entry'ler (61)

çok çok acil olarak 0 rh trombosit

Keşke uysa ve keşke istanbulda olsam dedirten durum. Allah yardımcınız olsun.

çok çok acil olarak 0 rh trombosit

trombosit için yine kan vermiş olmuyor muyuz, fark ne?

80 kilo kızın balık etliyim demesi

boyuna göre değişir haklı da olabilir.

kızlara yakışmayan iki şey

Erkeklere dair ne varsa. kızsın sen kendine gel.

dolmuştan inme isteğini söyleme çeşitleri

"Madem öndeki aracı takip etmedin bari inecem deyince 2 otobüs boyu daha uzağa götürme." demek isteyip "ince narin bir sesle "müsait bir yer"

en yakındaki kitabın yazarı

Franz Kafka.

günün ilk kurulan cümlesi

Çalışmak ve hakkımla para kazanmak istiyorum ama orada değil hayır hayır kesinlikle değil..

günün ilk kurulan cümlesi

Çalışmak ve hakkımla para kazanmak istiyorum ama orada değil hayır hayır kesinlikle değil..

bir pazar günü yalnız başına yapılabilecekler

Ders çalışmak..
Oh ne güzel boş gün birsürü konu hallolur bilmem kaç yüz de soru çözülür.

müzik dinlemenin günah olması

Kur'an'da yada hadislerde "günahtır" şeklinde kesinlikle geçmeyen bir teoridir.

Ancak şöyle bir durum var ki müzik dinlemenin takvayı azalttığı, imanı zayıflattığı da tecrübem ile sabittir.
bu nedenle olabildiğince az dinlenmesi tavsiyemdir..
"Müziksiz hayatta olmaz." diyen dimağlara not: Hepsi öğrenilmiş çaresizlikten ibaret. Müziksiz ve tv'siz de pekâlâ yaşanıyor.

marmara tıp

Bu aralar yana yakıla birşey danışmak için aradığım kişilerin gittiği bölüm..

zoretanin

inatçı sivilceler için %95 çözüm. %5'lik kesim de tekrar yenilediğini yada etkisinin olmadığını söyleyen nadir grup.

Bizzat bu ilacı kullandım ve tüm yan etkilerini yaşadım. Eğer psikolojinizi bozan bir yüzünüz ve çok kafaya takan bir yapınız varsa herşeye değer.

Gerçek etkisini uzun süreli görmek için en az 6 ay kullanmak gerekiyor. benim gibi 5 ay kullanıp bırakırsanız bi kaç ay sonra yineliyor ama yine de eskiye oranla daha düzgün bir cilde sahip oluyorsunuz.

Sivilce probleminin yanı sıra büyük gözenek, siyah nokta, cilt Lekeleri hepsini silip süpürüyor ve bu harika birşey. çünkü kozmetikten medet umanlar bilir hepsinin bir arada çözümü imkansız..

Yan etkilerini konu bile etmiyorum çünkü bu herşeye değer..

sivilce tedavisi görmek

bir grup yan etkisi bulunan ilaçlar silsilesi.
(bkz: zoretanin)

yazarların yaşları ve boyları

24 yaş ve 51 kg.

sözlük yazarlarını şu an mutsuz eden şeyler

"Şu saat olmuş hala derse oturmadım" düşüncesi.

matematik okuyan karizması

Böyle bir karizmanın varlığı pek bilinmemektedir.

sözlük yazarlarının hayalindeki araba

peugeot 307..

durumum ortada sonuçta..

limonun kilosunun 8 tl olması

bim' de kilosu 4.5'tur ve 10 limona bedel suyu çıkmaktadır. tükenmeden alın.

aşık olmamak için yapılması gerekenler

Karşında tatlı,saygılı, ilgili konuşan erkeği/bayanı potansiyel sevgili adayı olarak görmemek.

the vampire diaries

Üniversite yıllarında başlamış olduğum dizi.
--spoiler-- ~~Adından dolayı düşünüldüğü üzere basit bi vampir mevzusundan öteye taşınmış durumda. Hatta bu eleştiri artık gündemde bile değil.
izlerken ayıla bayıla heyecanla takip ettiğim dizi tekrar izlediğimde çok ergence gelmesine bi çözüm bulamıyorum. Umarım soğutmaz bu durum beni. En iyisi tekrar izlememek.
5. Sezonda ortalık karışmaya konu dağılmaya, değişik olsun deyip tuhaf konular girdirilmeye çalışılıyor. Bu açıdan kendine çeki düzen vermesi gerek.
Ve işin garibi o kadar konu değişip dizinin boyutu artırılsa da Elena'nın her durumda merkezde olması sağlanıyor. Bu çok sıkıcı; çünkü niye karakterler harcanıyor. Üstelik ölmesin diye yapılan fedakarlıkların haddi hesabı yok. Katherine' nın nefret etmesi normal bu kızdan.
Caroline' e gelince.. Bak çok beğenirim bu kızı çok da isterim klaus'la olmasını. Hatta TO' ya geçsin diye Julie plec' e yalvarabilirim ama geri dönüp izlediğimde "Kızım bak 6 yıl geçti bırak artık şu ergen triplerini. Damon'u dışlamalar, klaus'a sürekli nerden laf sokarım havaları. Zekisin, güzelsin, vazgeçilmez karaktersin ama n'olur Elena'dan kalan düzgün karakter boşluğunu sen doldur be canım." demek istiyorum.
Yeni sezonda Damon'u bi şekilde yaşatırlar. Bonnie de arada kaynayıp gelir. Ama Bonnie' yi öldürmenin bi yolunu bulsunlar yaşaması sıkıcı gelmeye başladı.

Julie plec'e tavsiyeler:

Öncelikle konuyu Elena üzerinden dağıt biraz ya millet piyon gibi kaldı senaryoda.
Caroline ile Stefan'ın dostluğunu aşkla meşkle bozma Kavak yelleri'ne çevirme. Caroline şiddetle TO' ya geçmeli.bak sana tüyo klaus'un bi düşmanı On kaçırıp şantaj yapsın. Al sana diziye sokmak için yol yöntem..
6. Sezon' a yeni karakterler eklenecek güçlü rolleri olsun bari de boşa gelmesinler. Artık şu gelen karakterin Elena'nın huzurunu bozup milletin de bu durumu düzeltmek için seferber olması tarzında gidecekse hiç uğraşma tatlım..
Ne çok yazdım valla dolmuş içim.
--Spoiler--
To be contunied..