bugün

rick'in bölüm sonundaki bakışlarından valiyi, afedersiniz sikeceği manasını çıkarabiliriz.
--spoiler--

valinin ne kadar orospu çocuğu olduğunu bir kere '' bas bas '' bağırarak belirttiği zamanlardayız. daryl reyizin geri dönmesi çok iyi oldu , canım küt saçlı kızımız maggie ise şu siktiğimin çekik gözlüsüyle hala. ( bu bölümde de ayrılmadılar amk )

--spoiler--
3x10

Son on dakikasında gerçek kimliğini buldu dizi.

--spoiler--

• Şimdi herkes Rick sapıttı sıktı artık demiş de adamın yaşadıkları hiç kolay değil lan ne sıkması? Aynısı size olsa eliniz silah tutamaz be. O olay çok iyi oluyor çünkü eğer olmasaydı bu bölümün son dakiları o kadar zevkli olmazdı.
• Şu hapis yatan abimiz Adnan Şenses'e tam bir bayansın dedi. Hacı diğerleri mutant mı, yarı kadın falan mı? Başka laf mı bulamadın? Zaten bu lafın üzerine kurşun yağdı üzerine lanet olasıcanın. Zaten bunun annesi de lanet olasıcaydı.
• Carl piçi artık göze batmıyor. Alıp veriyor, kapıları açıp kapatıyor, ikili mücadele tam. Kısaca kollektif futbolun gerektirdiklerini yapıyor bu sezon.
• Bu bölümde yoruma değer pek birşey olmadı. Yalnız ne gerek kavgaya? Zombilerle savaşın bırakın yavrucuklar birbirinizle kavga etmeyi. Rekabet hiçbir yerde bitmiyor azizim..

--spoiler--
--spoiler--
vali ağır orospu çocuğu beyler. ulan sen oraya bir kamyon walker* getirdin de amacın neydi it oğlu it. bir de pis pis gülmüyor mu arkadaş beni deli ediyor. ama 10. bölümün son karesinde rick'in bakışlarından fena bir kontra yapacağını çıkardım. heralde uzun namluluları götüne sokacak. umarım yanılmam.
--spoiler--

andrea bildiğiniz gibiydi beyler. karı hala hisseli harikalar kumpanyası oynuyor amınakoyim.
Bütün bölümlerini biriktirip 3 sezonu iki günde bitirdiğim dizi. Böyle ard arda seyretmek çok güzel oluyormuş ama kendimi şuan büyük bir boşlukta hissediyorum. Ondan sonra izlediğim hiç bir dizi o tadı vermiyor bana, onu arıyorum.
zombilerin aynı taraf olmasına rağmen, insanların bu durumda bile uzlaşma sağlayamadığını açık açık gösteren başarılı bir dizidir.
s03e10

--spoiler--

merle'in diziden çıkmadığına sevindim bu bölüm.

ya bir de arkadaş koskoca hapisaneyi taradılar oradan da sağ çıkmayı başardı şu carol karısı. hayatımda bu kadar gereksiz bir dizi karakteri görmedim.

--spoiler--
arkadaşımın ehr izlediği bölümden sonra sabah okulda bana anlattığı dizi. 1. sezonun iki bölümünü izledikten sonra kota nedeniyle bırakmak zorunda kalmıştım. internet sınırsız olduğu gibi başlayacağım ilk dizilerden biri.
3. sezon 4. bölümü gelmiş geçmiş en kötü bölümü olan dizi.

Resmen o kadar sıkıcıydıkı ekran bakmadım sürekli başka şeyler ile ilgilenim. Görmeye değer herhangi bir olay cereyan etmedi.
--spoiler--
sessiz, sakin bir bölümdü, ama ileride çok şeyler yaşanacağının habercisiydi, andrea ne kadar gıcık bı karıdır yarabbim.
--spoiler--
aile dizine dönmesinden korkuyorum artık. her hafta bu bölüm en kötüsüydü demekten yoruldum. olmuyor, olmuyor ulan!
--spoiler--

yine adamın uykusunu getiren bir bölümdü. andrea da valiyi pıçaklıcak göt yoktu zaten. bi ara yapar mı lan acaba diye bir sordurdular ama mal her zaman mal olduğundan yapmadılar. şahsıma soracak olursanız bu sezona bir kaç heyecan katıp sezon sonu da final yapsınlar. ciddi manada baydı.

--spoiler--
son bölümde bi sik olmayan dizi. ancak dizi bittikten sonra gösterilen fragmanda 12. bölümün yüksek tempoda geçeceğini göstermiştir, çatıdan ateş eden manyak kimdi lan?
3x11

Durgun geçti, ama yine de güzeldi.

--spoiler--

• Tyreese'i kovmamalıydı Rick. Çünkü grubu öyle bir grup ki ne desen yapar. Tek amaçları dışarda kalmamak.
• Bu doktor da acayip bir tip. Vali ne yapmışsa artık korkudan herşeyi söylüyor adam, itaatte sınır yoktur anlayışı hakim.
• Andrea gebertemez dedim yapamadı zaten. Michonne'nun dediği gibi dost yerine vali yarağını tercih etti.
• Hershel iyi haşladı Rick'i. Sikerim dengesizliğini titre ve kendine gel konuşması attı. Bundan sonra birde velet Carl liderliği bırak deyince biraz anladı ne bok yediğini. Hershel'ın şu incil'den alıntısı beni etkiledi. ''Sağ elin günah işliyorsa, onu kopar at.'' işte bu abazalar için çok manidardı.
• Merle biraz olsun düzelmiş gibi. Ama biraz daha çalışması lazım. Bir de umreye gitti mi amacına ulaşacak din kardeşim hayırlısıyla.
• Glenn iyice paranoyak oldu. Adam herşeyden ve herkesden kıl kapıyor artık.
• Önümüzde ki bölüm Morgan dönüyor.

--spoiler--
beth'in söylediği şarkı; http://www.youtube.com/watch?v=knII3S0MZtY
adının türkçe'ye "andrea ile her yeni bölüme yeni bir kaşarlık" olarak çevrilmesi muhtemel olan dizi. *
s3x11

--spoiler--
sakin bir bölümdü ama bu aralar çok sakin bölümler var, yakışmıyor. söyleyeyim yani!
rick toparlamaya başladı biraz.
carl rick'e, mişonda andrea kaşarına tarihi ayarları verdiler. anlayana!
merle bildiğin imam çıktı. incilden alıntılar falan.
"ne iş olsa yaparız abi" modunda dolanıyor tyreese. valinin ağına o da düştü.
darly hala reyizliğin devam ediyor. sana güvenimiz sonsuz. rick'i indir sen geç başa.
vali, göz gitti ama rahat durmuyorsun. milton'da ne götmüş arkadaş. vali eğil masa altı yap dese yapcak. nasıl bir ilişki var aralarında. andrea bile ara sıra naz yapıyor valiye.

gelelim koca bölümde her bi boka karışan andrea'ya. ne ayaksın sen. validen gazı alıyor, mal mal davranıyorsun. hapishaneye gittin de ne oldu. mişondan yedin ayarı. ama en komik olanı carol'dan akıl alıp, uygulama denemesine girmen. lan carol'ın aklı olsa grup bu halde olmazdı. yazmadığı adam kalmadı. andrea shane'i sordu. demek ki shane iyi pompacı ki, hala onu arıyor.
önümüzdeki bölüm mişon rick ve carl yardırcak gibi, heyecan istiyoruz yönetmen ve senarist.

not: dizinin hala en zararsız yaratıkları zombiler. 500 zombi öldüyse 2 insan ölüyor. nedir bu zombilerin insanlardan çektiği?
--spoiler--
cevabı dizide verildimi bilmiyorum ama sorum olacak.
bunlar sürekli arabalarla geziyorlar. benzini nasıl buluyorlar? izlediğim kadarıyla ortalıkta benzinlikte yok.
tam kivaminda giden dizidir. elestiri yapmadan once bir dusunmek lazim.
her bolum biri olurse dizide adam kalmaz ulan. ne istiyprsunuz yani zombiler her gun mangal mi yapsin. gectigimiz bolumler iyi bir aksiyon yasadik. otur biraz evladim terin sogusun. bir zombili bolumler bir de insanlar arasi kapismalar. neticede gercegi yansitmaya calisiyor adamlar unutma. bu adamlar hic mi gun yuzu gormucek? hic mi her sey yolunda gitsin istemiyorsunuz, nasil insanlarsiniz yahu.
Çok güzel bir dizidir. Tavsiye edilen bir dizidir. Fakat birkaç cinsel sahneleri olduğu için ayıplanabilmektedir.
Soktugumun hapishanesi yuzunden iyice gerildigimiz dizidir.Ya hiyar ve takimi gelip vuracaklar bu rickleri mal gibi cikamadiklari icin ya da erzak ve cephane sikintisindan bok yolunda oleceklerdir. Cikin aga o mapustan cikin da 2 zombi gorelim artik , rick in cocugu da olsun artik , nefret ediyorum pic kurusundan.Bu arada bebek de olur bence 3 5 gune.
son bölümünde ne yapıyor bunlar dedirtmiştir.
öyle aile dizisi kıvamına geldi ki anneme izletsem benden daha çok ilgisini çeker.
tek sezonluktu bu dizi. sonrasında iş yok. lori bitse bebeği bitmiyor, aşkları bitse sevişmeleri bitmiyor. e yeter ama.
yanlış yapıyorlar. diyaloglardan ziyade aksiyona daha fazla yer ayırmalılar. böyle giderse sezon iki grup arasındaki anlaşmazlıkla biter.
gruplar içindeki ayrışmalar, karakterlerin iç hesaplaşmaları değil görmek istediğimiz. bol kan, bol aksiyon. başka türlü çekimez bu dizi.

o değilde la bu sarışınlar her yerde aynı. sinir bozucu, itici, egoist..sırf andrea yüzünden diziyi izlemeyi bırakabilirim. bi insan bu kadar itici olur mu?
4.sezonunu büyük merakla bekliyoruz
(bkz: ha çıktı ha çıkacak)
Andrea'nın zombiyi öldürürken american history x filminin bir sahnesini hatırlattığını söylemeden geçemeyeceğim.