bu sene demekki feneve sadece biz koyacaz. (bkz: galatasaray).
ağlak yöneticilere sahip olan vasat takım.
(#13990048)

adam diye gezenlerin madam olduğu takım. kan alırız lan kan!
puan tablosunda hakettiği yerde olan takım.

(bkz: #11455579)

ben bunu söylediğimde playoff da yoktu. şimdi şenol güneş de playoff zor diyor. an itibariyle kehanetim tutacak gibi.
normal şartlar altında yenilemeyen bir takım. yenilmesi için ya tff, ya pfdk ya maçın hakemi, olmadı hepsinin birden devreye girmesi gerekiyor. aksi halde bileğini bükmek mümkün değil.
Ligin 10.sırasında bulunan ve hakemler, şikeler, hilelerle yenildiğini iddia eden takım.
Lan tamam hadi bu maç diyelim ki illegal, öteki maçlarda ne yapmışsın da ağlıyorsun arkadaş...
Velhasıl, tanım olarak ağlama duvarıdır.
kim ne derse desin hücum yönü sıfır olan takım. bala göte gol atmasının dışında hiçbir fonksiyonu yok hücumcuların.

bana göre orta sahası süperligdeki çoğu takımdan iyi fakat hücumda sıkıntı var. burak yılmaz'a teknik lazım.
geneleme yapmak istemiyorum ama biz trabzonlular trabzonsporu bazıları gibi sonradan sırf başarılı diye desteklemeye başlamaık. El kadar bebeyken üzerimde zıbını vardı. Yürümeye başladığımda Avni akerdeydim. ünide timsahlaın yanından ts formamla geçecek yüregede sahiptim... candır o can, yenilsede vazgeçemem. Bizde böyle...
geçen sezon türk futbolundaki mafyalaşmayı direk fifa'ya şikayet ettiği ve şike soruşturmasının başlatılmasına sebep olduğu için bu sezon tff, pfdk ve mhk tarafından cezalandırılan kulüp. işte bu sebeple çok büyük bir takımdır, türk futbolu'nun tatar ramazan'ıdır trabzonspor.

uefa onayladığı halde verilmeyen şampiyonluğu, bjk maçında verilmeyen penaltı ve kırmızı kart, galatasaray maçında verilen kırmızı kart, fenerbahçe maçında verilen kırmızı kart, zokora'ya verilen 2 maçlık ceza, her yapılan açıklama sonrası trabzonspor'lu yöneticilere verilen ağır cezalar herşeyi gözler önüne seriyor.

peki bütün bu kin ve nefret kime? türkiye'ye cl'de 7 puan kazandırmış, türk futbolundaki mafyalaşmanın gün yüzüne çıkmasına sebep olmuş bir takıma. işte bu sebeple namuslu dürüst her kişinin gönlünde ayrı bir yeri vardır trabzonspor'un. evet seni bu yüzden çok seviyoruz karadeniz fırtınası. varsın birileri senle uğraşsın dursun. 1453'de düdükledik bir kere daha düdükleriz merak etme.
an itibariyle ağlama seansını bağlatmış olan kulüp. birileri düğmeye felan basmış, len düğmeye başmış dediğin adam aynı düğmeye basıp seni şampiyonar ligine gönderip 20 milyon euro kazanmanı da sağlayan adam. sen doğru transfer yapma, nerde bulgar gümrüğünde takılmış adam var hepsini transfer et, takım yerlerde sürünsün, sonra birileri düğmeye bastı. he mına koyım, düğmeye bastılar, trabzon şahane oynuyor ama engelleniyor kafasıyla devam et.
taraftar profilinin iq seviyesi yerlerdedir.

1453 diye saçmalayana 1461'de düdükledik desem hoş olur mu? kodumun zibidileri. spor takımının taraftarı olmayı bile beceremeyecek kadar embesilsiniz.
etik kurulu raporunun da açıklanmasından sonra açık ve seçik beyanla şampiyonluğu tescil edilmiş kulüp. varsın tff pardaon fff, bir yerlerini yırtsın dursun.
ağlama duvarına dönmüş olan kulüptür.her maç sonrası ağlar mı bir takım ama bu takım trabzonspor ise ağlar.bir de bunlar çapına bakmadan fenerbahçe'ye kafa tutuyorlar o tam komedi.yazık bunlara kandırmayın daha fazla lazyospor'u.
(bkz: biz interi lokum gibi yeriz)
(bkz: bunları yensen sevinmeye değmez)
(bkz: fenere bu aksam beş atcaz)

trabzonda yaşayan bir insan için bu tarz diyaloglar kulağa yabancı gelmez. psikolojik sorunlu, ego problemlerinin üstesinden gelemeyen insanların oluşturduğu taraftar topluluklarının taptığı futbol kulübüdür. merak ediyorum da acaba trabzonspor ikinci ligde bir anadolu takımı olsaydı böylesine desteklenir miydi?

ve gelip kendilerini fenerbahçeyle kıyaslamaktadırlar. ya mal mısınız nesiniz amk gidin kendinizi manisayla belediyeyle kıyaslayın. he bir de şu türkiye kupası denen şey olmasa fener düşmanları ne yapacaktı çok merak ediyorum .

(bkz: türkiye kupası ne amk)
gün itibariyle borsada en büyük yükseliş oranıyla hisseleri tavan yapmış kulüp.
orta sıraların takımı. *

he bu arada gerçekten inşaat işlerinde başarısızlar, iddaaname de görülmüştür ki şike yapmaya paraları yetmemiş, yani bildiğin şikeci bir takım ama şike için istenen parayı aralarında toplayamamışlar.
hırsıza hırsız dediği, "dürüst olun namuslu olun pis işlere bulaşmayın" diye uyarıda bulunduğu için hemen her hafta tff ve pfdk tarafından cezalandırılan kulüp. işte bu sebepledir ki dürüst ve namuslu her insanın kalbinde ayrı bir yere sahiptir.

namussuza hiç çekinmeden, kimseden korkmadan, pervasızca, uluorta herkesin içinde "namussuz" diyen yegane cesur yürektir trabzonspor.
can arat'ın sevgilisiyle yaptığı telefon
konuşması tapeleri yayınlandığında,
haklılıklarını teslim ettiğim camia.
(#14031065)
Bakın şimdi, Fenerbahçe'nin şike söylentilerini hiç karıştırmayacağım.

Fenerbahçe - Gaziantepspor
92. Dakikaya kadar direnen Gaziantepspor bu dakikada yediği golden sonra stadı yakmaya teşebbüs etmiş, olay çıkarmıştır.
Aynı Gaziantepspor bir hafta sonra, Trabzonspor karşısında 23. dakikada aleyhlerine verilen penaltıya itiraz dahi etmemiş (Ki bu penaltının nizami olmaması, ceza sahasının dışında olması gibi bir durum da var, tartışılabilir) ve böyle bir penaltıya itiraz edilmezken, 23. dakikada gelen ilk golden sonra ilk yarı (22 dakika) sonuna kadar 2 gol daha yenilmiş, 3-0 mağlup olunmuş ancak, bırakın taşkınlığı maç içerisinde itiraz dahi edilmemiştir.

Fenerbahçe - Bucaspor
Bucaspor'un sezon içerisindeki en iyi oyununu oynayıp, 3-1 gibi bir skoru yakalamasına rağmen, bir penaltı golü ve bir de Guiza'nın sürpriz golünün de içinde bulunduğu 4 gol yiyerek ancak mağlup olduğu, Guiza'nın o sürpriz golü olmasa belki de berabere kalacağı maçın ertesi haftası, Aynı Bucaspor bir sonraki hafta, Trabzonspor'a rahatlıkla 2-1 skoru ile mağlup olmuştur. Rahatlıkla derken, Skor 1-1 olmuş iken (Dakika 87), Bucaspor'lu oyuncu dümdüz yolda yere düşerek (Dakika 88) Trabzonspor forvetine yolu açmıştır. Tabi buradan gelen golle de skor 2-1 olmuştur.

Fenerbahçe - Karabükspor
Emenike'nin oynamayacak olması ile "Tertip var" moduna giren Trabzonsporlulara, Emenike'nin kendilerine karşı oynamadığını da söylemekle yetinmeyeceğim. Fenerbahçe'nin 1-0 zar zor yendiği (Ve maçın son anlarında Karabükspor kalecisinin Fenerbahçe ceza sahasında gol aradığı) Karabükspor, Trabzonspor'a ise 4-0 gibi bir skorla yenilmiştir. Bu da yetmemiştir, Trabzonspor bir tek Eskişehirspor'u devirememiştir (Ki Fenerbahçe maçında da skor 2-1 iken, Batuhan Karadeniz'in bir topu direkten dönmüştür) ve Eskişehirspor'u "satılmış" olarak nitelendirmişlerdir.

Geçen sezondan böyle incileri önüne dizmekle kalmayacağım.
Son 2,5 yılda Trabzonspor aleyhine sadece "1" penaltı verilmiştir. O da bu sezon Sivasspor maçında. Yani geçtiğimiz sezon ve ondan önceki sezon kalelerine bir penaltı dahi vurulmamıştır.

22 Aralık'ta Orduspor'u 4 golle yenmeleri de bir garip. Halil Altıntop'u Yalçın Ayhan tutuyor. Halil içeri sarkıyor, topu alıp gol vuruşunu yapıyor. Onu tutan Yalçın Ayhan daha koşmuyor bile.
Penaltı pozisyonunda, Burak Yılmaz'a çok ufak bir temas var, doğru. Ancak kurallara göre "Oyuncunun pozisyonunu bozacak bir müdahale" olması gerekir faul olması için. Eğer "Dünya'nın en iyi forveti" diye nitelendirdiğiniz Burak Yılmaz öyle bir müdahale ile yıkılacaksa, o adam Bilardo oynasın. Hiç değilse bir oyuncu oynarken diğeri oturup izliyor. O kadar narinse yani.
4. Golde Burak Yılmaz'ı öyle bi bırakıvermişler ama onu da anlamadım. Ceza sahasının içerisinde boş boş dikilen bir adamı ne tutan var ne kapatan var. Antrenmanda gibi yani. O anda içeri sarksa neyse, adam yürüyerek giriyor.

Evet bütün bunlara rağmen hala "Mağdur" kulüpseniz, eğer bütün bunlara rağmen "Ak kaşık" iseniz, size birşey diyemeyeceğim.
Evet iddianamede bunlar geçmiyor. Çünkü bunlar ligin sonucunu etkilemedi. Trabzon'a rahat yenilen, Fenerbahçe'ye zor da olsa yenildi. Yani Gaziantepspor 92. dakikada golü yemeseydi, Fenerbahçe'ye çelme taksaydı o da girerdi iddianameye.

Biliyorum Trabzonspor'lular eksiye abanacaklar ama objektif gözle baktığım zaman benim gördüğüm bu.

Edit: Gaziantepspor Fenerbahçe karşısında kırmızı yiyince gene ayaklanmıştır. Hatta ortalığı karıştırmıştır. Halbuki nizami bir kart olmasına rağmen. Trabzonspor maçında ne olacak bakalım.
şampiyonluk kupasını isteyen kulüp.2 hafta önce istanbul'a geldiler keşke alsalardı kupayı neden almadılar bilmiyorum.orada maketten kupa yapmıştık onlar için sanırım görmediler kupayı.
trabzonspor takim tutmaktan otedir. yarim asirlik tarihinde turkiye'de devrim yapmis bir anadolu kulubudur. taraftar toplulugu anadolu insanlarindan olusur. bu takimin taraftarlarinin ekonomik durumlari istanbul takim taraftarlarina gore cok dusuktur ve cok dusuk olmasina ragmen takimlarini sonuna kadar desteklerler. ayrica trabzonspor az nufusuyla tum turkiye'ye futbol acisindan kafa tutmaya devam etmektedir.
kulüpler birliğinden ayrılma kararı almış.

son 3 senede o kadar gurur verici anlar yaşattı ki bana. helal olsun demekten başka bir şey bulamıyorum.
(bkz: uludağ sözlük trabzonsporlular birliği)
hocalardan medet uman yöneticilere sahip takım.
görsel