bugün

the vampire diaries adlı dizinin spin off' u olarak yapılması planlanan dizi. original family ve şu kurt kız hayley üzerine olacakmış sanırım.

http://tvline.com/2013/01...ies-originals-spinoff-cw/
the vampire diaries 4. sezon 20. bölümün adı... diğer bir açıdan the originals dizisinin pilot bölümü özelliğini taşıyormuş..
klaus'un new orleans'ı tekrar ele geçirme çalışmaları ile klaus jr temalı olması muhtemel dizi. umuyorum ki flashbacklerle klaus'un geçmişine de sık sık dönerler. vallahi de izlenir bu.
15 ekimde başlayacak olan amerikan dizisidir. Marcel ve Klaus arasındaki krallık savaşını merakla beklediğimiz dizidir.Aynı zamanda Elijah'ın da harikalar yaratması beklenmektedir.
harika bir bölümle başlamış dizidir.
the vampire diaries den tiksinen birisi olaraktan gayet kaliteli bulduğum dizi.

lakin bu originals in olayını anlamadım. takır takır 6 vampire birden dalabilmeleri bir tarafa bu elijah bildiğin vampire diariesteki bizim 2 zibidi tarafından şişlenmemişmiydi? ee? bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? 2 kişi yenebiliyor. ama kimi zamanda ortalığın tozunu attırıyor 6-7 kişiye tek giriyor ne iş?

elijah dediysem o kısmı youtube dan izledim. yoksa vampire diaries isimli bok ilk sezonun sonuna kadar bile izlenebilecek kalitede bir dizi değil.
The Vampire diariesin saçmalıklarından ayrı şekilde çok iyi kurgulanmış ve gelecek bölümleri parlak bir dizi. Ayrıca The vampire diarisinde gün geçtik de gündemden düşmesinden dolayı yönetmenlerin yeni para kaynağı bulma çabaları.
the vampire diaries deki köken ailesinin oynadığı dizi tutılmıcaktır...

damon olmadan tvd izlenirmi?

edit:cok güzelmiş, hiç bir zaman ön yargılı olmıcaksın.
klaus'un sinsilik konusunda sınır tanımadığı dizi. herif ne plan yaptı da ortalığın resmen .mına koydu. helal. klaus yapıyor ediyor da olan hep elijah'a oluyor.

--spoiler--
klaus lütfen o barmen kızdan hoşlanıyor olmasın. caroline'ı bu kadar çabuk mu unuttun? caroline'ı da getirsinler diziye hazır tyler da arazi olmuşken. klaus'un büyük aşkısı değil miydi o?

rebekkah'da artık mutlu olsun arkadaş. bu kızın aşk hayatı benimkinden bile berbat. içim parçalanıyor. azıcık yüzü gülsün. güzeli ağlatırlar lafının bokunu çıkardı yapımcılar.
--spoiler--
çok da iyi çok da güzel olmuştur. fakat;

--spoiler--
caroline'sız olmaz!
--spoiler--
her bölümde daha da güzelleşen dizi. 1x04 ile ilgili olaraktan;

--spoiler--

"I've got you, love."

klaus bana bu cümleyi kursa hatta bırak cümle kurmayı aksanıyla love dese, hadi onu da demesin aksanıyla herhangi bir şey söylesin ben orada ölürüm arkadaş.

üzülerek söylüyorum ki caroline bu diziye gelmeyecek gençler. en azından şimdilik. davina-tim olayını baz alırsak caroline klaus'un zayıf noktası. bir nevi achilles' heel. caroline işin içine girerse klaus'un aklı onda kalır ve bütün derdi onu korumak olur.

hailey'nin küçük kızı annesini daha doğmadan ihya etti. hailey iyice güçlendi üstelik klaus gibi kolayca iyileşebiliyor. yalnız önceki bölümde bebek hakkında hailey'nin araştırdığı dilde söylenen şeye henüz değinilmedi ama dizinin fanları çoktan internetten bulmuşlar. onca dile baktı en önce bakması gereken dil latinceyken. bebeğin felaket olduğuyla ilgili bir şeydi yanlış hatırlamıyorsam. klaus'tan daha güçlü, daha başbelası olacak gibi. üstelik klaus'un annesi cadıydı. kendisi yarı kurt yarı vampir, hailey de kurt. eh bebek bu üç türün kırması olacak. doğal olarak yok edilmesi imkansız bir yeni tür. cadılar o yüzden korkuyor olabilir sonuçta cadı kanı var bebeğin genlerinde.

cami'ye çok üzüldüm bu bölümde. klaus'a kardeşiyle ilgili anısını ondan almaması için yalvarırken içim parçalandı. kardeşinin intiharı ve öncesindeki katliamının altından marcel veya ekibinden biri çıkarsa hiç şaşırmam zira new orleans önde gelenleri haberdar kendisinden ve etkinliklerinden.

davina'ya da üzüldüm bu bölümde. ama cidden kız çok salak. bütün cadılardan hatta kökenlerden bile daha güçlü ama hala marcel'in korumasına ihtiyacı olduğunu düşünüyor. gerçi klaus baya bir aydınlattı kendisini. ah klaus sen ne şeytansın! plan yapma konusunda aştın cidden.

rebekkah da iyice zekileşmeye başladı. tvd'deki aptal sarışın hallerinden çok uzakta. pencerelerin şeklinden davina'nın saklandığı yeri bulması cidden zekiceydi. ha tabi marcel'in baş adamlarından birini manipule edip bilgi alması da.

elijah'nın davina üzerindeki planı merak konusu. ama elijah geri dönsün de kuul bir şekilde yürüsün yine new orleans sokaklarında. o değil de klaus orleans'ı acayip seksi söylemiyor mu?

tim'e bir şey olsaydı çok üzülürdüm. çocuk cidden bok yoluna gidecekti. neyseki her ergen kız gibi davina da duygularına yenik düştü. binlerce yıldır hala ergen olan bir kızkardeşle yaşamanın avantajını kullandı klaus burada.

hailey kesinlikle elijah'dan hoşlanıyor. rebekkah elijah'ın onu korumasını istediğini söylediğinde yüzündeki mutlu ifadeden çıkardım bu sonucu. ya da belki de hayatında ilk defa biri tarafından bu kadar değer verildiği için de olabilir yüz ifadesinin sebebi ama bence hoşlanıyor dediğim gibi ilk defa o kadar değer veriliyor kendisine. hoşlanmaması anormal kaçardı.

klaus da gittikçe cami'den hoşlanmaya başlıyor ve ben bu duruma sinir oluyorum. her ne kadar beyninin düşünme şeklini sevdiğini iddia ettiyse de cami'nin hafızasını değiştirirken kendisinin de ağlaması... tamam caroline hemen gelmeyecek olsa da klaus onu unutmasın. hayır, bu olmasın.

hailey'nin gizemli koruyucusu büyük ihtimalle gerçek ailesinden bir kişi. doğum lekesinin gizemini çözmek için en başta new orleans'a gitmişti zaten. klaus yönlendirmişti onu oraya.

davina klaus'a borçluyken, cami klaus'un etkisi altındayken, klaus'un marcel'in ekibindeki etkisi altındaki çocuğun marcel'in gözünde gittikçe önem kazanmasıyla bakalım ileriki bölümlerde daha da heyecanlı olacak gibi. istediğim tek şey klaus cami'ye abayı yakmasın. hayır, bu olmasın.

--spoiler--
Tvd' de yeterince önem verilmeyen orjinal vampirlerimizin dizisi. Elena ve ergenliklerine ayar olan ben için mükemmel olmuş dizidir. Fakat biran önce biricik caroline' ımınızın bu diziye uğraması gerekir bana göre ki cami' den kurtulalım. pek hoşlanmadım zira kendisinden. Neyse efendim sırf joseph morgan için bile izlenebilecek olan vampirli, cadılı, kurt adamlı tv dizisi.
the vampire diaries dizisinden ayrılan oradaki köken vampir ailesini konu alan dizidir. aslında 5 kardeşlerdir ancak dizide sadece 3 kardeş aktif olarak rol alıyor. en güçlü olanları klaus isminde namı değer melez köken genç kızların aksanına ölünür diye bahsettikleri kişidir. kıvanç tatlıtuğ'na benzerliğiylede dikkat çekmektedr. şu an için olaylar genel olarak klaus'un beklemediği bir çocuğunun yolda olduğunu öğrenmesi ve çocuğu istememesi üzerinedir. ancak kardeşleri fikrinden vazgeçirmek için tüm güçleriyle uğraşmaktadırlar. ancak klaus'un bebekten daha çok önem verdiği bir konu vardır oda eskiden yaşadığı ve inşa ettiği yer olan new orleans' kendi yetiştirip vampir yaptığı öğencisi marcell den geri almaktır.
tvd ile kıyaslanamayacak kadar iyi olan dizi.
ayrıca belirtmek isterim ki elijah adamın hası.
Elena Damon Stefan üçlüsünden nefret edenler için iyi bir dizi. Klaus favorimdir.
the vampire diares'e göre çok daha öndedir. umuyoruz ki tvd gibi konusu sadece 3 kişinin arasındaki duygusal etkileşimlere sığdırılmaz.
yarın akşamki bölümüyle sezon arasına girecek dizi. kesin mal gibi bir yerde kalacak. sonra zaten şubata kadar da başlamaz. daha şimdiden deli oldum, bi de sezon arasına girdikleri yeri görsem vay benim halime!
the vampire diaries'ten çok daha güzel olmuş dizi.

3 köken vampir de yaşıyor ve 3 ü de birbirinden ilgi çekici. yalnız klaus u ağlatmasınlar artık, duygusal bir insanım neticede ağladığında dayanamadığım zatlar var. damon salvatore gibi bi adam olmak üzere klaus ve en sevdiğim kötü adamlar listesinde zirveye tırmanmakta.

edit: elijah sen ne muhteşem bir insasın öyle!
the vampire diaries son zamanlarda tek düze gitmeye başlamışken bu dizi çok iyi gelmiştir. zaten sırf klaus için bile izlenebilir. ama klaus'un caroline ile ilişkisi ne olacak diye merak etmiyor değilim. arada iki diziyi birbirine karıştırsalar hiç fena olmaz.
klaus' un o süper seksi aksanı için bile izlenilecek dizi. sarışın piç.
nik ve kardeşleri olmasa, nik'in bebesinin tipini merake tmiyo olsam, o aksan beni benden almıyo olsa çok da dehşet bir vampir dizisi değil. gelin görün ki vazgeçilmezim.
1x12 için söylenebilecek tek şey:

--spoiler--

smokinli klaus

--spoiler--

oh mon dieu!
oh my god!
arkadaş Klaus kadar başınıza taş düşsün.
adam güya en arıza en zalim ama hemen her bölümde kendisine ihanet edildiği halde hep affediyor.

bırakın şu yiğidi üzmeyi artık. dert sahibi ettiniz beni.
Yok edilemez oldukları halde her seferinde canlarını acıtacak şeyler keşfedilen yaratıklar.
--spoiler--
sezon finalinde bebeği öldüreceklerini düşünmüyorum. hayley gidici gibi. tvd gezginler saçmalığıyla uğraşırken the originals'ın gölgesinde kalmıştır. bence bu iki dizi hikayeler olarak kesişip son sezonu birlikte çekip efsane bir sezonla final yapmalıdır. 1-2 sezon ayrı takılıp final sezonu yeni bir yapım olabilir.
--spoiler--