1. 1.
  ingilizce kaplan anlamındaki kelime.
  ... trablus
 2. 2.
  nazi almanyasının ii.dünya savaşında az zamanda kısıtlı sayıda kullanmış olduğu efsane panzer.88mm.lik topu ile herhangi bir rakibinden her zaman üstün gelmiştir.zırh ve 88mm. birleşimi onu ölümcül hale getirmiştir ve bütün savaşın en korkulan aracı olmuştur.müttefikler tiger ı durdurmak için ya hava desteği yada topçu desteği istemek durumunda kalmıştır.rusyada,afrikada,avrupada görev almıştır.üretimi çok pahalı olduğu için sayılı üretilebilmiş hiçbir zaman bir sherman gibi seri üretim hattına sahip olmamıştır.üretilen her tiger çok değerliydi ve yerine yenisi gelmiyordu.

  rusların T-34 ve js ii-iii üretimleri tigerlarla zaman zaman bas edebilsede genelde tigerlar rus tanklarını katletmiştir.amerikalarının savaşın sonuna kadar 50.000 sherman tankı ürettiğini söylemek ne kadar çaresiz olduklarını açıklar zannedersem.1100-1500 kadar üretilen tigerlar yetenekli panzer ace ler ile kısa sürede ünlenmişlerdir.

  özelliklede michael wittman gibi komutanların elinde 1 e karşı 40 gibi rakamlarla düşmanlarını ağlatmıştır.
  6 ... broadcastonwax
 3. 3.
  çoğu işletmede sıkça kullanılan; malzeme, stok, cari hesaplar, siparişler, teklifler vb. hareketleri kaydetmeye, işlemeye yarayan çok faideli, şirkette on kaplan gücünde bir program.
  ... koko
 4. 4.
  (bkz: tiger uppercut)
  (bkz: street fighter)
  ... koko
 5. 5.
  mary jane'in peter parker'a hitap şekli.
  3 ... brksbc
 6. 6.
  2.dünya savaşı bazlı oyunda kötü karakter gibi gösterilen heybetli alman tankı. *bu alet 1942 yılında aktif göreve sokulmuş olup ilk olarak leningrad'da düşman tarafından görülmüştür. zırhının kalınlığı,dizel maybach motoru,88 mm. lik topu ve 2 tane mg34 makinalı tüfeği ile gercekten yokedilemez bir savaş aracıydı. rusların t-34 adlı orta sınıf tankı bu azmanla başa çıkmayı beceremedi dolayısıyla.rusların döem içinde bu aleti ciddi anlamda yok edebilicek anti-tank silahı yoktu. dolayısıyla kursk savaşına kadar bu araç gerçek anlamda rus hatlarında tirbüşon görevi gördü.amerikalılar ise sherman tanklarıyla bu şeyi durdurmak bir yana yavaşlatamıyordu bile. sayı üstünlüğü daha sonra tiger ların sonunu getirmeye başardı. bir tiger üretilene kadar 4 sherman üretilebiliyordu. ayrıca tiger ların yedek parça sorunları,aşırı benzin tüketimleri,mobilitelerinin az oluşu onlar için çok büyük dezavantajdı. amerikan araçları ya çok yakınlaşıp arka zırhtan avlıyorlardı yada hava desteği ile yok ediyorlardı bu aleti.almanlar bu konu hakkında bir espri bile uydurmuştu.bir tiger 10 sherman a bedeldir ancak her zaman 11. bir sherman vardır.bundan bir sonraki aşama için (bkz: king tiger).
  2 ... the art of shredding
 7. 7.
  tiger ace lakaplı michael wittman'ın istatiklerine bakınca *, o muazzam mühendislik harikası ölüm makinasının ne derece korkunç olduğunu anlayabiliyoruz. öyle ki çakal sürüsü gibi dolaşan shermanlara karşı uzaktan açtığı ateşle tek başına 34 tankı öbür tarafa yollayan alet için tiger kelimesi az biledir. t-rex denmelidir ona.
  company of heroes oyununda captain schultz diye canlandırılan tiger ace işte bu michael wittmann'dır.
  1 ... goliath
 8. 8.
  o muhteşem istatistiklere, güçlü topunun yanında, o dönemde sadece almanlar'da bulunan optik bir hedef bulma sistemi -bir nevi periskop?- sayesinde ulaşmış, çok yakışıklı panzer. her bir tiger'da 5 adet de schemisser -mp 40- bulunurdu. müttefikler bu panzerin müthiş zırhına zarar veremediklerini hemencecik anlayınca, panzerin biraz önüne hedef almaya başlamış, böylece merminin sekmesini ve tiger'ı altından vurmaya çalışmışlardır, falan fıstık.
  ... pyndemonium
 9. 9.
  Bengal tiger vardır ki bir de... insan olmasan ne olurdun diye sorsalar hiç tereddütsüz bengal kaplanı derdim. Güzellikleri gerçekten doğaüstü.
  ... mazarine
 10. 10.
  street fighter oyuncusu sagat'ın bombasını atıp, aparkatını yaptığı şey.

  bombası: http://www.mobygames.com/...umbnail/1156654701-02.png

  aparkatı: tiger

  (bkz: tiger aparkat)
  1 ... minik mavi balina