bugün

entry'ler (376)

sözlük yazarlarının etnik kökeni

Tazmanya.

get on up

James Brown'ın bir nevi belgesi olan filmdir.

Bu yıllarda bolca dünya starlarının filmleri ile karşılaşıyoruz, bu da onlardan bir tanesi. Yalnız James Brown gibi fark yaratmış bir insanı güzel ve tamamı ile yansıtabilmiş mi ? hayır. Yarısını bile sığdırmayı başaramamışlar, kesik kesik ve filmin yarısı şarkı söylenmesinden ibaret. Yahu güzel senaristler adamın şarkıları zaten internetin her yerinde mevcut, ne diye adamı anlatırken bir şarkının tamamını kapsayacak halde sahneler koyarsın ve bunlardan bir sürü yaparsın ?

Her neyse James brown hakkında ufak ta olsa bir bilgiye sahip olup, müzik tarihi hakkında bilgilenmek istiyorsanız izleyin. En azından oynayan adam gayet güzel bir oyunculuk sergilemiş ve rolüne uymuş.

sözlük yazarlarının film tavsiyeleri

The Judge
The Physician

14 şubat büyük bir para tuzağıdır

Sevgili gününde hediye almayı sadece maddi yönden düşünen insan söylemidir, malum manevi değeri olan çok güzel hediyeler de alınabiliyor. Bu söylem de fakirliklerinden geliyor, maddiyat olarak değil gönül olarak fakir. Sene boyu sevgin ve ilgin zaten onu mutlu etmeye yetecektir, bu günde de güzel bir jest yap olsun bitsin. Yaratıcı olun laf atacağınıza.

Ha bir de sevgilisi olmayan insan söylemi de olabilir. Gerçi benim yok ama bu tür şeylerle uğraşmıyorum lan.

sözlük yazarlarının memleketleri

Erzurum. Evet, dadaşım.

Etrafta görüyorum ki oralarda yaşanmaz diyen insanlar oluyor, örneğin ben istanbulda büyüdüm ve yaşıyorum ama burada çok mu yaşanılır ? orası tartışılır. Malum ne trafiği biter, ne insanlarının soğukluğu, ne geçim sıkıntısı vesaire vesaire. Ha diyeceksin ki erzurum çok soğuk, buna da bilimsel yönden yaklaşalım; istanbulun da nemi bitmiyor ve kış olsun, yaz olsun bu nem havasını çekilmez hale getiriyor.

Ayrıca arkadaşlar memleketiniz soruluyor, yaşadığınız yer değil. Yani soyunuzun geldiği yer, yani kanınızın geldiği yer, nefes aldığınız yer değil. Daha nasıl açıklanabilir bilmiyorum.

Ah, ayrıca bir arkadaş insanları memleketlerine göre ayırmayı bırakın demiş ve doğru demiş. Bir gün de ciddiye aldığınız sizi birisi güzelce memleketiniz yüzünden sizi ayırır, fena pişman olursunuz. Büyük konuşmaktan geliyor diyebiliriz bu durum.

ağlayan erkek

Hmm, ağlayan kızile neredeyse aynıdır aslında. iki cinste insan neticede.

Fark şu ki; erkek çok çok daha nadir ağlar. Çünkü erkekler ağlamaz gibi bir kural benimsettirildiğinden duygularını içine atar, sertliğinden ödün verip karşıdakine teslim olmak istemez. Güçlü olmak ister, dayanıklı görünmek ister ve son raddeye gelene kadar kendini tutar.

Fakat, eğer ki ağlayacak duruma gelirse ve gözleri dolarsa bilin ki ciddi manada incinmiştir. Bir de üstüne o yaşlar gözden dökülürse inananın ki durumu çok çok vahimdir.

Durum şunu gerektirir ki; erkek de olsa kız da olsa neticede insandır, kimseyi ağlatacak duruma getirmemek lazım. Bu onun ezikliği değil sizin ayıbınız, adap ve ahlak eksikliğiniz olur. Onun dışında zaten doğanın getirdiği durumlar karşısında kırılan insana yapabilecek tek şey yanında olmaktır.

telefonu suya düşürmek

Siz telefonu suya düşürmekten korka durun ben direk deniz şortuna telefon koyup denize dalmış bir insanım.

Ha diyeceksiniz ki neyin kafasını yaşıyordun ? yani açıkcası sahil yakın olunca direk deniz şortu ile gitmiştim, e telefon da normal olarak cepte idi ve havluyu kumlara attığım gibi denize bıraktım kendimi. Ta ki arka tamponda bir ağırlık hissedene kadar. Neyse ki yedek, işe yaramaz telefondu.

Evet şu da var ki deniz suyu tuzlu olduğu için o pirince koy kurut işe yaramadı, hoşcakal dedik telefona.

Neyse ki şimdilerde derin deniz altlarında bile çekim yapabilen telefonlar var.

the vampire diaries

The Originals izlediğimden dolayı izlemek zorunda kaldığım dizi.

Elijah, Klaus ve diğerleri ortaya çıkana kadar izlemem biraz zevksiz oldu açıkcası. Döndürüp döndürüp aynı durumlara sokuyorlar, yaratıcılık konusunda biraz sıkıntılı bir dizi. Fakat olaya klaus dahil olunca ortalık fena karışıyor tabi, biraz hareketleniyor dizi. Elananın katherine gibi ikisine de aşık olması işin bok tarafı, tamam kurgu yapacaksınız ve vampirler doğa üstü varlık olarak görülüyor fakat insan yapısının niye içine ediyorsunuz be arkadaş ? lan biz burada bir tanesine aşık olamıyoruz insanın, siz gidip dizi de iki tane birden insana aşık ediyorsunuz ? oldu mu yani şimdi ?

Neyse, izlettiriyor şimdilik kendini.

kanada

Vatandaşlık için başvurmayı düşündüğüm iki ülkeden biridir.

Toefl gibi bir sınav gerektiriyor tabi orası biraz gıcık ediyor olsa da değer diye düşünüyorum. Çünkü gerçekten insan haklarına gerek devlet olarak, gerek vatandaşlar olarak en değer veren ülkedir. Rahat ve huzurlu bir şekilde yaşanacağına inanıyorum.

küfür eden kız

Oldu olacak yola balgam da atsın ? dediğim kızdır.

Ben erkek halimle küfür etmemek için trafikte bile kendimi tutmaya çalışırken kız gibi narin bir yapıya sahip olması gereken varlığın küfür neyine ?

Hiç yakışmıyor cidden ki ben hemcinslerime bile yakıştırmıyorum. Maçları ve trafiği konuya karıştırmamak istesem de küfürü korumayacağım yine de.

ilk ne zaman dudaktan öpüştünüz

9 yaşındaydım sanırım, evcilik oyunu oynuyorduk arkadaşla. Hep bunlar TV izlemenin eserleri, batının oyunlarına geliyoruz ulan.
Gerçi bende yaramaz çocuktum orası da var da, olsun neticede çocuk dediğin ne görürse onu yapar benim suçum değil.

bu tarz benim de türbanlı olmaması

Azıcık kapalı giyinseler kötü oylandıkları bir programda modellerin arasında türbanlı olmaması çok normal dediğim durumdur.

i7 işlemci 8 gb ram 2 gb ekran kartı 1 tb hdd

64 mb geforce fx5200 kadar şekli olmayan ekran kartına sahip bilgisayar türü.

Hala googleda driver'ı aranan en eski ekran kartı bu meret yahu, bulursam antika diye odama kapalı cam fanus a koyarak geçmişi yad edeceğim.

erkekleri çekici yapan detaylar

Sakal, gülümseme. Derler arkadaşlarım.

whatsapp web

Uzunca tartışılacak bir yeniliktir. Msn e benzetenler tonla olacaktır elbet. Fakat hiç bir alakası yok, neticede o an bilgisayarda olup telefonla uğraşmak istemeyenlerin kullanacağı bir özellik. Gayet de kullanışlı, şikayet etmeye hiç gerek olduğunu sanmıyorum.

Şu an kullanıyorum şahsen, hem bilgisayar hem telefonla uğraşılmıyordu. iyi oldu, on numara oldu.

interstellar

Bir christopher Nolan eseridir. O salakça filmlerin yüksek puan aldığı imdb de az bile puan almıştır.

insanların eleştirisini gerçekten anlayamıyorum, yok mantık hatası var, yok senaryosunda boşluklar var yok tutarsızlıklar var. Lan arkadaş uzaya seyahat etmeyi geçip o kadar ilerlerde bir şeyler keşif ettik de haberimiz mi yok ? ya da o elimizde olan, bilim adamlarının bulduğu bilgiler bu kadar doğruydu da neden uygulayamadık da hala dünyayı yok etmekle meşgulüz ? neticede bilim kurgu filmi, adı üstünde kurgu. Mantığa yatıracaksanız eğer bir filmi, o zaman elinizde olan bilgilerin doğrulunu bir kere daha düşünün derim.

Gayet güzel, akıcı, etkileyici, şaşırtıcı bir filmdi. Saniyesini sıkılarak geçiremezsiniz, nolan kardeşler işini biliyor diyebilirim. Umarım yazmayı bırakmazlar. Neticede filmler insanları eğlendirmek, umutlandırmak ve hayallerini beslemek için var. Yanlış yönlere çekmeye gerek yok.

lucy

Film iyi güzel, zevkle izlenebilir. Güzel bir bilim kurgu, başarılır bir yapım. Fakat !

Niye sonunda flashdisk'e koydun be kızı güzelim senarist ? aksiyon göreceğimiz yerde niye filmi tıkadın ! niye katlettin filmi ! merakla bekliyorduk %100 olacak da ortalığı tarumar edecek. Koca filmi ne hale soktun, yuh sana.

winamp

Yıl olmuş 2015, neredeyse windows 9 çıkacak duruma gelmiş ama hala müzikler için onu kullanıyoruz dediğimiz programdır. Hem de keyifle, neden mi ? açıklayayım.

Windows 95 ile beraber ilk versiyonunu elde ettik, bugün oldu hala kendini bozmuş bir program değil. Gerek kullanışı, gerek içeriği, gerek equalizer ı her zaman beni çeken yanları olmuştur. Müzik kalitesini birebir yansıtmakla beraber, bir kaç oynama ile istediğiniz moda da sokabiliyorsunuz. Hatta otomatik equalizer ayarları da mevcut. Bilgisayara taktığınız cihazdaki müzikleri otomatik olarak isteğiniz ile listeye indirebilir de. Ayrıca bu yıl olmuş hala ücret talep etmeyen programdır.

Hastasıyız dede !

her şeye karışan komşu modeli

Üniversite okurken başınıza ekşime ihtimali olan komşu modelidir.

iyi hatırlarım mezun olmaya 2 ay kalalı yanımıza yeni arıza bir aile taşınmıştı. işin kötü yanı oğlu da kendisi de 1.90 küsür boylarında hayvan gibi modellerdi. Ama bir şey unutuyorlardı ! evde misafir arkadaşlarımızla beraber 6 erkek olabiliyorduk. Ki genelde misafir olur, bizim ev bayağı eğlenceli araç gereç içerdiği için. Eh tabi bir de benim ahşap okey takımımda var idi, onları da hesaba katmak lazım karşılık açısından. Neyse bir gün bu komşu artık işin bokunu çıkarıp evi basmaya kalktı kapınıza niye kız geliyor diye. Lan gerizekalı sanki eve atıp grup yaptık da ses kesilmedi, altı üstü kapıya not vermeye geldi kız. Bari daha mantıklı sebep bulurdu insan. Oğlunu da alıp kapıya dayanmış, bir arkadaş kapıyı açtı açış o açış bağrışmalar başladı. Adam ağzına ne gelirse söylüyor, baktık olmayacak ahşap okey tahtalarını alıp odalardan fırladık üstüne yürüdük. Zar zor dışarı çıktı gitti beyin özürlü insan.

Yani diyeceğim o ki, yüz vermeyin. Gerekiyorsa sorun çıkarın, yoksa bokunu çıkarıyorlar işin. Adamı durduk yere deli ederler.

body building yapan erkeklerin ibnelik eğilimi

(bkz: çelimsiz erkek) (bkz: bakire kız) uydurmasıdır.

Şahsen unisex bir salonda spor yapıyorum, aynadan görülen erkekler değil tam tersi kadınlar. Kalkıp yalan söyleyecek halim de yok, gözüme çarpıyor elbet. Hatta gördüğünüz anda kaldırdığınız ağırlık makinede 30 kg ise, birden 40 kilograma kadar çıkabiliyor. Ha gidip fazla gelişeceğim diye hormon tedavisi alanları bilemem, yanlış hormonları almış olabilir de.

Velhasıl kelam asılsız ve saçma bir tanımdır.