bugün

--6.sezon spoiler--
sezon finalini şimdi izledim, olacakları söyleyeyim hemen, 'the other side' yok olmaz öncelikle geçin onu, hadi herşeyi geçtim damon ve bonnie ölmeyecek yemezler canım. bu ikilinin götünü bonnie'nin ninesi kurtaracak, the other side kalır mı bilmem ama bu ikiliyi yaşlı cadı kurtaracak. o arada klaus'un kardeşi kol da fırsattan yararlanıp geri gelip the originals'a geçecektir diye düşünüyorum.
--6.sezon spoiler--
Sonunda damon ölüyo.
Bir dizi.
"Damon ölurse dizi biter lan "diyip damon un olmesine hic uzulmuyorsunuz.biliyorsunuz ki damon gelecek .ama bonnie ölsun amk. Yeter biktik bonnie den .o da rahatlar .alaric reyizzz dondu ya . Arada kaynayip gitti o da
" you got the girl man " .
Üniversite yıllarında başlamış olduğum dizi.
--spoiler-- ~~Adından dolayı düşünüldüğü üzere basit bi vampir mevzusundan öteye taşınmış durumda. Hatta bu eleştiri artık gündemde bile değil.
izlerken ayıla bayıla heyecanla takip ettiğim dizi tekrar izlediğimde çok ergence gelmesine bi çözüm bulamıyorum. Umarım soğutmaz bu durum beni. En iyisi tekrar izlememek.
5. Sezonda ortalık karışmaya konu dağılmaya, değişik olsun deyip tuhaf konular girdirilmeye çalışılıyor. Bu açıdan kendine çeki düzen vermesi gerek.
Ve işin garibi o kadar konu değişip dizinin boyutu artırılsa da Elena'nın her durumda merkezde olması sağlanıyor. Bu çok sıkıcı; çünkü niye karakterler harcanıyor. Üstelik ölmesin diye yapılan fedakarlıkların haddi hesabı yok. Katherine' nın nefret etmesi normal bu kızdan.
Caroline' e gelince.. Bak çok beğenirim bu kızı çok da isterim klaus'la olmasını. Hatta TO' ya geçsin diye Julie plec' e yalvarabilirim ama geri dönüp izlediğimde "Kızım bak 6 yıl geçti bırak artık şu ergen triplerini. Damon'u dışlamalar, klaus'a sürekli nerden laf sokarım havaları. Zekisin, güzelsin, vazgeçilmez karaktersin ama n'olur Elena'dan kalan düzgün karakter boşluğunu sen doldur be canım." demek istiyorum.
Yeni sezonda Damon'u bi şekilde yaşatırlar. Bonnie de arada kaynayıp gelir. Ama Bonnie' yi öldürmenin bi yolunu bulsunlar yaşaması sıkıcı gelmeye başladı.

Julie plec'e tavsiyeler:

Öncelikle konuyu Elena üzerinden dağıt biraz ya millet piyon gibi kaldı senaryoda.
Caroline ile Stefan'ın dostluğunu aşkla meşkle bozma Kavak yelleri'ne çevirme. Caroline şiddetle TO' ya geçmeli.bak sana tüyo klaus'un bi düşmanı On kaçırıp şantaj yapsın. Al sana diziye sokmak için yol yöntem..
6. Sezon' a yeni karakterler eklenecek güçlü rolleri olsun bari de boşa gelmesinler. Artık şu gelen karakterin Elena'nın huzurunu bozup milletin de bu durumu düzeltmek için seferber olması tarzında gidecekse hiç uğraşma tatlım..
Ne çok yazdım valla dolmuş içim.
--Spoiler--
To be contunied..
Her şeye rağmen izlediğim dizi. Başladım bırakamayorum. Klaus gittikten sonra bile izliyorum düşünün yani.

Öncelikle stefan beş sezon geçti hala ezik,sünepe , geri zekalısın. Seni kardeşinle boynuzlayan elena'ya aşkın beni bitirdi ulan. Nasıl bi salaksın sen sevmiyo işte ne zorluyon yüzsüz. Umarım bu sezon o çenenle birlikte ölürsün.
Elena şu her şeyin merkezinde olan eblek suratlı elena. Damon sende ne buluyo anlamıyorum burda bir ben varım oysa hehe. Neyse neden herkes senin için ölmeye bu kadar meraklı aq ölemiyolar da bi türlü. Katherine olunca ne kadar da kadın gibisin oysa. Umarım sende ölürsün sen git Katherine gelsin.
Damon canım bitanem kötü vampirim naber. Sende olmasan izlenilmez be şu dizi. ilk sezonlar ne kadar da iyiydin. Ne zaman şu elena'ya aşık oldun seni de kendi gibi mal etti. Ama seviyoruZ her türlü o ayrı.
Caroline canım barbie vampirim to'ya geçsen ya klausla mutlu mutlu yaşasanız. Klausum camie'ye hayley'e kaldı. Çocuk senden sonra toparlanamadı. Aşkından öldü bitti bitti. To'da görüşelim hehe.
Matt jeremy ve bonnie siz topluca ölseniz ya. Cidden siz boşsunuz. Sizin kadar salak karakterler görmedim.
Ve son olarak alaric hoşgeldin saçı falan şekil yapmışsın. Öbür tarafta rahattı anlaşılan hehe.
6. Sezonda bonnie'nin geri gelmemesi gereken dizi.
5 sezon bu ergen dizisini izlediğim için kendimden utanıyorum.

şimdi ise yeni aşklar edindim. şükür.

(bkz: olivia dunham), (bkz: fringe)
3 gün sonra yeni bölümü yayınlanacak dizi.
bir vampir ile karşılaştığımda ona sarımsak atacağım klişemi yok eden dizidir. artık bir vampire mine çiçeği ile yaklaşmak gerektiğini öğretir
sıkıntıdan izliyom ha o kadar kötüde değil hani vampirli mampirli.
bi' bitmedi gitti. 7. sezon onayı da almış. hala kim izliyorsa bunu. sürekli yeni yeni doppelgangerlar getirip duruyorlar. hop bakıyorsun bi karakter ölmüş, iki gün sonra geri gelmiş. ne oldu ne gitti hiç bilmiyorum ama hala kim izliyorsa yuh cidden.
ne kadar sevgilim olduysa hepsi bu damon denen adama hastaydı.
kıl olmakla beraber kim acaba diye resimlerine baktım.
adama diyecek bir şey yok.
hani bildiğim şükran günü yaratmış tanrı onu.

diziye gelince ilk 2 sezonu fena değildi sonra bıraktım zaten.

dizi diyorsanız şöyle alalım (bkz: marco polo)
bu damon götü niye bu kadar yakışıklı ?

haksızlık amk dedirten dizi.

http://m2.paperblog.com/i...n-salvatore-L-XFiry4.jpeg
supernatural ile bir corssover bölüm çekilse herkesin avlanacağı dizi. ne vampir ne kurtadam ne cadı kalır. bölümün sonunda dean kıza çakar ve olay kapanır.
The Originals izlediğimden dolayı izlemek zorunda kaldığım dizi.

Elijah, Klaus ve diğerleri ortaya çıkana kadar izlemem biraz zevksiz oldu açıkcası. Döndürüp döndürüp aynı durumlara sokuyorlar, yaratıcılık konusunda biraz sıkıntılı bir dizi. Fakat olaya klaus dahil olunca ortalık fena karışıyor tabi, biraz hareketleniyor dizi. Elananın katherine gibi ikisine de aşık olması işin bok tarafı, tamam kurgu yapacaksınız ve vampirler doğa üstü varlık olarak görülüyor fakat insan yapısının niye içine ediyorsunuz be arkadaş ? lan biz burada bir tanesine aşık olamıyoruz insanın, siz gidip dizi de iki tane birden insana aşık ediyorsunuz ? oldu mu yani şimdi ?

Neyse, izlettiriyor şimdilik kendini.
Eski nickimin ilk entrysi bu başlıktaydı.. Duygulandım..

Vampir günlüklerine konu olan dizidir.. Güzeldi eskiden 5. Sezonda bırakmıştım. baştan başlayım bari askerden sonra.
nina dobrev'in instagram üzerinden yaptığı açıklamayla, elena karakterinin hikayesinin bittiğini söyleyerek yedinci sezonda olmayacağını açıkladığı dizidir.

her sezon öyle ya da böyle her konudan pay çıkardıkları elena karakterinin hikayesinin bitmesi samimi ve inandırıcı bir açıklama değil elbette. elena'nın hikayesinin bitmesinden çok ian somerhalder'ın nikki reed ile olan ilişkisine bağlamak daha mantıklı. zaten dizi gitgide saçma sapan bir hal alırken, nina dobrev'in kurtulması iyi olmuş.
"Devam ediyor muymuş bu?" dedirten dizi. En son dört sene önce izlemiştim bu vampir teması ile bu kadar ilerletebildikleri için helal olsun diyorum sadece.
ee elena olmazsa bu kardesler kimin uzerinden kavga edecek sevgili seyirciler.

bir dizi.
82.eğer bir true blood manyağıysanız, ya da en azından daha önce true blood izlemişseniz, bünyenizde derin etkiler uyandırmayacak, hatta 'bu ne amk, o öyle olur mu, ı ıh yannış yaptınız hocu, sıçtınız amüniym' gibi istemdışı tepkiler vermenize sebep olacak dizidir, demedi demeyin.

elbette bir sürükleyiciliği var, merak ettiriyor, haz veriyor, iç gıcıklıyor, ama tekrar söylüyorum; bir true blood değil.
ilk 3 sezonu mükemmel. 4 sezonu idare eder. 5 ve 6.sezonu sıçmakta olan dizi.
çerezlik dizidir.
bugün evdeydim izledim.

ben interstellar'ı bir kerede anlamış adamım.bu diziden bir sik anlamadım.

elena stefan'la ama damon'a aşık.
damon aslında catherine'e aşık ama elena'yı istiyor.
stefan elena ile beraber ama bazen caroline'la değişik işlere giriyor.
caroline damon'la yattı ama tyler'a aşık ve matt'le beraber.
matt aslında elena'ya aşık ama yokluktan caroline'la çıkıyor.

senaristlerine saygı duydum.
bir karakteri diğerinle 2'den fazla yatmayacak şekilde kurgulamışlar.
bu arada tüm eski sevgililerim damon salvatore fanıydı.
adamın allahı var çok yakışıklı.
Ergen dizisi, kız dizisi diyenlerin kafasına sokayım dizisidir. Güzel dizidir halihazırda. Bi bölümünü izledim, ortadan başladım ama cidden güzel lan.
nina dobrev yüzünden bir türlü izleyemediğim dizidir. tamam yüzü, vücudu falan çok güzel olabilir ama kızda gram sempatiklik yok. tam bir soğuk nevale.
7. sezona harika başladı. son birkaç sezondur aşk üçgenleri, tripler, devamlılık hataları vs yüzünden bırakma aşamasına gelmiştim. ama şu iki bölümü çok beğendim. elena mıymıntısının ayrılmasıyla dizide romantizm azalmış, aksiyon ve gerilim artmış. yeni karakterler ilginç, her birinin hikayesini ayrı merak ediyorum. bir de damon - bonnie aşkı patlatırlarsa tam olur. delena gibi iç baymaz, eğlenceli olur onların ilişkisi.
5. Sezon 10. Bölümde bıraktığım dizidir. Bir vize haftası çalışmama bahanesi olarak sarmıştım diziye.