bugün

Şuan yeni sezon bölümü yayınlandığını okuyup mutluluktan öldüğüm dizi. Entrye iyi ki tıkladım.
Ayrıca Pretty Little Liars'la erkek yakışıklılık oranında eşittir. Dizide sayıca yakışıklı erkek üstünlüğü hakim. Nerdeyse çirkin erkek yok.
Ve konu da gittikçe ilginçleşiyor, Silas falan.
ilk iki sezonununu izleyip sonra nedense bi soğuma yaşadığım dizidir...

yakışıklı erkek sayısı artıkça diziden soğudum... kardeş allah çirkin şansı da vermiş bu yakışıklılaraa ooooo pozisyon zenginliği var.
5. sezonu start almıştır.

ve evet, yine parti yaptılar.

(bkz: #10743145)
rüyalarımda türlü görevler alan damon. adam adam değil seks tanrısı. önce o doğmuş sonra çekici, seksi, karizmatik gibi deyimler peyda olmuş dedirten dizi oyuncusu olan dizi.
şarkılarını beğendiğim bir bölüm olmuş kendisi. onun haricinde bunlar ayrıldıktan sonra nasıl çekmiş bu bölümü ya. ayrıca damon sen bir harikasın dostum.
vampir günlükleri gibi klişe bir ismi olması nedeniyle başlayamadığım dizidir.
(bkz: zombi günlükleri)
--spoiler--
elena'nın üniversiteli olduk, bayılıyorum buraya hareketleri çok itici. sookie'yi aratmıyor maşallah.

damon yine her zamanki damon. özlemişiz reyizi.

caroline klaus'u kaçırdın, tyler bile siklemiyor artık seni. hak ettin güzelim, bir an önce toparlan.

stefan'ı suyun altında görünce aklıma angel reyiz geliyor. bu vesileyle onu da saygıyla anıyorum. stefan'a yakışan ripper olmak. insanlık halleri hiç çekilmiyor. umarım suyun altından çıkınca sevebildiğim tek haline bürünür.

bonnie insan halinde aynı, hayaletinde aynı. ne sevebiliyorum bu karakteri ne de nefret edebiliyorum. ya diziden çıkartın ya da geri dönsün. sally gibi nereye kadar hayalet kalacak.

jeremy 4 sezondur sıçrama bekliyorum senden ama hala aynısın. öldürüp dirilttiler seni artık yap bir şeyler. katherine'i insan haliyle damon'a teslim edemiyorsun. daha ne yapacaksın çocuk?

matt hep salaktın, hala salaksın. o kadar km yol bir yüzük için gelmedin herhalde diyorsun, ağzın açık karıya bakıyorsun. gerizekalı o kadar yolu bir yüzük için gelir mi? kendi ağzınla diyorsun, oltaya geliyorsun. pes yani!

şimdilik bu kadar. the originals'da görüşürüz.
--spoiler--
sinyallerini bi süredir az çok veriyorken; an itibariyle * senaryosu artık iyice sarpa sarmış olan yılların dizisidir kendisi .

--spoiler--

oldu mu ama şimdi triplex elena ? amara, katherine ve de tabi ki yeni nesil bir adet vampir elena görsel ikizcikleri ortalıkta kol geziyor. senarist arttırsın maşallah.

hadi bunu geçtik. bu tedavi hedesi katherine in damarlarında dolaşmıyor muydu? tedaviyi almak isteyen kişinin katherine i kanının son damlasına kadar tüketmesi gerekmiyor muydu ? ki bu da şu an acemi insan hallerinde ortalıklarda gezen katherinecağızın ölmüş olması demek. ama görüyoruz ki o yılların açlığıyla hamburgerlere dalmış durumda.

o zaman silas kavuştukları ilk anda amara ya yalan mı söyledi ?

be kadın sen de 2 bin yıllık uykundan uyanmışsın karşında sevdiceğin ; bi sarıl önce, ilk iş boynuna camı saplamak oldu mu şimdi ? ne kadim bir aşk ?! bu durumda amara aslında onun kanını içince tedavi olmadı mı? bu bi çelişki midir?

--spoiler--

sorular sorular ve saçmalıklar silsilesi. to be continued.
doppelganger olayının bokunu çıkarmış dizi. elena zaten başlı başına işkenceydi bir bölümde kendisinden üç tane birden görmek cidden sinir bozucuydu. daha da kötüsü stefan tek başına yetmiyormuş gibi bir de silas olarak vardı. oysaki çıkartın 10-15 tane damon'ın doppelganger'ını bakın bakalım kimsenin gıkı çıkıyor mu? aksine dizinin reytingler tavan yapar. zaten aksanına kurban olduğum klaus ile karizmasına ölüp bittiğim elijah'da çıkıp gitmiş. bu doppelganger olayı yetti bitti. sırf ayıp olmasın diye bakıyorum artık. aha bak geçen haftaki bölümü daha yeni izledim. eskiden böyle miydi halbuki? çıktığı anda izlerdim. bak tyler akıllılık yapıp the originals'a geçti. darısı caroline ve damon'ın başına. stefan, elena ve onların doppelgangerları lütfen uzak dursunlar kökenlerimizden. vampirken katherine iyiydi, en azından çekilebiliyordu ama insan olunca eski havası kalmadı. benim için dizi zaten alaric'i öldürdükleri zaman bitmişti. damon'ın belki de hayatı boyunca edindiği tek arkadaşıydı. çok ayıp ettiniz senaristler. umarım doppelganger olayına daha fazla devam etmezler zira cidden midem kaldırmıyor ekranda elena ve stefan'ın yüzlerini görmeye.
Kızların Stefan için izledigi dizi ben ilk beş bölümünü izledim ve bıraktım tavsiye ederim.
ian yüzünden izlediğim ergen vampir dizisi. şaka maka izleyeme başlayınca sarıyor.
iğrenç yabancı dizilerden bir tanesi.
dizide 3 elena 2 stefan vardır.

6 elena 3 stfan 3 damon olursa kimse aşk acısı çekmeden herkes sevdiğine kavuşarak bitirilebilir.

12 elena 3 stefan 3 damon 6 adet mat olursa ki bu durum tüm mat'lerin mutlu olması demektir daha güzel bir son olur.

2 caroline olup tyler ve klaus sayıları aynı kalırsa 2 adet mutlu çiftimiz daha olur.

3.sezondan sonra izlemeyi bıraktığım yarak kürek yapım.

ha yiğidi öldür hakkını yeme kızların devam etmesini anlıyorum gezegenin en yakışıklı adamı oynuyor sonuçta.

(bkz: ian somerhalder)

http://www.google.com.tr/...YCQBw&ved=0CDMQ9QEwAA
klausun diziden çıkmasıyla bir halta yaramayan dizi.
4.sezon final bölümü ile klaus'a bir kez daha hayran bırakmıştır. adam karizma ya. hem şu tipsiz caroline'da ne buluyor anlayabilmiş değilim. tyler denen yer elmasıyla tencere kapak işte ikisi bırak yesinler birbirini.

yakışıklı erkek konusunda aşmış dizi lakin tuhaf ki kızlarda vasattan öte gidemiyor.
5x10 bölümünü yeni izlediğim dizi.

--spoiler--
elena'yı sevmiyorum hiç hatta itici buluyorum. ama küçüklüğünü canlandıran o küçük kıza bayıldım ya. çok sevimliydi. umarım bir kaç bölüm daha görürüz. böyle tatlılık görmedim ben. böyle kızım olsun lan!
--spoiler--
5x10 ile birlikte kendince sömestr'a giren dizi.
bu dizinin tek faydası var, o da ingilizce pratik.
çok zorlu cümleler yok, mümkünse ingilizce altyazı ile izleyin.
5x11 klaus ve elijah ayrıldıktan sonraki en iyi bölümdü. nedenim aşağıda.

--spoiler--
çünkü klaus ve muhteşem aksanı geri döndü. ve sonunda muradına erdi, caroline'ı götürdü. iyi oldu çok da güzel oldu. caroline bence artık the originals'a ufaktan geçiş yapmalı. git biraz da new orleans'ı gör ama.

alaric'i görünce böyle birden duygusallaştım filan.
--spoiler--

bölümün geri kalanı çok sikindirikti. bahsetmeye değmez.
Türkiye'de sağlam izleyici kitlesi olan vampir dizisidir.
--spoiler--
mantık hatalarının olduğu dizi. ya bu sümüklü stefan nasıl oluyorda enzo'ya gider yapabiliyor arkadaş. enzo bunlardan yaşlı değil miydi amına koyim. katherine'in kızı da melez tyler'ın boynunu kırıyor. tyler klaus ile kapışmış bi adamdır. melezdir sonuçta. melez > vampir budur arkadaş bunun kuralı. damon elena geri döndüğünde yaptıklarından çok pişman olacak. ayıp ediyorsunuz damon reyize senaristler.
--spoiler--
başlarda beğenerek günde yedi bölüme kadar izlemiş biri olarak son iki sezondur adeta boğuluyormuş hissi verilen dizi.
Damon Salvatore için bilr tahammül edemediğim dizi . Klaus` da yok artik. Ölem ölem derdo ölem .
Bu diziden tasımızı tarağımızı toplayıp "originals" a gidelim haydi.
Originals daha iyi olduğu için artık izlemeyecegim dizidir.
karakterlerin everything is gonna be ok diye diye 5'inci sezona kadar getirdikleri, i can't , i can't do this anymore cümlelerini her bölüm 58958539 defa duyduğumuz, artık sıkan dizi.