bugün

entry'ler (373)

askılı bluz giyen bayanın amacı

Hadi diyelim erkeklerin aklını çelmek için giyiyor olsun aşağı yazıldığı üzere. Çeldirme o zaman! Akıl senin değil mi? O akla sen hakim değilsen, iradesizsen, sen milletin giydiği kıyafet beni azdırıyor diyeceğin kadar kendi aklına mukayyet ol! E hadi bir müslüman olarak da senin görevin bu olsun. Allah sanki bir tek kıza soracak kızım niye giydin bunu, bu yazarları niye azdırdın, yazık değil mi bu efendi çocuklara mı diyecek yani sadece. Güldürmeyin...

kadınların çok açık giyinmeye başlaması

Amına koyayım gündem olan başlığa bak.
(bkz: yapacağınız işi sikeyim ben gidiyorum)

parfüm sıkıp toplu taşıma aracına binmek

Düşüncesizliğe lüzum yok. Toplu alanlarda parfümü çantadan çıkarıp iki tane fıs fıs yapmak kendin için iyi olabilir belki ama yakınında astım hastası varsa onu çok büyük sıkıntıya sokacaktır. Kolonya taşıyıver yanında. Daha makbul geçer.

birleşik arap emirlikleri

Irkçılığa sonuna kadar karşıyım ama şu Araplardan da hic hazetmiyorum ya.

hayalet ışığı

(bkz: aklı sike sürme eylemi) ni çağrıştırdı bende.

bilgeiş

Şunu hortlatayım da bilmeyenler öğrenmiş olsun. Belki birilerinin işine yarar.

alexander sörloth

Tarafsız gözle bakarsam gercekten çok iyi oyuncu ama tarafsız gözle bakamıyorum piçe.

günün karikatürü

(img:#2050468)
Kıyamam sana, ağlama kuzum sen.. ('kuzum' diyerek iyice kafasını karıştırıyorum

korku gerilim film önerileri

Korku Seansı 1 ve 2.

fakirleri avutmak için uydurulmuş şeyler

Tuzlu çekirdek. Zira çekirdek fakirin uyuşturucusudur.

kitap önerir misiniz

Hasan Ali Yücel serisi içindeki kitaplar gayet güzeldir.
Ayrıca Jules Payot-irade Terbiyesi ve Ali Fuat Başgil-Gençlerle Başbaşa. Bu ikisi mutlaka okunmalıdır; okutulmalıdır!!! Hatta orta öğretim müfredatından zorunlu olmalıdır!

antalyaya yazın çok gitmeyin

Kemer'de Ağustos ayında bulunmuştum. Geceleri bile hava öyle sıcak ki sanki oraya "hooh" diye sıcak hava dalgası yolluyorlardı. Esmese daha iyiydi. Ayrıca Antalya'da kış turizmi de vardır.

sevişirken uyy aha diyen karadenizli kız

"Ya yağli yedin dilin kayayi ya da kremledim ondan kayayi" diyebilir de. Hiç belli olmaz bu kızın sağı solu.

flört aşamasında konuşulacak konu bulamamak

Flört aşamasında da konuşacak konu kalmamış ise o flörtü sonlandırıp başka bir flörte geçme in zamanı gelmiştir. Zira daha flörtteyken konuşacak konunuz yoksa bunun ilerleyen zamanlarında sohbetiniz de biter, saygınız da biter, sevginiz de biter.

pipi desenli yastık

Bilerek yapılmasının ihtimal değil, kesinlik olduğu yastık. Yapan da az ibne değilmiş hani.
(bkz: damarlı)

ilk defa kitap okuyacaklara kitap tavsiyeleri

ilk defa kitap okuyacaksa karşımızda okuma yazmayı yeni sökmüş bir çocuk olabilir. O yüzden yaşına uygun kitaplar okuması tavsiye edilir. Mümkün olduğunca renkli resimlerle desteklenmesi de tavsiye edilir. Resimler aynı zamanda çocuğun görsel hafızasının da gelişmesinde etkili olacaktır.

slipknot

Lisedeyken dershane hocamın "slipdon muydu neydi" diye anımsadığı grubun orijinal adı.

radyo tilt

twitch uzerinde amatör radyo yayını yapan 2 samimi dostun ve bir o kadar da samimi izleyici sohbetlerinin bulunduğu radyo kanalının adı.

https://instagram.com/radyotilt?igshid=xs2qfzk5ht88

yeni birini tanımak

5 yıllık üniversite hayatımı hep yurtlarda geçirdim. 4 yıla yakın zamanı KYK'da geçti. Her sene başında bulunduğum odaya yeni insanlar geliyordu. Sene sonunda ayrılıp eve çıkıyorlardı. Bir sonraki sene yone aynı terane. Artık dönem başında yurda giderken otobüste "acaba bu seneki oda arkadaşlarım kim?" düşünürdüm. Hepsi geride kaldı ama yeni insan tanımaktan sıkıldığım zamanlardı. Bir süre daha böyle devam edecek gibi gözüküyor. Malum KPSS sürecinde evden çıkmadığım için.

geceye bir şarkı bırak

10.07.2019'dan bu yana girdiğim ilk entry olacak. Sözlüğü ne kadar özlemişim bir bakalım.
Bu da bu gece boyunca dinlemeye doyamadığım efsane şarkılardan biri. ikisi de huzur içinde uyusun.

This is a man's world!

https://youtu.be/GaB9F3R9cIY