bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  the cw'nin yeni dizilerinden. aşırı derecede twilight kokan dizi. adamlar senaryosunu bile kopyalamışlar resmen.

  yine de gençlik dizisi olması, birkaç iyi şarkıyı barındırması ve popüler konu vampirlik üzerine bir dizi olmasıyla sevilen dizi olur bu ortamda.

  edit: reytinglere göre tutacağı belli gibi zaten. ilk bölümünü 4.8 milyon kişi izlemiş.
  6 -5 ... ozzybuzzy
 2. 2.
  4.bölümü itibariyle twilight'a okkalı ayar vermiş dizidir. ayrıca uyarlandığı seri l.j.smith tarafından 1991 yılında yazılmış olmuş, twilight'tan çalınmış sahneler olduğu tamamen yalandır. tam tersi bence stephenie meyer bu seriden esinlenmiştir. ayrıca konular kitaptan oldukça farklı gösterilmiş ve farklı ilerlemekte. paul wesley ,stefan salvatore rolüne pek olmamış gibi gelse de zamanla insan alışıyor. ian somerhalder ise diziyi izleten faktörlerden. ayrıca elena'nın kitapta kız kardeşi varken dizide erkek kardeşi var ve kitapta salvatore biraderlerin aslında mystic falls kasabasıyla eskiden bağları yok bildiğim kadarıyla fakat dizide var gösterilmiş. kitabın türkçe çevirisi de yakında artemis yayınlardan çıkacak.
  8 ... kirlisuyundapariltilar
 3. 3.
  gün geçtikçe güzelleşen, efektlerin ve mantık döngüsünün iyi kurgulandığı başarılı bir yapım.
  4 ... ajdaranikinyandasi
 4. 4.
  1991 yilinda yazilmis olan kitap serisinin, CW de yayinlanmaya baslayan dizisi. Gayet iyi bir konuya sahiptir, Damon Salvatore (bkz: ian somerhalder) adli vampir sarkastik davranislari ile beni benden almistir. Dizideki makyajlar gayet basarilidir zira susayinca gözlerinin kararmasi hadisesi vs. oldukca gercekcidir. Ayrica twilight tan yaklasik 15 sene once yazildigindan, sormak isterim, kim kime ozenmis?
  15 ... chocolate covered strawberry
 5. 5.
  gayet orta kalite bir vampir dizisi kendisi. tam notu %50. ne daha iyi, ne daha kötü.

  twilight gibi bir bok çukuru film serisiyle karşılaştırılmayacak kadar iyi olması da bir gerçek, ancak güzel vampir dizisi istiyorsanız moonlight izleyiniz. tavsiye.
  3 -1 ... double cross
 6. 6.
  güzel dizi. twillight'tan kat kat kaliteli. aynı zamanda bölümün birinde twillight'ın kitabını okurken onu tiye alan damon salvatore sahnesi mevcuttur*.*****
  ... kocamann
 7. 7.
  yukarıda ortalama olduğunu yazdık, ama şöyle bir şey var ki; hardrock-softrock-alternatif tarzında oldukça güzel bir soundtrack'e sahip dizi.
  3 ... double cross
 8. 8.
  twillight ' ın izinden gittiği düşünülsede gitmeyen, aksine 1991 yılında yazılmış bir romandan uyarlanan, vampirleri daha sevimli hale getirmiş tv showdur.

  bir kitap uyarlamasıdır, ancak alacakaranlık serisinin önce çıkmasından dolayı sanki taklitmiş gibi görülür. ancak kitap 1991 yılında yayınlanmıştır. alacakaranlığın daha çok bu kitaptan alındığını söylesek pekte yanılmayız. tüm vampir klişelerini bitiren bir kitaptır. özellikle sarımsak olayı süperdir. en etikili silah mine çiçeği ve tahtadır.

  dizi her geçen gün daha iyi hale gelirken izleyici kitlesini de arttırması bu tezi kanıtlar. çok iyi şarkılar var ama en güzeli plumb- cut...
  4 ... kukembles
 9. 9.
  Esas kız Elena Gilbert karakterini Nina Dobrev' in canlandırdığı dizi.
  4 ... mavi haziran
 10. 10.
  ikinci sezonun müjdelendiği tarihten itibaren daha mutlu olduğumuz dizidir. bitmesin, hep oynasınlar.*
  3 ... kedi olsa da yesek